Коя програма вади най-качествен звук?

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Teodora Todorova

#31 Мнение от Teodora Todorova »

amino написа:..............................


През XX век, след залеза на религията и падането на всички възможни идеологии като единствен монополист на Истината е останала науката. Въпросното разбиране дотолкова дълбоко се е вкоренило в здравия разум на хората, че и до ден днешен се вярва в нещо единствено, ако то е научно потвърдено. (за моя радост има изключения-разумно мислещи мои приятели и познати!)
А науката как се развива и най-вече как учените са постигнали заключенията си, amino? Тези научни истини, в които ти толкова вярваш....
Поздрави,
Freestate

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#32 Мнение от Teodor Ainadjiev »

А какво да кажем тези които, 70% от "музиката" която я слушаме е на
мп3..... :(
Да си купувам винил става, ама ако вземам по 1000-2000 лв на месец
заплата ;)

Teodora Todorova

#33 Мнение от Teodora Todorova »

Хора, какво Ви става? Никой не Ви казва да си триете компресиите. Просто казваме, че не са качествени, защото спестяват "красива" информация!!!
Аз имам малка колекция, но държа на качеството. Колко пари ще отделям на месец, за да си я обогатя и с кой албум на кой изпълнител си преценявам аз!!!! Избора си е мой.
Аз или някой друг да Ви е казал да си триете мп3ките? Вие все едно (пак и умишлено давам пример с коли, че да разберете) сте се регистрирали във форума на Porche и питате "ми к'во да правим като не може да си позволим Porche и какво ми е на FIAT-а - хем евтин, хем не харчи толкова?"
Уж на един език говорим - български, и какво се получава? :evil:
Никви поздрави!
Freestate

bezobraznia

#34 Мнение от bezobraznia »

Freestate написа:Уж на един език говорим - български, и какво се получава? :evil:
Никви поздрави!
Freestate

Respect!

Teodora Todorova

#35 Мнение от Teodora Todorova »

DJPOPA написа:Красотата на музиката я има в пълната и прелест само и единствено при живото изпълнение. Колкото и съвършена да е техниката , колкото и скъпа да е тя , колкото и да са сложни алгоритмите за компресия , те в една или друга степен убиват живота на музиката. ..........

Съгласна съм. Това означава ли, че няма значение колко качествено слушаме музика у дома, когато нямаме възможност да присъстваме на живо изпълнение? За мен не.
А и аз обичам И електронна музика. Не бих осакатила произведението с компресия. Пак повтарям - това си е мой избор.
С респект към DJPOPA
Freestate

Teodora Todorova

#36 Мнение от Teodora Todorova »

С най-голямо нахалство се самопоканвам по време на следваща ми командировка до Варна (работата с Вашата община е перфекта, не е като със СО) да присъствам на живо изпълнение :mrgreen:
Поздрави,
Freestate

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#37 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Не се ядосвай де Freestate ;)
Всеки слуша музика, както намери за добре.
Това, че някой не намира разлика между мп3 на 320кб и wave си е лично
негов проблем, има ушни лекари във всички градове :mrgreen:

Аватар
Milenus
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#38 Мнение от Milenus »

Разбира се, че мп3 се слуша заради предимството му че е с малка големина, а не че е по-качествено. Според мен с качествен рип в обикновено (да не е joint) стерео на голям битреит разликата в качеството е минимална, но това си е мое мнение и не го налагам на никой. Сега се чудя дали това, че самите CD'та са записани на 16 bit 44100 Hz не е по-лошото ограничение на качеството :roll:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#39 Мнение от Ivan Rachev »

Milenus написа: Сега се чудя дали това, че самите CD'та са записани на 16 bit 44100 Hz не е по-лошото ограничение на качеството :roll:

Само веднъж ще чуеш винил на качествена система и ще разбереш мигновенно колко си прав....АБСОЛюТНО БЕЗ ДА ИСКАш :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

gps

#40 Мнение от gps »

mad_SLaYeR написа:Слушането на МП3 е главно от мизерия. Трудно мога да изцоцам 1000+ лева от мама и тате. Още не работя така че си оставам на МП3.

ПП. Голяма ли е разликата между готови колони/усилвател и ръчна изработени? Става въпрос за общ ценови клас.
А какво мислиш правим тук ние всичките???Имаме големи различия като хора и личности но единственото което ни обединява е че сме проумели че тази разлика за която питаш е доста голяма осезаема драстична и е в полза на DIY.Пример с коли-ти какво би предпочел?Серийно произведена масово ширпотреба кола или ръчно произведена с изпипване и премисляне на най дребните детайли??И още нещо което някои не могат да проумеят-тук има юзъри с доста добри финансови възможности които без проблем могат да си купят фабрични -прехвалени нещица но предпочитат тези пари (+ много много труд)да дадат за качествени компоненти и материали за да си направят нещо DIY.Според някои малоумници DIY е за бедните които не можели да си купят фабрична техника :evil: -точно обратното,качествените DIY проекти са за хора които могат да вложат пари ,време(което както знаем пак е пари!) и освен финансово са и интелектуално богати за да изберат DIY.
Последно промяна от gps на Нед Ное 20, 2005 11:53 am, променено общо 1 път.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#41 Мнение от Ivan Rachev »

mad_SLaYeR написа:Слушането на МП3 е главно от мизерия. Трудно мога да изцоцам 1000+ лева от мама и тате.


да цоцаш ли е единственият начин за който се сещаш за изкарване на пари ? :D
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

rudiem

#42 Мнение от rudiem »

alnico написа:да цоцаш ли е единственият начин за който се сещаш за изкарване на пари ? :D

Има и много други, но този е най-лесен.

Gavril Gavrilov

#43 Мнение от Gavril Gavrilov »

Съмнявам се. Никой освен глух не може да ползва еквалайзера на уинамп без да се отврати. По-скоро подбрената динамика не му влиза добре и липсата на "замазването" което уинамп внася му се струва като липса на бас.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#45 Мнение от Dimitar Atanasov »

Аз ползвам cdrdao за копиране на wav

MP3 (все пак дисковете са си в къщи) ползвам само в офиса, защото през звуковата карта и слушалки филипс звука е такъв, че ми е все тая, а и наличните ПЦ-та в стаята толкова шумят, че от повече няма смисъл...

Колкото за философските спорове по - горе, ами ..едно време като бях тийн нямаше MP3 и пак слушахме музика. Освен това не бива да се забравя и аз авторски права и т.н. нали и музикантите деца хранят.

Колкото до DIY...на времето когато си направих първия усилвател, причината беше че нямаше на какво да слушам новия си дек, само на слушалки не става...След малко опити (все пак нямах никакви знания) направих едно АБ. Постепенно осъзнах, че ако вложиш малко усилия и средства ще получис нещо по - добро от това, което можеш да си позволиш.

DIY не излиза по - ефтино, даже обратно...За един тийн може и да излезе по- ефтино, като обща сума, ако не работи, и отделеното време не е загуба на пари, иначе...е, или ако почасовия доход е много малък, ама това не го пожелавам на никой

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта