Продавам USB DAC-ове

Съобщение
Автор
Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#16 Мнение от DJ Popa »

Благодаря, Ники ! Със здраве да си го слушаш !

За всички заинтересовани-новата партида вече пристига на части от всички краища на света :D . Надявам се до 14-20 дни да излезе и за продажба. Замислил съм някои промени по компонентната база, които да "изпилят" още звученето :HMguit ... Жалко, че направата на едно ДАК-че отнема почти половин ден-от SMD спойките, през калайдисването, та до миенето на платките с коресилин, подсушаване с горещ въздух и задължителните тест с прослушване на всяка една бройка. Всичко се прави изцяло ръчно, с изключително внимание, като че ли всяка бройка е единствена. Влагаме частица от душата си във всяка платка ... може би и за това има толкова живот в звука им...

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#17 Мнение от DJ Popa »

Представям на вашето внимание новата серия USB DAC. Модулите са с подобрена филтрация на захранването на местно ниво /до чипа/, като вече се ползват двойно по-големи по капацитет SMD-кондензатори. Новост е също и предлагането на модули в завършен вид-с кутия:

Изображение Изображение

Пълни подробности ТУК.

Повечето ДАК-чета бяха заявени още "на зелено" и за това в наличност за продажба има само 3бр.
Цената на завършеният модул /с кутийка/ е 65лв/бр.
Цената на налепената и тествана платка остава същата-45лв/бр

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#18 Мнение от DJ Popa »

Свършиха ! :D

Аватар
havaeca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#19 Мнение от havaeca »

Ще има ли нови и евентуално кога?

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#20 Мнение от DJ Popa »

Ще има нова партида, да. Вероятно до 1-2 седмици ще бъде готова. Който иска за по-сигурно, може да ми заяви на ЛС предварително необходимите му бройки, аз се ангажирам да ги запазя от следващата партида.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#21 Мнение от Borislav Stankov »

симпатично кутийче ... :D
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#22 Мнение от DJ Popa »

Вече си мислите, че няма какво да бъде подобрено по този USB DAC. Да, да, ама не ! Може и още как ! Представям на вашето внимание най-новата версия на широко популярния вече продукт USB DAC. Буквално по няколко пъти на ден получавам отзиви от доволни и предоволни клиенти, които ползват това мое мъничко творение. Този факт ме амбицира да продължавам да експериментирам и да подобрявам работата на устройството. И ето, че вече е налична поредната, върхова до момента, ревизия на модула. Представям ви най-новия модел USB DAC, притежаващ ОГРОМНИ подобрения в захранването. Какво е подобрено? Ами просто всичко ! За начало е премахнат входния танталов кондензатор на захранването, със стойност 20uF и е заменен в ultra low ESR електролитен Panasonic FJ, с 50 ПЪТИ по-голяма стойност-1000uF ! Двата филтриращи дросела са подменени с двойно по-големи. Толкова големи, че едва се събират на платката. Това дава две преимущества-увеличена индуктивност и намалено омично съпротивление. И за капак на всичко, вече и двата филтърни кондензатора след дроселите, са нашите стари познайници, изключително доказалите се RUBYCON MBZ, със стойност 2200uF. Сигурно се питате "Добре де, колко да подобрява представянето на устройството, тази промяна???". Еми подобрява звука и то с много. Толкова много, че тази серия с изходни кондензатори NICHICON MUSE KW, свири по-добре от старата върхова серия с легендарните BLACK GATE в изхода. Факт !

Освен техническите подобрения, имаме и фейслифтинг с нова разцветка на фолиото-"Стар орех". Фолиото вече е немско, изключително качествено, с чудесна, релефна шарка като на истинско дърво.

Изображение

Въпреки оскъпяването, заради подобренията, няма да променям цената на устройството. Тя си остава същата, както до сега-65лв/бр. За въпроси и заявки-ЛС или 0899825933-Ивелин Йовчев. Дакчетата са във Варна, но могат да достигнат до всяка точка на България с куриери Еконт, за сметка на получателя.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#23 Мнение от DJ Popa »

Ами свършиха. Следваща партида-евентуално след 2 седмици.

av_world
Търговец
Търговец
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#24 Мнение от av_world »

Имам един такъв дак, без кутия, пускан е 3-4 пъти на лаптопа, в момента не ми трябва и мога да го продам цена 50 лв. от София съм.

http://audiovideoworld.wordpress.com/%D ... %B0%D1%81/

ПРОДАДЕН!
Последно промяна от av_world на Вто Дек 13, 2011 12:37 am, променено общо 1 път.

Jamaika
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 12:44 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#25 Мнение от Jamaika »

С няколко думи - заслужава си всяка стотинка! :)

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#26 Мнение от DJ Popa »

Налични нови бройки за продажба от подобрения модел, описан подробно в предходното ми мнение. Количеството е ограничено. Ето и една нова снимка:

Изображение

Цената е същата-65лв/бр. Намират се във Варна и могат да достигнат до всяка точка на България с куриери Еконт и наложен платеж за сметка на купувача. За информация и заявки-ЛС или 0899825933-Ивелин Йовчев.

kiro
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 7:24 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#27 Мнение от kiro »

Тия дни взех един от посочените дакове, обаче нито нивото на шума е по нисъко, нито звука му е по добър от дънната карта на лаптопа, с който основно работя и слушам музика.Нивото му е доста ниско и искам да попитам създателят му, нормално ли е това или тоя ДАК точно има проблем. Конкретния дак е с 2704 и е от ''новите'' - взех го преди 2-3 дни.Освен това звукът с него е неестествен и динамиката му нещо куца, а нивата лишени от амлитуда - примера го давам от чутото от мен и с видяното на цифровия ми анализатор на техникс, ако се появи въпрос как съм разбрал, защото едно е да го чуеш и обясниш, друго е да го видиш и покажеш.Като цяло и нивото мисля, че обърква много нещата ама за шума нямам отговор, в смисъл защо е толкоз много. И ако стане въпрос - С ХР съм , и пробвах с уиндоуския драивер по подразбиране, който си тръгва с него - е някъв адски ужас е - и сложих ASIO4ALL_2_10 с него е значително по-добре, в пъти, но все пак не може да достигне звукът на картата на лаптопа - която е супер обикновена.Изпробвах дака на останалите ми 2 лаптопа и един настолен компютър. Значи само на настолния свири доста по-добре от неговата дънна карта, но това никак не ме задоволява, като се има предвид изписаното за плюсовете му и това, че го взех, защото уж ще е по-добре, а то уви не е.Не е много зле, но е по-зле - което не ме устройва, затова ако може дай няква идея от кво е това дали от нивото или от самия чип - да не би да е смотана ревизия или нещо такова, или .....и аз не знам.Вижте замерете си ги с предни или нещо, ама ако е нормално така.....
Очаквам отговор.
Поздрави .

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#28 Мнение от DJ Popa »

Аз лично не разбрах от кое е по-зле и от кое е по-добре ДАК-а, но това едва ли е от значение в случая. Относно шума и поведението със синусоидален сигнал на различни честоти, имаме много показателни измервания, направени на лабораторни уреди, с много по-голяма точност от цифров анализатор на Техникс, които показват недвусмислено качеството на сигнала от USB DAC-a. Конкретно за шум в изхода, няма как да се съглася и чисто от слушателски опит, тъй като лично ползвам няколко такива устройства и шумът им е практически НУЛЕВ. Само преди 2-3 дни един клиент се обади със същите оплаквания за шум, накрая се оказа, че ползва ДАК-а с компютър и усилвател, включени в различни контакти на ел. мрежата, което неминуемо води до изравняване на потенциали през масата и зашумяване. Изходното ниво е многократно коментирано, изписано е и в pdf-a на чипа, конкретната му стойност е около 0,6V RMS и не виждам какво повече може да се добави. Все пак много ясно съм написал с кой чип точно работи ДАК-чето, а данните на чипа са публикувани свободно в Интернет. Няма никакви конспирации и заблуди.

Лично аз съм убеден, че проблема е някъде в постановката ви, но въпреки това, след като не сте удовлетворен от ДАК-а, можете да ми го върнете и ще ви възстановя сумата, това никога не е било проблем. Но такива уговорки, както и съвети по технически проблеми, стават по телефона или на лични съобщения, а не се занимава цялата аудитория с тях. Имате ми телефона, и тук в темата е изписан също на много места, не виждам какъв е проблема...

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#29 Мнение от dancoo »

И един съвет от мен - Пробвай да изключиш зарядното на лаптопа и сподели дали пак шуми. При някои лаптопи зарядното вкарва шумове през USB- то.
One speaker to rule them all.

kiro
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 7:24 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#30 Мнение от kiro »

Здравейте отново!!
Най-напред се извинявам, за дето съм поместил неправилно въпроса си във форумната част, а не като лично съобщение.
Понеже започнах тук въпроса си, ще продължа отново тук с една единствена цел - ако някой има подобен проблем някога, да прочете тук евентуалните решения, смятам, че е правилно - то за това е и форума за беседи, решения и т.н. Та конкретно по въпроса: значи контактите (защото захранването на жилището ми е три-фазно) са на една и съща фаза съответно един контакт, в който са включени усилвател, телевизор, еквалаизер, натолен компютър (който към момента, когато е регистриран шума в устройството-ДАК, беше изключен), лаптопа, двд, CD-плеър и един електронен часовник.По време на тестовото слушане на дакчето, лаптопа бе на собствено захранване тоест на батерия и от посочените електроуреди бяха включени само усилвателя и еквалаизера.Да не би еквалаизера да вкарва шум, но разлика с него и без него нямаше - гарантирано и изпробвано.Кабелите, с който съм свързал дака към усилвателя аналогично еквалаизера са ми със старите метални позлатени чинчове, дебели аудио кабели с дължина на един канал 10см, ЮСБ-кабела ми е 5 метра хама.
Относно нивата, който регистрирам: значи споделям какво виждам и чувам, като пример давам анализатора за това, че чутото от мен е визуализирано на дисплейте на еквалаизера - не го давам като супер точна измервателна техника защото не е такава, а просто като пример с надеждата да открия къде е скрит проблема ми.
Преди време ползвах настолния компютър за ''уж'' по-качествено слушане на музика ,обаче веднъж, инцидентно закачих лаптопа, с който работя и ми направи огромно впечатление това, че той свири десетки пъти по добре. Тогава започнах пак тестове и доказах на себе си, че наистина лаптопа свири по-добре и от тогава не ползвам вече настолния за музика. И така в търсенето на свещения граал - качествен изчистен звук - попаднах и на това устройство.Споделям откритията си в домашната ми аудио техника с цел да просветля темата за по-бързото решения на въпроса ми аналогично проблема ми.
Поздрави!!

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта