Има ли митнически формалности при пазаруване от EU?

Съобщение
Автор
Svi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Има ли митнически формалности при пазаруване от EU?

#1 Мнение от Svi »

След като PayPal вече работи и в България (успях да регистрирам и после потвърдя българска MasterCard), а за EU съм чувал, че има свободно движение на хора, стоки и капитали искам да попитам:
Има ли някакви митнически формалности/мито/ДДС при покупка на стоки от EU - от eBay или online магазини?
Някой има ли опит в тази посока?
Последно промяна от Svi на Съб Май 19, 2007 7:36 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#2 Мнение от Simonov »

Купувал съм и преди да има pay pal в БГ и никога не съм плащал мита и други такси. Само транспортни разходи ;)

едит:
не само от Европа, но и от САЩ
Изображение

Svi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Svi »

Конкретните случаи могат да са много различни, освен практическата страна ме интересува и законово как е уреден въпросът

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#4 Мнение от Simonov »

МИТНИЦИ

Ти да не си намислил да поръчваш цял контейнер стоки от eBay ;) Вносът на стоки от ЕС би трябвало вече да е освободен от мита. Конкретно за eBay - не съм плащал мита нито от европейските му подразделения, нито от американския, но все пак съм сикупувал основно CD-та, плочи и някоя и друга лампа :)
Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Преди имаше мита+ДДС за стоки, декларирни над $50.
Сега за стоките от Европа няма такова нещо.
На митницата отиваш и просто ти ги дават, гледайки жално-милно.
Всъщност забравих - плащаш някаква такса митническо обслужване 4 лева - имаше я и преди.

Аватар
K.Konstantinov
има опит
има опит
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 12:00 am
Местоположение: Madrid
Обратна връзка:

#6 Мнение от K.Konstantinov »

Понеделник получих пратка от Мадисаунд.8 кила кашонче.Пратката директно си влезе в митница.За два Фостекса платих 45 евра мито и такси.В Европа няма мита.Но стоките които влизат от извън европейска зона се облагат с данъци и мита.Цените са просто доста различни.Получавал съм по малки пратки от Щатите,Канада,Хонг Конг,Холандия и Германия.Никога не е имало мита.Колега си купи китара и усилвател от Германия по ебай.Двайсетина кг пакет.Нямаше никви такси и мита.Аз чесно казано губя идея кое се облага с мито и кое не.Но е хубаво да ги няма.Митата помрачават всякви покупки и търговии.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#7 Мнение от DLS »

В момента и аз се чудя дали да направя поръчка от щатите тъи като става дума за 2 броя 30кг колети и не само трянспорта ще е скъп, но
ако има и мито и някакви други такси :? Някои има ли идея дали митата важат за всякакъв тип електроника?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nanko Rusev »

DLS написа:В момента и аз се чудя дали да направя поръчка от щатите тъи като става дума за 2 броя 30кг колети и не само трянспорта ще е скъп, но
ако има и мито и някакви други такси :? Някои има ли идея дали митата важат за всякакъв тип електроника?


USA в Европейския Съюз ли са :roll:

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#9 Мнение от Vasil Nikolov »

Nanko Rusev написа:USA в Европейския Съюз ли са :roll:

НЕ плаща се мито, baikostov оня ден плати за два фостекса 206Е.Набутвация е от там освен ако не е някоя обща поръчка ,както направиха Румен и Божо

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#10 Мнение от Fenkiller »

DLS написа:В момента и аз се чудя дали да направя поръчка от щатите тъи като става дума за 2 броя 30кг колети и не само трянспорта ще е скъп, но
ако има и мито и някакви други такси :? Някои има ли идея дали митата важат за всякакъв тип електроника?

В момента всичко от Щатите над 50$ се облага с мито и ДДС.
Така че умната!
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#11 Мнение от Simonov »

Не всичко. Поръчвал съм от САЩ на стойност по голяма от $50 и не съм плащал мита ;) Покупката получавам с колет по пощата ;) Всичко е много относително, мене ако питате, но досега не съм плащал никакви мита. Най гоялмото нещо което съм купувал е CD плеър с тегло около 7кг от Германия. Покупката беше преди около година, доста преди да паднат митническите налози ;)

Поздрави :)
Изображение

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#12 Мнение от Fenkiller »

До преди около 2-3 месеца прагът беше 150$ , но по директиви на Европейския съюз стана 50$ :cry: !
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#13 Мнение от Simonov »

След няколко дни ще правя друга покупка. Предполагам, че цената ще е над $50 и ще докладвам ;)
Изображение

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#14 Мнение от DLS »

Simonov написа:След няколко дни ще правя друга покупка. Предполагам, че цената ще е над $50 и ще докладвам ;)

Ще съм ти благодарен :)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#15 Мнение от Nanko Rusev »

Vasil Nikolov написа:
Nanko Rusev написа:USA в Европейския Съюз ли са :roll:

НЕ плаща се мито, baikostov оня ден плати за два фостекса 206Е.Набутвация е от там освен ако не е някоя обща поръчка ,както направиха Румен и Божо


Напълно наясно съм къде се намира USA и какво се плаща ... Набутвация е само за този, който не е готов да дава $

Simonov написа:Не всичко. Поръчвал съм от САЩ на стойност по голяма от $50 и не съм плащал мита ;) Покупката получавам с колет по пощата ;) Всичко е много относително, мене ако питате, но досега не съм плащал никакви мита. Най гоялмото нещо което съм купувал е CD плеър с тегло около 7кг от Германия. Покупката беше преди около година, доста преди да паднат митническите налози ;)

Поздрави :)


Е и ? ... По закон има не малко "такси", които увеличават крайната цена :x ..

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта