Free Energy

Съобщение
Автор
Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#1 Мнение от VITAN »

:D Нямаш идея колко се радвам !!! :D

В последния си пост на "Потъпканата научна революция" съм дал един руски сайт. Там префетно на руски е обяснен принципа на много FREE ENERGY методи за свободна енергия. Още Тесла е забелязал, че електрическия ток не може да е само поток електрони... Там е описнана новооткритата елементарна свръхмалка частица електрино, носеща тока... и ЕТЕРА (пространството във Вселената) е фрашкан с нея.

Между другото онези руснаци отдавна карат обикновени автомобили с FREE ENERGY - там е описан и принципа на работа!

На работещите - ПОЗДРАВИ :!:

Аватар
AlexKame
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 238
Регистриран на: Нед Окт 30, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Perpetuum Mobile

#2 Мнение от AlexKame »

Veselin Krachunov написа:И аз имам едно такова Perpetuum Mobile - движи се от месеци без никакви магнити, електрики и тем подобни.

ftp://users:pass@83.148.104.119:21/perpetuum_mobile.avi

Ако някой проявява интерес ще пратя още филмчета/снимки :)


Само дето нещо трябва да му топли "дупето" за да се движи :wink:
Изображение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Free Energy

#3 Мнение от Nanko Rusev »

Neon_Knight написа:През 90-те Ford започва да произвежда електромобили с акумулатори. Оказва се, че те имат страхотни експлоатационни свойства. Евтини, екологични, безшумни, ускоряват много бързо като класически спортен автомобил. Биха решили проблема с парниковия ефект за отицателно време. Да но не. Шепата мръсници на върха (петролни магнати, президент и прочее) спират производството за кратко време, дори противно на приетия вече закон за внедряване на алтернативни екологични източници на енергия. Парниковият ефект обаче е натрапващ се факт.


Световна конспирация .... всъщност този автомобил е "убит" от себе си. Факт.

Какво растояние може да се измине с него? Колко после се зарежда? На кого е удобен? - на шепа хора 8)

Защо тези мръсници не затриха хибридните двигатели 8O които намаляват разхода (и вредни емисии) 3-4 пъти? Ами защо не затриват и новите разработки на ел. автомобили (Tesla например).

:twisted:

А първия ти параграф не знам как да го коментирам, освен - :lol:

Успех със спасяването на света ...

Stanislav Dimitrov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#4 Мнение от Stanislav Dimitrov »

Nanko Rusev написа:
Какво растояние ...

Нанко, пише се раЗстояние, а не растояние ;)

П.С. Извинявам се на Neon Knight за офф-а !

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от sparky »

Всичко това добре, обаче:

Искам да си купя такова, но след като го пробвам лично в къщи, да речем един месец зимата да се топля с него.

Ако сметката за ток ми падне наполовина, ЩЕ ГО КУПЯ, НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА.

Може да оформим договор пред нотариус ако трябва дори.

Съжалявам, но това е единственият начин да повярвам че работи, иначе просто е поредното "изобретение" или "чудо на техниката", обвито в мистерия :), което ще си отиде заедно с автора.

На "измервания" не вярвам, освен ако не съм ги правил лично.

С поста си не целя да се заяждам, или да оплювам предварително нещо/някого, обаче интересно защо всички такива разработки все не намират приложение. Много е лесно да се обвиняват "големите хора с големите пари, дето управляват света" за всичките ни проблеми. Не казвам че петролните магнати не са алчни мошеници и престъпници, ама с голи приказки нищо не правим. :)
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Veselin Krachunov »

Sparky, прав си, приятелю. И аз така - Тома Неверни съм с тези работи. Затова и постнах шегата-заигравка със Стърлиг-а (клипчето). Работи много ефектно, докато... не престане да му се грее "дупето", както казва Алекс. Иначе моделчето е страхотно - трябва му само около 4'C температурна разлика за да се движи с "пълна пара", което означава, че като си го сложиш на дланта да се темперира 1-2 минути после се върти докато не го оставиш някъде, че даже и 1-2 минути след това (мислех да го снимам в това му състояние, та съвсем да хвърля в джаза любителите на свръхестественото).
Иначе не отричам новите идеи и съм отворен към тях. Ще се радвам да видя какво е направил Neon Knight. Имам някои наблюдения обаче, които ми подсказват, че само тези от "чудесата", които черпят от магнитното поле на Земята биха били наистина работоспособни. Имайки предвид неговия интензитет обаче, за размерите на съответния device не мога и да гадая...
Въпросът има и друга страна обаче:
1. Ако черпим енергия от магнитното поле на Земята, няма ли да я рамагнитим в един момент и какво ще са екологичните последици от това?
2. Дори ако се конструира и масово навлезе в практиката едно такова устройство, което вкарва free-енергия "от друго измерение", тя в нашето измерение ще се превърне, в крайна сметка, в топлина. Предпоставката, че енергията е free, ще доведе до безогледното й използване, разхищение и съответно генерирането на непредвидими количества топлина, а това ни най-малко няма да спомогне за преодоляване на глобалното затопляне... Виж, при слънчевата енергия е друго - токът който се произвежда от слънчева енергия на практика представлява "спестена топлина" или "спестено загряване" на Земята. И след това, когато този ел.ток се изразходва и накрая се превърне в топлина, тя възвръща "спестеното" от производството й.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от Nanko Rusev »

Stanislav Dimitrov написа:
Nanko Rusev написа:
Какво растояние ...

Нанко, пише се раЗстояние, а не растояние ;)

П.С. Извинявам се на Neon Knight за офф-а !


Станиславе,

въпроса ми за ел. недоносчето е и за теб :lol:

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Kiril Kirilov »

Nanko Rusev написа:
Stanislav Dimitrov написа:
Nanko Rusev написа:
Какво растояние ...

Нанко, пише се раЗстояние, а не растояние ;)

П.С. Извинявам се на Neon Knight за офф-а !


Станиславе,

въпроса ми за ел. недоносчето е и за теб :lol:


Младежи,
ако искате да постигнете нещо, няма да стане с провокации...
Хайде дръжте се прилично!

Ако някой не вярва, да вземе много внимателно да се аргументира относно детайлите, които не са му ясни или не вярва... Ако не вярва изобщо - да ходи да търси знания на друго място...

Преди 3 години никой не вярваше в посоки на кабели, а днес и в други форуми с половин уста макар признават, че може би някои хора ги хващат, както и тук вече обсъждаме спокойно какви са причините за това... Омръзна ми да обяснявам, че от провокатори нямаме нужда, нямаме нужда и от безпричинно его!

D.Kolev

#9 Мнение от D.Kolev »

çà äà íå âëèçàìå â èçëèøíè ñïîðîâå, ùå êàæà ñàìî äâå íåùà
1.íÿìà òàêîâà íåùî êàòî "áåçïëàòåí îáÿä"
2.åòî êàê ñå ïðàâè ìàðêåòèíã íà åëåêòðè÷åñêà êîëà
http://www.topgear.com/content/features ... /11/1.html
Tesla has to produce something we want rather than we need

ùå ìîæåø ëè äà ãî ðàçáåðåø ,íåîí

Аватар
bluewater
има известен опит
има известен опит
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 12:00 am
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

#10 Мнение от bluewater »

Изображение

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Stefan Stefanov »

Само един въпрос от непросветен като мен:

След като изходната енергия е по-голяма от входната никой ли не се е сетил част от изходната енергия да се върне към входа и след първоначалното пускане устройството да продължи да работи само без приток на енергия отвън?

Поне не видях такова нещо досега. Може и да не съм търсил правилно, затова питам.

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от sparky »

Не говоря за безплатен обяд. Говоря за знания. Ако се прочете внимателно всичко, казано дотук от мен и при някакви задължителни минимални знания по физика (хората са го обяснили нагледно с чертежи, разсъждения, опити) ще може да се разбере какво всъщност става.
Всъщност как да го кажа по-добре: аз отидох и видях магнитипроводите, магнитите, управлението. Измерих входната енергия, измерих и изходната под товар. Ползвах предимно аналогови измервателни уреди. И пак се намират хора, които казват "те такова нещо няма!".
Поста ми обаче е насочен предимно към по-квалифицираните. Не е коректно да се изкажеш, че такова нещо няма при условие, че можеш дори да го видиш и измериш. Това за мен е липса на знания. Наистина квантова физика не се учи в 9-11 клас, но хората от са го обяснили и то много нагледно.
Благодарен съм на Кирилов за разбирането. Когато за пръв път чух за посока на кабела, аз се замислих. Започнах да търся информация по въпроса и се опитах да си обясня процеса. Да отречеш нещо, при условие че авторът му дава пълни сведения и дори теоретично обяснение е все едно да влезеш в ролята на шопа, който отрекъл съществуването на жирафа, след като го видял с очите си. Трябва да се освободим от типичната българска черта за отричане на всичко "странно" и "необяснимо"!
Сега ми стана малко комично и предлагам да поставим едни пари на масата след това ще има показване и измерване на генератора и ако се убедим всички, че изходната енергия е с поне 5 пъти повече от входната (в един случай стигна до 250 пъти ), някой си тръгва без парите.


Не говори неща, които не знаеш. Аз съм магистър по геофизика. Вервай ми, че след 5 години учене все нещо ми е останало в главата.

Не казвам че нещата са верни или неверни, ако си ме разбрал погрешно - съжалявам.

Казвам само че бих си загубил времето да се заровя в това, СЛЕД като се убедя лично в резултатите.

Уреди ми едно такова за ползване, айде да не е за месец, нека да е за един уикенд. Искам лично да го измеря и тествам.
Пък после ако се продава, ще го купя, пак казвам, НЕЗАВИСИМО ОТ ПАРИТЕ.

Иначе си говорим празни приказки.

Интересно защо никой не го произвежда и продава? От това биха се изкарали луди пари, както и да го погледнеш.

Просто по друг начин не мога да бъда убеден.
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

D.Kolev

#13 Мнение от D.Kolev »

:lol:
íèêîé íèùî íå îòðè÷à, ðàçáèðà ñå ÷å ðàáîòÿò è òåîðåòè÷íî è íà ïðàêòèêà. âúïðîñà å ÷å ñà ñèëíî íåïðèëîæèìè è òîâà ãè ïðàâè ìúðòâè ïî ðîæäåíèå.
íàïðàâè ìè óñòðîéñòâî ñ êîíñóìàöèÿ 9 êèëîâàòà è èçõîä 10 êèëîâàòà/íî íå 20 âàòà , à 10 êèëîâàòà/ è ñå íàðåæäàì íà îïàøêàòà äà ãî êóïÿ :wink: ñòèãà äà íå å ïî-òåæêî îò ìåí.
ñòèãà ñ òèÿ êîíñïèðàöèè, óáèéöèòå íà òèÿ èçîáðåòåíèÿ ñà èì ñîáñòâåíèòå íåäúçè, âêëþ÷èòåëíî è íà êîëàòà íà äæèåì.
àêî ñå ðàçòúðñèø ìàëêî, ùå âèäèø ÷å òîéîòà ïðîèçâåæäàò õèáðèäè/âÿðíî ãàäíè, íî âñå ïàê/, áìâ èìàò äâèãàòåë ñ âúòðåøíî ãîðåíå, êîéòî îñâåí íà ïåòðîë âúðâè è íà âîäîðîä :!: , ìèöóáèøè ïðîèçâåæäàò âèñîêîåôåêòèâíè è êîìïàêòíè èí-óèèë äâèãàòåëè, äèçåëîâèòå àâòîìîáèëè ðàáîòÿò íà èçïîëçâàíî îëèî çà ãîòâåíå èëè äîáèòî îò ìàñëîäàéíè ðàñòåíèÿ, ñóïåðàâòîìîáèëúò íà êüîíèã å ñ äâèãàòåë 1000 êîíÿ ðàáîòåù íà ìåòàí äîáèò ïî åêîëîãè÷íî ÷èñò ìåòîä.
ñëåäâàùèÿ áðîé íà áúëãàðñêîòî èçäàíèå íà íàé-ãîëÿìàòà àâòîìîáèëíà ìåäèÿ ùå å ïîñâåòåí íà òîâà.
èñòèíàòà å ÷å â ìîìåíòà ïðîñòî íÿìà ïàçàð, à ïàçàð ñå îòâàðÿ è ðàçðàáîòâà ïî òîÿ íà÷èí
Tesla has to produce something we want rather than we need

êàêòî âå÷å ñïîìåíàõ.
ðàçáðà ëè ãî ñåãà, è ùå òå ïîìîëÿ äà íå ðàçäàâàø êâàëèôèêàöèè êîé êîëêî çíàíèÿ èìàë è êàê íå ùÿë äà âèæäà èñòèíàòà ùîòî õîäèø ïî òúíúê ëåä :!:


ÏÏ
ïîíåæå ïðèìåðèòå ñà òîëêîâà ìíîãî, çàáðàâèõ äà ñïîìåíà ÷å â ìåêñèêî-ñèòè âëàñòèòå ñà ïóñíàëè ãðàäñêè àâòîìîáèëè, êîèòî ñå äâèæàò íà ñãúñòåí âúçäóõ /ñúâñåì åëåìåíòàðíî è åôåêòèâíî/

ÏÏ2
âñè÷êè àâòîìîáèëè íà ðèíñïèèä îñâåí èçêëþ÷èòåëíî áúðçè è àâàíãàðäíè ñà 100% åêîëîãè÷íî ÷èñòè âúïðåêè ÷å ñà ïî 750 êóáèêà äâèãàòåëè.

ñòèãà òîëêîâà ÷å ìè ñâúðøèõà ÏÏ-òàòà

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#14 Мнение от VITAN »

Stefan Stefanov написа:След като изходната енергия е по-голяма от входната никой ли не се е сетил част от изходната енергия да се върне към входа и след първоначалното пускане устройството да продължи да работи само без приток на енергия отвън?

Вероятно може, но след малко трансформации. Все пак има времедиаграми, които ако не се спазят, се прецаква далаверата. Лично аз, при такова КПД не бих се занимавал.

Защо съвременния човек казва, че такова нещо НЕМА, е па НЕМА, НЕМА...!!!
Защото вярва на това което се вихри по медии, учебници и т.н. официози от всякакъв род. И е по-лесен принципа: Мразим да мислим! (Т.е. да ровим, четем...., а то е доста труд.) Но според съвременната наука и според 'Теорията на относителността' (ТО) има много феномени, които не би трябвало да ги има, а то си ги има, и най-големите им фенове са военните. Няма да се занимавам с феномените, а с въпросната теория. Тя е досега чудесна спирачка на науката в полза на всякакви монополи. Малко аргументи:

- Космическите кораби не летят според ТО, иначе жална им майка! А ако е вярна - би трябвало само по нея да се лети.
- Атомните часовници и в орбита и на земята си вървят еднакво, а би трябвало да има разлика според ТО!
- ........ още много и много........ Справка последните руски линкове в поста ми за 'Потъпканата научна революция'.
- Тесла е казал за ТО: "Трябва да си голям наивник да вярваш на тази теория.". (Не, че аз не съм и вярвал навремето, но едно време цялата научна информация беше успешно филтрирана.)
Последно промяна от VITAN на Пон Юли 02, 2007 5:11 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:e01a4fe43b="VITAN"][quote:e01a4fe43b="Stefan Stefanov"]
След като изходната енергия е по-голяма от входната никой ли не се е сетил част от изходната енергия да се върне към входа и след първоначалното пускане устройството да продължи да работи само без приток на енергия отвън?[/quote:e01a4fe43b]
Вероятно може, но след малко трансформации. Все пак има времедиаграми, които ако не се спазят, се прецаква далаверата. Лично аз, при такова КПД не бих се занимавал.
[/quote:e01a4fe43b]

А защо да не се занимаваш?
При КПД от 500% и да се загубят няколко процента от трансформации не е абсолютно никакъв проблем!
Не е ли това първоначалната идея?
Защо ти е източник на безплатна енергия ако не е автономен?
Защо никой не го е направил, дори и само за да докаже, че е прав (а ако го е направил, покажи къде е, нали това питах)?
Няма по-добро доказателство за възможностите на такъв генератор от способността му да се захранва сам от собствената си енергия! Всякакви други измервания на входящата и изходяща мощност могат да са грешни поради много причини. Единственото неоспоримо доказателство би било това! Ако генераторът не може сам да се захрани не би могъл да захрани и други устройства, нали?

Странно ми е ако никой не го е направил ...
Не казвам, че е невъзможно, но е много подозрително!

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 2 госта