За тези които не знаят какво може да правят тези машинки, ще се опитам да обясня на кратко. Компютърно рязане, фрезоване и гравиране на 3 измерни повърхнини и детайли с помощта на въртящ се високооборотен фрезер.
Ето и няколко клипчета:
http://www.youtube.com/watch?v=FZC8v0UnWdM" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=qhkQqH9q ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cnc-router-routers.com/html/ ... c_rou.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Материали с които работим:
Всякакви пластмаси - Акрили (плексиглас), ABS, Тефлон и технически пластмаси. Налични имаме ограничено количество материали. Купуваме от http://www.oblicos.com/" onclick="window.open(this.href);return false; , технически пластмаси и http://www.vascony.com/bg/" onclick="window.open(this.href);return false; , плексиглас и други листови материали използвани в рекламите.
Разпенени полимери (foam) - дунапрен и подобните му, стиропор, стиродур, EPS, XPS и др. подобни материали. Много удобни за изработка на модели в реален размер.
Алуминий - твърд и мек. Обикновено в България твърдият алуминий се нарича Дурал. Това е една от твърдите алуминиеви сплави. Напоследък се намират сплави отговарящи на европейските норми, най-често EN AW 2017A T4. Ако някой все пак има Дурал - няма проблем да се обработи и той. Имаме доста парчета с различна дебелина. Ако све пак нямаме налично подходящо парче - купуваме от http://www.astoilov96.com/" onclick="window.open(this.href);return false; . Ограничението е че се реже произволна ширина, но се реже ивица от целият лист алуминий. В зависимост от дебелината листовете са 1000 или 1500 мм.
Мед - отново пазаруваме от Ангел Стоилов, важат същите ограничения като за алуминия.
Композитни плоскости - стъклотекстолит, бакелит, карбонови и други плоскости. Стъклотекстлит можете да намерите например в http://www.tregaltd.com/default.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; . По-екзотичните материали като карбонови плоскости сенамират например от http://www.diyhifisupply.com/" onclick="window.open(this.href);return false; .
Дървени и ПДЧ детайли - всякакви комбинации от дървени и ПДЧ плоскости, MDF, HDF и др.
Меки метални сплави - пермалой, незакалени ламарини и др.
Можем да закупим материали от въпросните доставчици, както можем да обработим и ваш материал.
Обикновено работим с инструменти с диаметър 6мм., което ще рече че минималното закръгление, което може да се постигне е 3мм. Тези инструменти се използват за по-дебели заготовки. За всеки материал има и по-тънки инструменти, като минималният диаметър е 1мм. Попитайте конкретно за кой материал каква дълбочина ще искате да се обработва и ще ви кажа какъв е минималния отвор и радиус.
По въпроса с инструментите мисля че си заслужава малко разяснение. Всеки материал изисква различен фрезер. Обикновено работим с фрезери на Американската фирма Onsrud. http://www.onsrud.com" onclick="window.open(this.href);return false; Фрезерите на въпросната фирма са скъпи, но пък са доказани като ефективност и качество. Далеч съм от мисълта да правя реклама на някои фирми. Ако разгледате каталога им ще видите че подбора на фрезер е на само според типа на материала, а и според дълбочината на отнемане и финиша на среза. Въпросните инструменти се различават доста от широкоразпространените фрезери за оберфреза.
Приемаме чертежи във векторен формат - Ауто Кад, Корел, Илюстратор и др. За предпочитане е Ауто кад (.dwg или .dxf) или .eps.
Ценообразуването е според часовете работа. Ако ми изпратите готов чертеж с детайла, единственото необходимо е да се приведе във вид удобен за рутери

Ето и малко снимки от интересни изделия:
http://picasaweb.google.com/hristev/FrezovaniDetaili#" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nestandartniizdelia.com/galeria.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Контакти:
hristev at gmail dot com
i.hristev at stivox dot com
0888-252-179
Ще се постарая да отговарям в темата на всякакви въпроси свързани както с технология, така и с конкретни задачки.
Поздрави!