Продавам компоненти от системата си - хорни и усилвател

Съобщение
Автор
Аватар
Pavel Pramatarov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Продавам компоненти от системата си - хорни и усилвател

#1 Мнение от Pavel Pramatarov »

Продавам основни компоненти от системата си:

Чифт Етер 7.1 в комбинация с хорните, в които свирят и в момента.
Хорните са опроводени със сребърен проводник, повдигнати са на шпайкове и са позиционирани върху основи от черен гранит с дебелина 2см.
Поради формата и размерите на конструкцията, в основата си хорните имат вградено корабно желязо с цел стабилност на конструкцията.
Компресионната камера е лакирана със специфичен ръчно изработен лак.
Кутията е финиширана с технически фурнир венге и лакирана.
Драйверите е излишно да описвам.

Усилвател с ГУ81М - закупен от Etheraudio като кит и реализиран от мен в моноблокове от дъбов масив, също повдигнат на шпайкове и поставен на основи от гранит.


Относно цената:

- Хорни, говорители и усилвател - 7000лв
Като към тази цена включвам и 2x1.2 метра сребърен интерконект кабел Etheraudio
И 2x2.5 метра сребърен колонен кабел Etheraudio

- Отделно съм склонен да продам единствено усилвателя на цена 3500лв
Като останалите компоненти ще пусна в продажа по отделно в последствие само при евентуален купувач за усилвателя.

В заключение ще кажа, че системата в момента свири вкъщи като и се радвам и я слушам с огромно удоволствие. Звученето на така подбраната и настроена система с няколко думи мога да опиша като изключително пространствено в сравнение с други варианти които съм опитвал и слушал до този момент, с голямо количество въздух, завидна прозрачност и лекота - нещо което винаги съм харесвал и търсил. За мое съжаление съм принуден да я пусна в продажба като на този етап няма да изграждам нова система. С удоволствие приемам гости, които имат интерес да купят или само да чуят компонентите. Източникът, към който е закачена системата е CD Transport SONY CDP-X3000ES след сериозна модификация и лампов DAC с модифицирани чипове от Etheraudio - PCM58P /CS8412,SM5813,PCM58P->6N3P/
Нямам против при интерес да чуем компонентите и на други източници в зависимост от вкуса и избора на слушателя :)

Снимките са по долу, като за изходните трафове на усилвателя съм подготвил капачки от същия дъбов масив, на които им предстои всеки момент да бъдат поставени.

Контакти: 0888896617
Поздрави, Павел
Прикачени файлове
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам компоненти от системата си - хорни и усилвател

#2 Мнение от EmilRachev »

Праматаров, може ли малко технически характеристики на усилвателя, че ме питат...
Освен това нямаше да е зле да снимаш и захранващите блокове.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Pavel Pramatarov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам компоненти от системата си - хорни и усилвател

#3 Мнение от Pavel Pramatarov »

Може да, какви технически характеристики те интересуват?

Още снимки ще кача при първа възможност...

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам компоненти от системата си - хорни и усилвател

#4 Мнение от EmilRachev »

Здравей, питат главно за мощността, изкривявания в проценти при максимална мощност, честотна характеристика, какви лампи и компоненти са използвани(това ако е тайна не го казвай), с колко омови колони е изчислен да свири и поначало малко повече за схемотехниката.
Не мога да ти рекламирам усилвателя и да не знам абсолютно нищо за него, сещаш се, нали? :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Pavel Pramatarov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам компоненти от системата си - хорни и усилвател

#5 Мнение от Pavel Pramatarov »

Здравей,

Незнам дали няма да прозвучи несериозно, но никога не съм се интересувал от параметрите, за които ме питаш. Явно не избирам усилвателите си по тези критерий. Това което мога да коментирам е мощността - около 20W на канал. Слушал съм усилвателя както на 3 така и на 8 метрови хорни /с Етер/ и досега не съм успявал да завъртя галетата до края - но да, предполагам това е важен критерии ако ще свири с други озвучителни тела.
Изходните трафове са настроени на 4ohm товар.

Подробности около схемотехниката и използваните компоненти:
SE изпълнен с 6Н6П -> ГМИ-6 -> ГУ81-М в триоден режим;
Плазмена стабилизация на анодното напрежение на първото стъпало;
Прехвърлящи кондензатори - ЕТО4 във двата прехода; /всъщност ЕТО4 е само в първия преход поради изискванията за по високо напрежения преди ГУ81 но там кондензатора е от същия тип/
Диодно изправяне на анодното напрежение + кенотрон използван като дросел;
Филтрация с добре познатите хартиено маслени кондензатори;
Твърдо окабеляване от сребърен проводник по пътя на сигнала.

Усилвателят е на около 4 години като всички лампи без плазмите са подменени преди не повече от 300 работни часа.

Държа да кажа че като изключим съгласуващите параметри с останалата част от системата, държа усилвателят да се избира и сравнява на слух, а не по останалите му параметри.

Благодаря за рекламата!

Поздрави, Павел

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам компоненти от системата си - хорни и усилвател

#6 Мнение от EmilRachev »

Pavel Pramatarov написа:никога не съм се интересувал от параметрите, за които ме питаш. Явно не избирам усилвателите си по тези критерий.
И аз като теб не се интересувам, ама повечето хората ги интересува и трябва да им дам тази информация.
И имат право, защото евентуално ще се ползват трилентови озвучителни тела с ниска чувствителност, каквито са болшинството купешки произведения.
Импеданса също има значение, знаеш.
Та моята задача е да питам и да им кажа какво се предлага с по-точни параметри, пък те ако решат да се обаждат, за да ви свържа.
Гледам разбира се и да ги предпазя от закупуването на поредния китайски усилвател, с един такъв в момента слушат и се чудят защо няма звук, като е толкова красив и скъп. :mrgreen:
Та така, ако има развитие ще пиша, успех! :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта