Грамофон TECHNICS SL-1410

Заключено
Съобщение
Автор
Аватар
Horna
има известен опит
има известен опит
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Грамофон TECHNICS SL-1410

#1 Мнение от Horna »

Продавам малкото Hi-Fi братче Technics SL-1410 на класиката SL-1210 .
Грамофона е в отлично техническо състояние и добър външен вид.
Безплатно към него доза Hitachi MT-30 (Audio Technica AT-771)
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Цена - 150лв.

тел.0887901847

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Грамофон TECHNICS SL-1410

#2 Мнение от Marian Lozev »

Рамо ,ос , мотор , платер (масивната въртяща се част) , същите ли са като на 1210....или по точно какви са минусите на 1410 пред 1210. :?:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Horna
има известен опит
има известен опит
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Грамофон TECHNICS SL-1410

#3 Мнение от Horna »

Продаден !

При двигателя и платера аз поне разлика не намирам(допълнителна електроника при 1210 за бърз стрт и стоп,под 1 сек. по спомени..минус при ползване на фина аудиофилска доза,при рязкото спиране иглата прескача..макар че "отвътре" и това се регулира)).Относно рамото при 1210 са взети
антивибрационни "мерки" като самото рамо контактува с шасито посредством "нещо" гумирано.Има и опция за повдигане и сваляне на самото рамо съобразено
с това каква марка доза се ползва(разликата във височините на самите марки дози) което спомага иглата да не "скача" от грубата ръка на диджея..
В горната част на шасито и на двата грамофона(материал на изработка)разлика също не намирам,но в долната разликите са сериозни.
Гумирано масивно шаси и допалнителни специални крачета(имах "щастието" да изгубя един..струваше ми сериозна сума за времето си)
Общо взето сериозни мерки против вибрации при 1210 (1200 разликата е че е сив и леки промени в pitch контрола) породени от това че се ползва по клубове и дискотеки..Не че това не е плюс и при домашно ползване,но и сумата е в пъти по голяма.
SL-1410 и производните му си е един добър грамофон и далеч над качеството на "пластмасите" които се продават на почти същата цена..

Честито на новия собственик!

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Грамофон TECHNICS SL-1410

#4 Мнение от Marian Lozev »

Мерси , така си е добри Грамофони са TECHNICS , но така и не разбрах кой техникс е най свирещ .....

Един френд има 1210 мк2 и свири не човешки за 400/500лв просто не е за вярване....
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
pdkfoto
чете и пита
чете и пита
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Грамофон TECHNICS SL-1410

#5 Мнение от pdkfoto »

Хайде отново! http://www.dalavera.net/product/view/i/ ... cs-sl-1410" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Грамофон TECHNICS SL-1410

#6 Мнение от Marian Lozev »

хорна сподели кой купи Грамофона , ако е някои препродавач да знам , такива боклуци не трябва да има.... :evil: :twisted: .
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Horna
има известен опит
има известен опит
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Грамофон TECHNICS SL-1410

#7 Мнение от Horna »

Нямам представа..дойде ,пробва и го награби..

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Грамофон TECHNICS SL-1410

#8 Мнение от Borislav Uzunov »

Идеята за регулиране на височината на рамото не е за да не "скача" иглата, а за да се настройва точния ъгъл на атаката на иглата.
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
pdkfoto
чете и пита
чете и пита
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Грамофон TECHNICS SL-1410

#9 Мнение от pdkfoto »

Възможно е новият собственик да е недоволен от нещо и затова да го препродава. Например външния вид за който разбираме само че е добър, но по снимките може да се гадае само до колко. Сега виждам обаче ,че човека си е търговец - продава и доста други неща.

kokoboko12
Търговец
Търговец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 11:48 am
Местоположение: ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Грамофон TECHNICS SL-1410

#10 Мнение от kokoboko12 »

вече не се ПРОДАВА с малко пари за нова доза свири прекрасно а се Бех отчаиал ПРЕКРАСНА ПОКУПКА МЕРСИ НА СТЕНЛИ

Аватар
Horna
има известен опит
има известен опит
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Грамофон TECHNICS SL-1410

#11 Мнение от Horna »

Borislav,oт "аудиофилска" гледна точка е така.
Не съм търсил разлика в звука или как това влияе на дълговечноста на дозата,но на практика е точно така както съм го описал..проверено
А и впредвид че 1210 и производните му са направени за профи ползване ,мисля че фикс идеята на конструкторите е била - как да опазим от "разходки" дозата..от палавите ръце на Dj-я.

pdkfoto както съм писал по горе човека дойде, Видя го, и го купи.Или не четеш, или си правиш разходки с клавиатурата..
Нито съм търговец ,нито гоня "опита" на някои такива с тъмни и неясни снимки.Хобито ми е Аудио ,не фотография..
Не разбрах само твоя интерес какъв е..

И собственика се обади..мисля че "търговската" част е приключена..

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Грамофон TECHNICS SL-1410

#12 Мнение от Marian Lozev »

kokoboko12 /Мишко, не ми се прави на мъж ....
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Заключено

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта