Усилвател GAINCLONE ver.EVO8c

Съобщение
Автор
Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Усилвател GAINCLONE ver.EVO8c

#1 Мнение от DJ Popa »

Обявявам за продажба чифт стъпала и платки захранване, от личния ми GANICLONE ver.EVO8c. Този усилвател беше направен само в два екземпляра-за мен и за мой приятел. Това е най-съвършения GAINCLONE, създаван от мен до момента. Схемата е инвертирана, с JFET транзисторен буфер на входа. Стъпалата са екипирани с тримери за статично нулиране на офсета в изхода. Подробности за конструкцията:

1.Платките на стъпалата са фабрични, двуслойни, със синя солдер маска и затопяване никел-злато. Платките на захранванията са фабрични, еднослойни, с калай-олово затопяване и зелена солдер маска.
2.Ползвани са само висококачествени, карбон филмови резистори KOA SPEER (made in Japan), за постигане на максимална мекота и кадифеност на звука.
3.Всичко електролитни кондензатори са аудио грейд NICHICON MUSE KW, за постигане на музикалност и натурален тембър на звученето.
4.Входният буфер работи в клас А и е изпълнен с транзистори J310. JFET транзисторите са най-близки до ламповите триоди не само по технически характеристики, но и по звучене.
5.Взети са всички мерки за предотвратяване на самоосцилацията на чипа, включително и някои непопулярни такива, които обаче имат чуваем резултат.
6.Усилвателят е сглобен с немски припой, съдържащ 2% сребро, за постигане на минимално съпротивление на спойките. По дейташийт на производителя на тинола, сребърно съдържащият такъв има 2% по-добра проводимост на спойката, спрямо обикновения калаено-оловен припой. На пръв поглед 2% не е кой знае какво, но като се вземе под внимание бройката на спойките в сигналния път и разликата практически не е толкова малка.
7.Захранванията са изпълнени с напълно адекватно на стъпалата качество. Изправянето се извършва с диоди на Шотки, всеки блокиран по ВЧ с полипропиленов кондензатор. Филтърните кондензатори са еднотипни с тези на стъпалата-NICHICON MUSE KW.

Усилвателят е ползван от мен няколко месеца и е напълно разсвирен. Понеже бях забравил каква точно е разликата в звученето между тази версия и обикновения GANCLONE ver.ELITE II, днес отнесох шасито в работилницата си и направих прослушване на двата усилвателя. EVO8c показа чувствително по-топло и меко звучене. Тоналният баланс е по-плавен, а самия звук придава усещане за кадифеност и благост-нещо, което е характерно изключително при качествените лампови схеми. Сибилантните звуци са обуздани до напълно приемливи нива. Дори и с интерконект от посребрена монокор мед, изцъкляне на звука не се получи. Понеже този усилвател го притежаваме само двама човека, редно е да покажа мнението и на другия собственик:
win95 написа:Да кажа няколко думи и за звученето:
Първият път,когато чух LM1875,останах изумен от естественото и ненатоварващо звучене(дори и от цифров източник).А сега направо паднах от стола,като чух какъв реализъм има в звученето на EVO 8c.Изключително фокусирана звукова картина,китарните сола звучат направо неестествено увлекателно и не оставят следа от мудност.Баса е бърз,с отлична атака и контрол.Току що изслушах Stairway to heaven,Down by the seaside и Ten years gone (качествени рипове от лични дискове) и ми спря дъха от кеф...
Трябва да отбележа, че усилвателя работеше при мен, асемблиран като два абсолютно независими моноблока, с отделни защити за всеки канал. Поради този факт обявявам за продажба две платки със стъпала и две платки за захранване (по една за всяко стъпало).

Изображение Изображение Изображение Изображение

Цена за четирите платки (така, както са показани на третата снимка)-120лв

За въпроси и заявки-ЛС или тел.0899825933 (инж.Ивелин Йовчев).
Намира се във Варна, може да се изпрати до всяка точка на България с куриери Еконт, за сметка на клиента.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Усилвател GAINCLONE ver.EVO8c

#2 Мнение от DJ Popa »

Заявен, честито на новия собственик.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Усилвател GAINCLONE ver.EVO8c

#3 Мнение от DJ Popa »

Поради проявения голям интерес към точно този модел, планирам изработка на още няколко чифта стъпала и захранвания за тях. Ориентировъчното време за излизане в продажба на готовите модули-около края на месец май. Вече са предварително заявени част от бъдещите комплекти. Желаещите могат да ми звъннат и да си запазят, иначе не гарантирам че ще останат бройки за свободна продажба.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Усилвател GAINCLONE ver.EVO8c

#4 Мнение от DJ Popa »

Изработих два нови комплекта, малко по-бюджетно ориентирани:

Изображение Изображение

Първият (с жълтите филтърни кондензатори) и вторият (с черните филтърни кондензатори) са напълно идентични като компоненти, освен самите филтърни кондензатори. Жълтите такива са NICHICON FW, а черните са NICHICON VR. Естествено, заради различния тип кондензатори, комплектите звучат в известна степен различно един спрямо друг. FW кондензаторите придават повече мекота и топлина на звука, а VR модела е с изключително прецизен и релефен микродетайл. Въпрос на вкус е кой ще се хареса повече. Разбира се разликите са малки, но пък осезаеми.

Цена на всеки комплект - две стъпала+платка изправяне - 90лв (както са показани на снимките)
При желание мога да добавя специално изработен за GAINCLONЕ захранващ трансформатор срещу 69лв.

За въпроси и заявки-ЛС или тел.0899825933 (инж.Ивелин Йовчев).
Намира се във Варна, може да се изпрати до всяка точка на България с куриери Еконт, за сметка на клиента.

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 3 госта