Продавам USB DAC-ове

Съобщение
Автор
Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#76 Мнение от DJ Popa »

В наличност няколко броя от новия ми модел USB DAC "ВАРНА 2".

Изглед на преден и заден панел:

Изображение Изображение

Изглед на устройството без кутия:

Изображение Изображение

Пълна информация може да намерите тук: КЛИКНИ ТУК

Цена 85лв/бр

Намират се във Варна, може да се вземат лично от мен или чрез куриер и наложен платеж за сметка на клиента (до всички точки на България). Една година гаранция от мен за производствени дефекти. При неудовлетворение от продукта, може да ми бъде върнат в 7 дневен срок от датата на продажба, в непроменен вид и състояние (в този случай клиента заплаща куриерските разходи, а аз му връщам сумата за ДАК-а с наложен платеж).

За въпроси и заявки-тел.0899825933 (инж.Ивелин Йовчев).

Може да ми пишете и на e-mail: dj_dj_dj(маймунско "А")abv.bg

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#77 Мнение от DJ Popa »

Свършиха.
Работя по нов базов модел, без излишни екстри, с максимум качество от тази топология. До около 10 дена очаквам да пуснем първата партида от него. Цената ще бъде 70лв. За предварителни заявки-на мейл dj_dj_dj(маймунка)abv.bg или на 0899825933 (от 13.00ч до 20.00ч, инж.Ивелин Йовчев).

georgio
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 10:03 pm
Местоположение: Шипка
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#78 Мнение от georgio »

Здрасти,искам да питам мога ли да го подкарам през Android,защото мисля да ползвам Android tv box

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#79 Мнение от DJ Popa »

Ами колегата го ползва с Galaxy S3 и върви без грешка. Няколко човека вече си го ползват с Андроид таблети (даже и на Raspberry Pi се оказа, че върви). Принципно от Андроид 4.0 и нагоре не би трябвало да има проблеми с разпознаването.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#80 Мнение от DJ Popa »

Предлагам на вашето внимание моя нов модел USB DAC, наречен "VARNA III":

Изображение Изображение

Най-напред започвам с идеята, която легна в основата на този USB DAC. От доста време се каня да направя такова устройство, което да съчетава тоталната безпроблемност и софтуерна/хардуерна съвместимост при ползването на чиповете от серията PCM270x на BURR BROWN, добрия звук на предишните ми серии USB DAC-ове, но и да има високо изходно ниво, за да може да се ползва успешно за професионални цели от дисководещи и озвучители. В началото беше идеята за профи DAC. После тази идея се доразви и изкристализира в конкретния модел, който съчетава две уникални свойства-страшно лесен е за употреба при професионална работа, но и притежав пълнокръвен, богат, натурален и изискан звук. В крайна сметка за кого е предназначен този модел, за професионални озвучители или за аудиофили ? Всъщност устройството е много удобно за колегите дисководещи и озвучители, но високото качество на звученето му го класира директно като аудиофилски продукт.

Сега да отговорим на другия въпрос-как се получи така че "VARNA III" е хем професионален, хем аудиофилски USB DAC ? За да дам максимално адекватен отговор на този въпрос, ще посоча основните дизайнерски преимущества на устройството. А те са следните:

1. Използване като USB приемник на доказаните със софтуерната/хардуерната си съвместимост и абсолютно безпроблемна/надеждна работа чипове PCM2706/07 на американците от BURR BROWN. Това осигурява безценното преимущество на устройството да работи с всякакви операционни системи, без нужда от специализирани драйвери-Windows XP, Vista, 7, 8; Linux; MacOS; Android 4.0 и нагоре; Raspberry Pi+Volumio. Това е много важно качетсво-включваш и тръгва веднага. Няма нужда от никакви допълнителни инсталации.

2. Използване на пълно галванично разделяне на USB DAC "VARNA III" от компютъра, към който е включен. Разделянето е направено и по четирите линии на USB преноса D+, D-, Vbus и GND. Цифровата част ползва доказания галваничен разделителен чип на ANALOG DEVICES aDUM4160. Захранването се разделя галванично чрез импулсна схема DC-DC преобразувател. При така реализираната топология, всички шумове, смущения и затворени контури по масата отиват в небитието. Отпада досадното изискване компютъра и усилвателя да са включени в един захранващ контакт. "VARNA III" разкъсва галванично електрическите връзки и по този начин постига две много важни предимства-устойчивост към смущения и силно улеснена употреба на устройството.

3. Въпреки че имаме вградена галванична бариера към компютъра, "VARNA III" не се нуждае от допълнително външно захранване. Този USB DAC се захнранва от USB порта, към който е подключен. Това решение дава следващото много важно предимство-спестява допълнителното захранване. Спестеното допълнително захранване пък означава удобство при употреба, по-малки габарити и тегло за носене, по-ниска цена.

4. Използване изцяло на външни, дискретни, свръхнискошумящи стабилизатори и филтърни решения за постигане на максимална чистота на захранването. "VARNA III" съдържа в себе си точно 8 броя независими дискретни стабилизатори на напрежение с ултра ниски нива на шум, произведени от MICROCHIP. Всички вградени захранвания по чиповете са изключени и не се употребяват. Всяко една отделна функция на всеки от трите чипа в схемата се захранва от собствен стабилизатор и RC-филтър. Именно тук е се заключава тайната на добрия звук на този модел. Чистото захранване е основния фактор, който позволява създаването на истинско аудиофилско устройство.

5. Разделяне на цифровата и аналоговата маси и свързването им само в една точка. Този подход гарантира минимално проникване на високочестотните шумове от цифровата част, в аналоговата верига. Това е поредното условие, което изгражда аудиофилското качество на звука на "VARNA III".

6. Използване на цифро-аналогов преобразувател от последните модели на BURR BROWN, а именно PCM5100. Линейните изходи на "VARNA III" получават сигнала си от PCM5100, който работи по патентованата от BURR BROWN технология "DIRECT PATH". Тази технология включва използването на вградена charge pump в самия чип. Чипът се захранва еднополярно на 3,3V като charge pump генерира огледално отрицателно захранващо напрежение. Това позволява изходния сигнал от чипа да бъде теоретично без наличие на DC-офсет, което автоматично изхвърля от схемата един от главните виновници за деградацията на звука-разделителният кондензатор. Да, точно така, линейните изходи на "VARNA III' са без разделителни кондензатори, директно от изводите на самия чип. Това опростява много изходната аналогова част на PCM5100 и я свежда само до един елементарен RC-филтър. Няма да повярвате какъв е прираста в качеството на звука, само заради липсата на декуплиращи кондензатори по пътя на сигнала ! Поредният дизайнерски успех по пътя към аудиофилското звучене.

7. Използване на двуслойна платка с масивни ground plane's. Типично за моделите от серията "VARNA" и новия "VARNA III" е базиран на фабрична двуслойна платка, с масивни маси. Компонентната база е подбрана внимателно не само по параметри, но и най-важното на слух. Няма нито един компонент, който да е поставен случайно. Всички захранващи крачета на чиповете са филтрирани локално с високоемкостни SMD кондензатори.

8. Използване на масивна антирезонансна кутия от 12mm MDF, тапицирана с черна износоустойчива еко кожа за автомобилни дамаски.

9. И последното, но не по-важност - високо изходно ниво от линейните изходи ! Най-после край на мъките с недостигащото ниво на PCM270x чиповете ! Новият модел PCM5100 има отлично изходно ниво от цели 2,1V RMS. Точно 3 пъти повече от PCM270x серията. Пълни DJ-мишпулта пeрфектно, без да има нужда от усилване на гейновете-лично изпробвано ! "VARNA III" мина успешни полеви тестове на няколко сватби тази есен. Дори беше без кутия, само гола платка, увита с найлон. Най-интересното е, че дори на профи озвучителна система, "VARNA III" показа недвусмислено по-добро звучене от вградената карта на иначе марковия ми лаптоп SONY VAYO. На първата сватба, на която ползвах "VARNA III", имах само една сглобена платка. След като колегата ми чу разликата в качеството на звука с вградената карта, остави DAC-a за основен източник, а вградената карта се ползваше само за подготовка на следващите парчета. Аз лично не вярвах, че на профи усилвател и профи колони може да се усети такава смазваща разлика. Но го чух с ушите си и то в реални полеви условия. Така че, колеги дисководещи, определено разлика има и я усещат дори гостите на купона.

Сега техническите спецификации на новия USB DAC "VARNA III":

Дължина на думата -16bit
Семплираща честота -32kHz/44.1kHz/48kHz
Тип на процесора -BurrBrown, Texas Instruments, PCM2706/7 за слушалковия изход и PCM5100 за линейния изход
Изходно ниво на линейния изход - 2,1V RMS
THD+N на линейния изход- 90dB
SNR на линейния изход - 100dB
THD+N с товар 32Ohm на слушалковия изход- 0,025%
Изходна мощност при товар 32Ohm на слушалковия изход -12mW
SNR на слушалковия изход - 98dB
Входен интерфейс - USB 1.1
Изходни интерфейси - линеен изход RCA; 3,5mm букса за слушалки. И двата изхода могат да работят едновременно, без това да влияе на правилната работа на устройството.
Захранване - от USB порта на компютъра
Габарити: Височина-56mm; Ширина-90mm; Дълбочина (с порта и буксите)-116mm
Тегло: 320гр

Внимание ! Понеже линейния изход е директен и не съдържа развързващи кондензатори, в него има нищожен постояннотоков офсет. При измерването на няколко различни екземпляра PCM5100 се оказа, че всички имат еднотипно поведение откъм изходен офсет. На единия канал офсета съставлява около 1mV, а на другия канал около 2mV. Това са абсолютно нищожни стойности, но съм длъжен да ги споменa.


Цена:165лв/бр
За въпроси и поръчки-на електронна поща djpopa@abv.bg или на тел. 0899825933 (инж.Йовчев)

Drifter
чете и пита
чете и пита
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Фев 25, 2015 7:29 pm
Местоположение: Карлово
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#81 Мнение от Drifter »

Бих искал да задам някои въпроси на автора на устройствата.
Интересува ме модела Varna II Mini. Ако си го взема за домашно ползване, ще усетя ли голяма разлика в качеството спрямо досегашната ми PCI звукова карта creative sound blaster x-fi? Знам, че въпроса така зададен звучи глупаво и трудно да се отговори, но ме интересува поне ориентировъчно различава ли се твърде много като музикално качество.
Другия ми въпрос - дали ще работи с Андроид устройства и плеър като USB Audio Player например?

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#82 Мнение от DJ Popa »

Съжалявам, не съм видял това питане. Относно първия въпрос, ДАК-овете са правени така, че да ми харесват на мен самия. Статистически 99% от клиентите ми намират подобрение в една или друга степен, а при над 50% подобрението се оценява като голямо. Има и такива, които не намират подобрение, като дори си харесват повече вградените звукови карти. Въпрос на вкус, било то и лош. Нямам намерение да съдя никого.

Да, работи с андроид устройства. От версия Андроид 4.0 и нагоре се поддържа като хардуер. Имам клиенти, които си ползват ДАК-овете в колите, като за плеъри употребяват Андроид таблети, а аналоговите изходи на ДАК-а отиват директно във входа на многоканален усилвател. Ние сме пробвали с телефон SAMSUNG GALAXY S3 и работи без проблеми.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#83 Мнение от DJ Popa »

Представям на вниманието Ви обновената гама USB DAC-ове серия "VARNA". Ако се затруднявате в избора, ето една ориентираща статия за предназначението на всеки модел: CLICK HERE

1.USB Audio DAC "VARNA 2 MINI 2016"

Изображение Изображение

Пълна информация и технически спецификации на следния линк: CLICK HERE
Цена 85лв

2.USB Audio DAC "VARNA 4 MINI"

Изображение Изображение

Пълна информация и технически спецификации на следния линк: CLICK HERE
Цена 140лв

3.USB Audio DAC "VARNA 4"

Изображение Изображение


Пълна информация и технически спецификации на следния линк: CLICK HERE
Цена 190лв


Допълнителни аксесоари:

1.Качествен USB кабел "HAMA", двойно екраниран, с позлатени накрайници и дължина 1,8м. Цена 15лв/бр.

Изображение

2. Интерконектен кабел RCA-RCA (чинч-чинч) за връзка ДАК-усилвател, изработен ръчно от мен, с посребрен OFC (oxygen free copper-безкислородна мед) проводник на американската компания ALPHA WIRE и терминиран с позлатени накрайници NEUTRIK REAN. За сглобяването е използван немски безоловен припой, с 3% съдържание на сребро, който според производителя гарантира 2% по-добра проводимост на спойката. Кабелът е с много прецизен тонален баланс и отворено звучене. Не е екраниран, поради което паразитния му капацитет е под 70pF/m. Липсата на екран теоретично би могла да създаде проблеми със смущения в някои системи. Практически никога не съм имал подобни грижи, въпреки че интерконектите ми са точно такива и минават в близост до множество захранващи кабели. Цена 60лв/комплект (дължина на кабелите 1m) Внимание, кабелът е с посока ! Инструкции за свързването-при закупуване.

Изображение

За клиенти от Варна, стоките може да се закупят лично в работилницата ми. За клиенти от други населени места доставка с куриери Еконт (20% отстъпка от цената на куриерската доставка), наложен платеж и опция "Проверка преди заплащане". Всички транспортни разходи са за сметка на клиента.

За въпроси и поръчки звънете на тел.0899825933 (инж.Ивелин Йовчев).

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост