аудио глезотийки за мераклии

Съобщение
Автор
gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#16 Мнение от gogo »

raichevingenering написа:
gogo написа:Ako това на снимката са 30-ватовите моноблокове, на вид лампите ми изглеждат да са EL84/6П14П в паралел push-pull. Е как тогава успяват да извадят 30 вата в клас А? В клас АБ - да , става, но в А оттам биха могли да излязат не повече от 15 вата, и то със зор. Май нещо не е наред с тези класове :wink:

Здравей, gogo
Стъпалото е двутактов режим на клас А.Захранването е с 2Х 300V за всяко рамо по отделно.Няма изходящ трансформатор, а автотрансформатор в катодите на лампите/циклотрон/. С товар или без товар, консумацията е постоянна. Имам осцилоскоп,генератор и товари,така че заповядай сам да си го измериш. Ще ми бъде приятно да се запознаем! Вземи ,лампово стъпало и дискове които слушаш и с които си свикнал. Имам добра база-колони и помещение за да чуем. Четири уши винаги са по-добре от две :wink:
Поздрав:Райчев

PS
Благодаря на ortho и Simonov за казаното по-горе!
Всички от слушащото братство са добре дошли при мен!


Друга ми беше идеята, ще се опитам да поясня. При разсейвана мощност на анода за ЕL84/6П14П (предполагам това са изходните лампи) от порядъка на 12W (пределно допустима по каталожни данни), за 4 лампи имаме обща разсейвана мощност 48W. При КПД~50% (клас АБ) бихме могли да получим ~24W изх. мощност в добрия случай. Това ме хвърля в недоумение - как така от 4 броя 6П14П е получена изх. мощност 30W при това в клас А?

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#17 Мнение от Bojo »

Raichevingenering, поздрави за солидната колекция!

gogo написа: Друга ми беше идеята, ще се опитам да поясня. При разсейвана мощност на анода за ЕL84/6П14П (предполагам това са изходните лампи) от порядъка на 12W (пределно допустима по каталожни данни), за 4 лампи имаме обща разсейвана мощност 48W. При КПД~50% (клас АБ) бихме могли да получим ~24W изх. мощност в добрия случай. Това ме хвърля в недоумение - как така от 4 броя 6П14П е получена изх. мощност 30W при това в клас А?


Може! Никъде не пише че крайните лампи са в триодно свързване.

BoardMan

#18 Мнение от BoardMan »

Дай ориентировъчна цена на ролковия дек на Пайнър ако още се продава ... ?

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#19 Мнение от Angel Dimitrov »

Аз май съм поизтървал малко ....
Поздрави Райчев , това което имаш е страхотна колекция ;-)
Замислям се за грамофонче аз ... но по-късно като му дойде времето ;-)
За сега е среброто в Хапчето на път.
Поздрави!

nadbest
има известен опит
има известен опит
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Фев 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от nadbest »

Сега ако извадиш и REGA PLANET 2 или NAD 533 на прилична цена, идвам до Пловдив :D
СРЕДСТВАТА НЕ БИВА ДА ОТСТЪПВАТ ПО ЛУДОСТ НА ЗАМИСЪЛА.
Шекспир, Луи XIV

nadbest
има известен опит
има известен опит
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Фев 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от nadbest »

Май е време да направим едно слушане на плеъри марка Lozef :D A иначе благодаря за поканата, бих се възползвал при идване в Пловдив!
СРЕДСТВАТА НЕ БИВА ДА ОТСТЪПВАТ ПО ЛУДОСТ НА ЗАМИСЪЛА.
Шекспир, Луи XIV

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#24 Мнение от Svetlin Iliev »

А някакви предусилватели дали имаш.Желателно е да имат поне 6 канала (т.е. превключване между 6 канала)

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта