Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

Съобщение
Автор
Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#16 Мнение от Kiril Kirilov »

Йордан52 написа:И аз ще доида, много ще ми е интересно!
P.S А дали ще е удобно...!?Поздрави!
Няма да е удобно.
Целта на изложението е търговска.

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#17 Мнение от Momchil »

Интересно ще е тази година !
Много приятни моменти пожелавам .
Надявам се да отскоча и аз .
С уважение: Момчил :)

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#18 Мнение от Nikolay Savov »

Определено вече ще стане интересно :)
Време беше да се покаже на хората, кой е истинският саунд!

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#19 Мнение от kygar »

Колеги,има някакви проблеми с безплатната регистрация за експото 8O .Знае ли някой докога е крайният срок и срува ли си да се регистрирам ,или или не? :D Достъпът до сайта е невъзможен в момента. Поздрави !!!

ivo_drag
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 4:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#20 Мнение от ivo_drag »

Крайната дата е 16-ти ноември.

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#21 Мнение от kygar »

ivo_drag, Благодаря!!!

Аватар
p100ynov
има опит
има опит
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:14 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#22 Мнение от p100ynov »

Колеги,
Някой успял ли е да се регистрира за експото? Аз така и не получих мейл за потвърждение.
you're nobody without a naim

Аватар
vasgonzo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#23 Мнение от vasgonzo »

И аз не получих потвърждение!Може би след 16-ти!


Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#25 Мнение от Alexander Gekov »

download.jpeg

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#26 Мнение от Momchil »

По разположението си личи лошата акустика в стаите .
Дано всичко да е максимално "съпоставимо" с реалното в др. помещения.
Утре ще наминем с брат ми да послушаме . :D

Аватар
rumeniaka
има опит
има опит
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 1:00 am
Местоположение: София Овча Купел 1
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#27 Мнение от rumeniaka »

Всички които имат време си заслужава да отидат защото има какво да се чуе и види....много радостно поне за мен е че има толкова много БГ производители....а относно хотелските стаи надали са проектирани за това за което се използват в момента....да не говорим че докато прослушваш любимия си диск в една стая от съседните се опитват да те надсвирят :evil: ... все пак е страхотно че го има това събитие!

Аватар
Vizor_old
има известен опит
има известен опит
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#28 Мнение от Vizor_old »

Днеска присъствах. Хванах го в последния ден. Тази стаичка беше единствената, която посетих.. над 10 пъти.
Макар, че стаята не беше нищо особено успях да седна и да се насладя!!!

Благодаря ви!

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#29 Мнение от Nikolay Kolev »

За изложението определено само в петък сутринта може да се чуе нещо на спокойствие в другите дни стаите са претъпкани и е много задушно. Ще пиша само за системите които са ме докоснали по определен начин.

Eos Electronics - Определено тази година системата им свирише по отпушено, нямаше го и доминиращия бас, хареса ми доста повече, системата продължава да свири все така ненатрапчивo и спокойнo, на мен лично ми липсва ряз, атака и още отгоре. Малките им хорнички с китайският 2а3 усилвател ме впечатлиха, големи сладури, свирят готинo и са идеални за хора които нямат възможност да наблъскат половината си стая с колони, а искат да се насладят на широколентова система.
Etheraudio - Първо слушах малките хорни, леле единствената система която имаше правилна сцена, повечето системи или свиреха по средата или в дватa края без никакъв център, на Етераудио системата имаше ясно изразен център и звуците бяха изключително добре разположени в пространството около колоните. Що се отнася до самият звук като честоти системата може доста повече, размера на инструментите беше леко малък. След това слушах и големите хорни, за мен те не разкриваха толкова добре потенциала си колкото малките, звука идваше леко отгоре, бруталният им бас го нямаше, като сцена пак бяха добре, но не като малките, инструментите бяха по-големи от на малките, но можеше още.
Стаята с MBL системата тази година беше на брутално ниво, заедно с Ники Йорданов имахме възможността да останем сами в стаята, тя бе заключена за нас и след като Иван видя, че слушам с затворени очи осветлението бе изгасено, пълно потапяне в музиката. Звуците бяха леки, ефирни, хипердетайлни клонящи към прекалена отвореност на звука, за разлика от миналата година размера на инструментите беше впечатляващ за мен, системата се представи доста добре в ниските тонове за разлика от миналата година, наистина за мен системата бе израстнала и то с много. Веднага попитах Иван и той ми обясни, че са сменили кабелите и от там идват тези подобрения, сцената пак си беше объркана без никакъв център, много се зарадвах като разбрах, че някой е купил системата, браво на екипа на Киров за подобряването и на звука толкова драматично.
Vilner audio - запознах се с Атанас, който се оказа изключително приятен и позитивно настроен човек, с останалите момчета от екипа се познаваме, след като слушахме системата с хорните получих и покана за посещение в шоу рума им. Да ви кажа останах доста изненадан, очаквах в голяма степен звук като на Етераудио система. Хорните загатваха леко за този тип звук, слушах различни стилове и те свиреха еднакво, като успяхава да вкарат музиката в честотния диапазон, в който колоните го могат, определено стаята им изигра лоша шега и не бяха убедителни в ниските честоти и звука беше леко потънал, смятам, че от тази система може да се очаква много в подходяща стая. Колоните им с хиви говорители свиреха без забележки за ценовия си клас, с добро позициониране ще могат да извадят и ниските, в които леко олекваха. Макар, че не съм чак такъв фен на техно дизайна и харесвам дървениите не мога да не изкажа възхищението си от дизайна на системата на Вилнер Аудио, просто нещо вълшебно, перфектно подбрани цветове, материали и форми, скриващи идеално размера на системата, евала за което.
Стаята с Magico S5 - този път ме впечатли с доста аналогово звук, инструментите бяха прекалено обемни и липсваха отзвучавания, но определено звука не дразнеше и ми хареса. По принцип в тази стая винаги се слушат някакви контрабаси, които ми изпилват мозъка, еми този път за мен бе удоволствие да ги слушам. До тук с добрите думи за тази стая, изложителите в нея са просто уникално неприятни. Като влезна групата дядовци и двамата изложители ги наобиколиха и питаха за всеки един тон дали системата свири добре, такова мазнене, такива чудесии, дядовците не можаха да слушат музика на спокойствие, също не ми хареса и подигравателният тон към другите участници в експото. Шапка им свалям, постоянно идваха пратки с дискове и плочи, този път не мога да кажа мислят се за голяма работа, а звукът в стаята не ми харесва, евала за звука на световно ниво спрямо предишните им представи за готин звук. Дойде момента да поискам да си пусна мой диск, по-добрата половинка с мустаците взе диска и ми каза - "хмм синфония номер 9",след което попита и другият изложител и дойде при мен и каза - "синфония номер 9 не е интересна, ще ти пуснем 3 и 4" - леле някой да ме учи кое произведение на мен ми харесва, след малко мустакатият изложител дойде при мен отвори една плоча и каза специално за теб за компенсация, общо взето ако тези двамата не са собственици на фирмата не знам кой изобщо ги трае и как продават.

За звука, определено ще ида да послушам при EOS електроникс с доста агресивен източник да видим дали ще избяга това дразнещо ме мен спокойствие в системата им.
При Аспарух ходя всеки месец, освен да се изкефя колко по-добре свири в ателието му системата, няма друго какво да направя.
Вилнер аудио ще ги посетя задължително, смятам че момчетата са наместили системата си в една средна ниша между по-резкият и бърз звук на хорните и по-умереният звук на бас рефлекса, определено съм сигурен, че са постигнали златната среда.
При изложителите от 206 стая ми се ходи, но ще ида с CLS-са на един френд за да може да ми пускат дисковете.
MBL-ще ида да го чуя при Киров задължително.

Изложението ми хареса още повече от миналата година, леле тази фраза винаги я пиша или моите критерии за звук се занижават или наистина хората работят здраво и системите израстват.
Как се слуша музика на експото - влизате в стаята и дебенете момента в който е свободно централното място, скачате бързо на дивана и веднага се извиквате да ви пуснат вашият диск, след това карате изложителя да ходи няколко пъти до системата да ви нагласи нивото на което искате да слушате, след като всичко вече е нагласено помолвате говорещите около вас чичковци да млъкнат и след това накарвате изложителя да пусне отначало парчето. На няколко пъти чух подхвърляния- "това е тавата, мега якото парче, е браво писна ни от джаз" - защо не си носите дискове, защо не помолите изложителите да пуснат музиката която искате. Много хора пропътуват стотици километри не вярвам само за да си говорят с приятели и да гледат готин дизайн, а за да и чуят любимата си музика на някои от системите.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Konstantin Aleksiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Etheraudio @ Hi-Fi Expo Sofia 2012

#30 Мнение от Konstantin Aleksiev »

Вече мина известно време от изложението, но да напиша и аз няколко думи. Бях за първи път и останах доволен като цяло. Чух и видях много системи които досега само на снимка съм гледал. Определено ми доиде обаче в повече за моето нетренирано ушенце, след един час слухтене в главата ми беше какафония и накрая всичко се сля. За мен системите които бяха по-непретенциозни от към акустика се представиха по-добре, въпреки че това май не е коректно сравнение. Както писа Nikolay Kolev Етераудио май бяха наистина единствените със хубава сцена. Много ми се иска да ги чуя в правилната стая, че на експото мого дразнеше това акустично скопяване. Около стаята с МБЛ имаше доста "трафик", наистина останах хем печатлен, хем объркан, как може една система да звучи толкова приятно и правлино в едно отношение и в същото време толкова грешно в друго. През повечето стаи минах колкото да се разпиша и не можах да възприема всичката информация която летеше към мене. Иначе браво за добрата организация и се надявам за в бъдеще още повече българско участие със още по-хубави и впечатляващи системи.

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта