The Red Pill (Синьо Хапче 2) Continued

Съобщение
Автор
Anonymous

The Red Pill (Синьо Хапче 2) Continued

#1 Мнение от Anonymous »

Кирил: Поставям в тази реплика схемата на The Red Pill поради загубен първи пост по темата от падане на сървъра. Когато успеем да възстановим или вкараме в темата служебно друг начален пост, ще преместя там схемата:
П.П. Вече има схема и в отделна тема.


Изображение

Връзка към галерията:

http://www.bgaudio.org/modules.php?set_ ... _album.php

Този конкретен екземпляр, реализиран по горната схема от Аспарух свири в момента в EmiCom, Chicago, IL:

http://emicom.us/contactus.html
http://maps.yahoo.com/maps_result.php?a ... ve%2060706









Оригиналният пост:
Колко волта трявба да има над анодните резистори на драйвъра? И още нещо - руснаците казват че е било по-добре 3-тата решетка да е закачена за анода, ама разлика в звученето на ГУ-50 като е така закачена 3-тата решетка не мога да открия...

Nikola Nikolov

#2 Мнение от Nikola Nikolov »

Значи караш я с около 60-65 ма. И анодно около 380 в.
Токът не е ли малък за добрия звук, аз я карам с 90 ма.
А и анодното е малко, губиш около 50 в пад на резистора 900 ома.
Мисля,че анодните и катодния резистор на драйва са големи за
ток около 8-10 ма. Вх. капацитет на лампата е малко голям.
Аз смятам, че това е една отлично свиреща лампа, даже по-
добра от 6С4С, ЕЛ34, ЕЛ84....Звукът и е съпоставим с 6П6С!

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#3 Мнение от Simon »

Първия електролит (след диодите) е добре да е за 500V, или да е добре "трениран" на граничното напрежение преди включване.
Всъщност "тренирането" важи за всички захранващи електролити.

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#4 Мнение от gogo »

Nikola Nikolov написа:Аз смятам, че това е една отлично свиреща лампа, даже по-добра от 6С4С, ЕЛ34, ЕЛ84....Звукът и е съпоставим с 6П6С!


Е не знам как и по какви критерии можеш да съпоставяш изброените лампи с директно-отопляемия триод 6С4С 8O 8O

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Daniel Petrov »

Milen_Haskovo написа:Колко волта трявба да има над анодните резистори на драйвъра? ...

Добре е човек да гледа понякога и справочни данни (и да може да смята!), в нета инфо дал господ! Спестява си излишни въпроси...
ЕСС81 Philips 1947-1964
ЕСС81 Philips >1965
ECC81 JJ
ГУ-50

gogo написа:
Nikola Nikolov написа:Аз смятам, че това е една отлично свиреща лампа, даже по-добра от 6С4С, ЕЛ34, ЕЛ84....Звукът и е съпоставим с 6П6С!


Е не знам как и по какви критерии можеш да съпоставяш изброените лампи с директно-отопляемия триод 6С4С 8O 8O


ГУ-50 свири брилянтно, но не мисля, че добре направен усилвател с 6С4С ще е по назад в класацията. Явно Гого не е успял да го направи добре (все още)... а май имаше желание да провери къде е по отношение на звука...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#6 Мнение от gogo »

Daniel Petrov написа:
gogo написа:Е не знам как и по какви критерии можеш да съпоставяш изброените лампи с директно-отопляемия триод 6С4С 8O 8O


ГУ-50 свири брилянтно, но не мисля, че добре направен усилвател с 6С4С ще е по назад в класацията. Явно Гого не е успял да го направи добре (все още)... а май имаше желание да провери къде е по отношение на звука...


Даниеле, или не ме разбираш, или просто се правиш :wink:
За класацията - изобщо не слагам под един знаменател гореупоменатите пентоди/тетроди и 6С4С (ама ми е чудно ти как го правиш това сравнение, след като в една друга тема говориш, че 6С4С е по-музикална дори от 300В, за което и аз съм напълно съгласен - убедих се сам в това още в началото на годината). И да, отдавна съм успял да го направя добре(още миналата година ти си слушал моят първи с 6С4С при Владо и много ти е харесал), ама не виждам защо се заяждаш...Оттогава много вода изтече (както и три мои усилвателя с 6С4С изтекоха към клиенти), та затова още миналата седмица имах желание да направя сравнение с последния си екземпляр, ама нещо няма желаещи гледам и въпросите ми все още висят :roll: :roll:
За справка - http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... 1&start=45

Nikola Nikolov

#7 Мнение от Nikola Nikolov »

gogo написа:
Nikola Nikolov написа:Аз смятам, че това е една отлично свиреща лампа, даже по-добра от 6С4С, ЕЛ34, ЕЛ84....Звукът и е съпоставим с 6П6С!


Е не знам как и по какви критерии можеш да съпоставяш изброените лампи с директно-отопляемия триод 6С4С 8O 8O

Ами много просто,...по приятния звук. Когато ги слушам двата си
ампа, съпоставяйки звука им, не мисля коя е с директно или индиректно отопление.
Даже S2001A свяири доста по-добре от 6С4С и ГУ 50! :D

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#8 Мнение от gogo »

Nikola Nikolov написа:Ами много просто,...по приятния звук.


Кольо, ела чуй последния ми с 6С4С, а можеш да си вземеш и твой за сравнение. Аз пък ги предпочитам по верно звучене (нали знаеш историята за четните и нечетните хармоници и как влияят на слуховото възприятие :wink:
Между другото, ЕЛ34 звучи много сочно и напористо в СЕ, но е много далече от верния звук...
Е, и тази седмица мина, така и нямаше сравнително слушане на усилватели с 6С4С :cry: :D

Жоро

Nikola Nikolov

#9 Мнение от Nikola Nikolov »

Да...верния звук....а откъде сме сигурни, че на носителя звукът е
записан действително вярно? В записите има такова миксиране, че....!?
Аз много рядко идвам в София, само ако срещам дъщеря си на аерогарата, но с удоволствие бих чул твоите ампове!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Ivan Rachev »

Nikola Nikolov написа:
gogo написа:
Nikola Nikolov написа:Аз смятам, че това е една отлично свиреща лампа, даже по-добра от 6С4С, ЕЛ34, ЕЛ84....Звукът и е съпоставим с 6П6С!


Е не знам как и по какви критерии можеш да съпоставяш изброените лампи с директно-отопляемия триод 6С4С 8O 8O

Ами много просто,...по приятния звук. Когато ги слушам двата си
ампа, съпоставяйки звука им, не мисля коя е с директно или индиректно отопление.
Даже S2001A свяири доста по-добре от 6С4С и ГУ 50! :D
... :lol: за радост единствено при теб :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#11 Мнение от Simon »

Едно си баба знае, едно си бае...

Повечето от "отговорите" на темата ПАК не са свързани с нея - явно има доста потребители готови за политици...(моля не се обиждайте)

Аспарух пуска тема - усилвател с ЕСС81 и ГУ50 - НЕ С 6С4С ИЛИ 6П6С, ИЛИ S2001A, ИЛИ БОГ ЗНАЕ КАКВО. Ако има коментари то нека да са по схемата и ТЕЗИ лампи, а не някакви други.

Моля бъдете по-скромни - моя усилвател е такъв ... а не МОЯ усилвател или МОЯТА лампа свири така...
Естествено е различните лампи да "свирят" различно (дори партидите/годините на производство). Добрия конструктор успява да накара лампите да "свирят", дори да не са (предназначени) за аудио.

Не съм го слушал усилвателя, не мога да бъда категоричен, но схемата и стойностите на елементите - съответно режимите -предполагат добра база за реализирането на такъв у-л.
(Малко съм скептичен към високата стойност на катодния резистор на ЕСС81, но ТОВА Е ЧАСТ ОТ ПРАКТИЧЕСКАТА реализация, а не теоретична стойност, с други думи вероятно има за какво да е 2.2к)

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#12 Мнение от Sylis »

Ами аз освен да се похваля,че в най-скоро време ще съм горд собственик на The Red Pill (Червеното хапче).Нямам търпение да го "събера" по скоро и да му чуя "гласа".Май ще съм първия собственик на новия първия от новия вид слонове

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Stoqn »

Ще се продава ли като кит?С изключение на изходящия трансформатор останалите части се намират.
Трудните неща правим веднага, а невъзможните малко по-късно.

Аватар
lusi
има известен опит
има известен опит
Мнения: 169
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Panagiuriste
Обратна връзка:

#14 Мнение от lusi »

Доста обемист изходен траф ще е необходим.Кажи нещо за него.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Daniel Petrov »

Simon написа:...Малко съм скептичен към високата стойност на катодния резистор на ЕСС81, но ТОВА Е ЧАСТ ОТ ПРАКТИЧЕСКАТА реализация, а не теоретична стойност, с други думи вероятно има за какво да е 2.2к)

Да, има, преди месец правих ъпгрейд на един мой усилвател с 6С4С, на който смених входната лампа с ЕСС81. При мен също са 2.2к без да сме се наговорили с Аспарух, просто лампата свири най добре с такъв аноден ток, въпрос на експеримент е.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта