Помощ Защита на озвучителни тела

Съобщение
Автор
r0onnie

Помощ Защита на озвучителни тела

#1 Мнение от r0onnie »

Колеги помагаите.Закупих този кит http://neomontana.dir.bg/kit113.htm И пробема ми е че при подаване на постянно напрежение >5 волта схемата би тябвало да сработи и на изхода на ampa да няма постоянно напрежение на при мен има.Релетата се задеистват изцъкват свето диода светва на пръв поглед сичко е ОК.А др функции схемата си ги изпълнява коректно забавя включването на ОТ около 3 сек при изключване изключва моментално без пукане.Ако имате нужда ще обясня как съм вързал самата схема към амра и захранването.Малко съкратено го написах но се надявам да ме разберете.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Goro »

Провери дали на изхода на усилвателя наистина има постоянна съставна.
На входове 4 и 5, трябва да имаш достатъчно променливо напрежение за да държи запушен транзистора Т4.
Попремери тук там, за да се ориентираш. Информацията ти не е достатъчна.

r0onnie

#3 Мнение от r0onnie »

Ами да за постоянното напрежение съм абсолютно сигорен 1 го измерих и 2 ро 2 от кр транзистора ми изпушиха покраи тая схема ма за тях аз си бх виновен.А на 4 и 5 подавап 84 волта променливо.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Goro »

Щом имаш постоянна съставна на изхода на усилвателя и схемата на защитата се задейств, а на изхода й имаш още постоянна съставна, значи или релето ти е залепнало или неправилно си свързал схемата.
Оправи си първо стъпалото без защита и на изкуствен товар и след това провери защитата.
Пиши по-грамотно.

r0onnie

#5 Мнение от r0onnie »

Съжалявам за неграмотноста ми :oops: правописа ми е слаба страна а и тая клавиатура останах без пръсти с кирилицата.А относно амра уте ще купя нови транзистори и ще го оправя.А ако са залепнали релетата имат ли лек и още нещо на фиг. 2 1(U+) същото ли е с 1 на фиг. 3 под L1 и R1.

andrej

#6 Мнение от andrej »

Според мен решението е едно - просто не си купувай китове на Неомонтана, защото имат много грешки в схемите. Предполагам , че това е причината и при теб- има някъде грешка в монтажната схема.

Аватар
mitkostoimenov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#7 Мнение от mitkostoimenov »

Използвах такава защита на хоби кит,работи перфектно,изпробвал съм я

stereofonix

#9 Мнение от stereofonix »

има грешка при транзисторите Т1 и Т4 ! ! ! много пъти съм казвал на тоз от неомонтана д аси я оправи грешката ама кой да чуе :) Ако завартиш Т4 на 180 градуса може и да се получи :) Орегледаи внимателно схемата още веднаж

r0onnie

#10 Мнение от r0onnie »

А какъв е минималния ток необходим релетата да сработят,тъикато ценеровия ми диод е 0,25W на Uz 30V.В момента ситоацията е такава,че при поява на постоянно напрежение само свето диода светка,но релетата не сработват.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Goro »

На релето е маркирано при колко волта включва, а не тока. Това напрежение обикновено е резервирано с около 30%. Напрежението на изключване е около 0,2 - 0,3 от това на включване. Провери си всички елементи. Схемата е вярна.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта