Панелни жилища и смущаващи вибрации от странен характер2

Съобщение
Автор
Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#2 Мнение от Simonov »

Мене ако питаш борбата с държавните институции е загубена кауза. От написаното не ми става ясно точно какъв тип строителство е твоя блок. Въпреки че има панели е възможно блокът да не е изцяло панелен. Така като гледам възможна причина за проблема е евнтуална земетръсна шайба намираща с в близост до твоя апартамент(или някоя от стените ти да е такава) По принцип земетръсните шайби се изграждат в близост до стълбищата или като част от тях което значи че асаньорният мотор е в почни непосредствена близост то тях. Ако имаш нещастието да си в тази ситуация просто ще трябва да се примириш.
За по незапознатите обяснявам - земетръсната шайба представлява МАСИВНА ЛЯТА стоманобетонна стена която е непрекъсната по цялата височина на блока, дебела е 25-36см и за съжеление притежава завидно добри звуководещи качества :wink:

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от velinski »

В къщи го имам същия проблем - асансьорната шахта е зад едната стена на хола (място за слушане на музика). Конструкцията е бетонно ЕПК и всички вибрации се предават без проблем, а те са доста сериозни. Намирам се на 6-ти етаж от 10 и отдавна съм свикнал, защото наистина нищо не може да се направи. Като ходя до 10 етаж, освен вибрациите се чуват и зловещите звуци от мотора на асансьора, който вие като банциг - направо не ги мисля хората там! Два пъти говоря с асансьорния техник, човека освен за дървените греди, които "гасят" вибрациите ми каза още, че самата шахта е крива, а лагерите, по които се плъзга кабината са някакви измислени. Предложи да си подменим асансьора с нов модел - щяло струва към 50000 лева само :)

Но на мен не ми пречи, падам си по слушалките, а там нищо не ме притеснява, дори земетресенията ги понасям леко :smt020

Всъщност това е една от 20-те причини да предпочитам слушалките - ти си в музиката, без да те разсейват никакви странични фактори - лоша акустика, вибрации, ниво на звука, хора около теб...

Щом държиш да имаш помещение тип студио, решението е да си купиш еднофамилна къща - изолираш си я, няма мрънкащи съседи и се отдаваш на хобито ти.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

100

#4 Мнение от 100 »

Другия вариант е, да направиш стаята тип "кутия в кутия", но това първо ще я направи по-малка, второ ще струва скъпо. Не занам, дали си струва. Май по-ефтино ще е да смениш апартамента с нова къща.

Аватар
DDB
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#7 Мнение от DDB »

Съжалявам за проблема ти. Като човек, започнал да попълва преди повече от 30 г. трудовата си книжка като асансьорен техник, мога да ти кажа, че производството на родния асансьорен завод не ти дава никакви врианти. Всъщност, отвращението от тази работа, беше една от причините, която ме насочи да уча студийна техника...

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от Dimitar Atanasov »

Щом държиш да имаш помещение тип студио, решението е да си купиш еднофамилна къща - изолираш си я, няма мрънкащи съседи и се отдаваш на хобито ти.


Това с еднофамилната къща става, ама ако си я построиш сам. Аз живея в такава и от 3 години всичките налични средства и усилия утиват в доработката и...например няма гаранция че човека правил инсталацията е сравнително наярно със законите на физиката...

Аватар
jo-golemiq
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от jo-golemiq »

Гипскартон с вата от всякъде, естествено стаята се смалява минимум с 5 см на стена ,според зависи от кпд то .За пода има подобни системи ако решиш,че ти се занимава казвай, имам доста познания в сферата на гк

Аватар
ogy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 1:00 am
Местоположение: Хасково
Обратна връзка:

#10 Мнение от ogy »

Живея на осмия етаж и имах същия проблем като твоя. Проблема се реши като смениха някакав лагер на мотора на асансьора. Сега е тихичък като котенце и си слушам музика на спокоиствие :)

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Панелни жилища и смужаващи вибрации от странен характер

#12 Мнение от Teodor Gugulanoff »

radioton написа:относно комисията

Главна дирекция "Инспекция за държавен технически надзор"
http://www.damtn.government.bg/page.html?pageID=21
Късмет и успех ;)

П.П. Разгледай и FAQ раздела им ;)
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта