Продавам Exemplar audio 3910

Съобщение
Автор
Аватар
Nikola Krivorov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Продавам Exemplar audio 3910

#1 Мнение от Nikola Krivorov »

Предлагам за продажба Exemplar Audio 3910 , плейър от висок клас на базата на Denon 3910 . Джон Тъкър(човекът зад Exemplar audio ) е не само прекрасен инженер, но и човек с много добър слух, повечето му продукти са легендарни сред хора с почти неограничени възможности за сравенение между компоненти и системи.

Denon 3910 до скоро бе средство на избор за няколко уважавани имена на инженери, доработващи чужди машини, сред които APL Hifi, Modwright, Exemplar audio. Използването на готов плейър от висок клас дава възможност да се използва стабилна платформа с включен лиценза за DVD, DVD-Audio, SACD , които струват огромни суми за производител, който не планира продажба например на 100 000 устройства и повече, от преработката в случая печели не само адуио частта, но и видео изображението и то чувствително, хора със сериозна DVD колекция ще оценят и това.

Не съм инженер и не мога подробно и точно да опиша т.нар модове, но виждам няколко нови захранвания към критични места, Tentlabs clock, локални стабилизатори, изцяло променена част след цифровите преобразуватели, всички важни кондензатори са Black Gate и Auricap, предполагам, че има още неща скрити от по-горни платки. Мога да приложа кореспонденцията с Джон Тъкър, която удостоверява, че тази конфигурация е върховата за модела. Външният вид е стандартен за модела 3910, снимки на вътрешността мога да изпратя на сериозно заинтересуваните.

Понеже всички обичаме да четем ревюта, ето един линк, ревюта има по доста форуми и в адуиогон, това обаче е от професионално онлайн списание:

http://www.ultraaudio.com/equipment/exe ... vd3910.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Оригинално устройстовото струваше 5000 щатаски долара и то в Америка, продадените в Европа бяха около 5500 евро с транспорт, мита и такси, в момента цената на такава машина в аудиогон е между 1600 и 1800 долара пак в САЩ. Смятам, че 2300 лв. е разумна цена за това, което предлага - много висок клас възпроизвеждане на CD, DVD, DVD-Audio,SACD, брилянта видеокартина на DVD. Като бонус към евентуален купувач включвам три комплекта лампи 6892 (GE 1959 година, GE Jan, Amperex 7062 PQ) подбрани двойки (platinum matched) с еднакви парамети, всяка от които струва поне по 80 долара в момента, с живот на двойка около 10 000 часа.

ПП За съжаление цената не включва захранващ кабел, а той ИМА значение за звука, тук това е лесно чуваемо.

0898 750 955 Никола
Прикачени файлове
Exemplar 3910.JPG
Последно промяна от Nikola Krivorov на Пон Окт 04, 2010 5:58 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Продавам Exemplar audio 3910

#2 Мнение от Momchil »

Слушал съм го и определено ми хареса !

Поздрави : Момчил

Аватар
Nikola Krivorov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Продавам Exemplar audio 3910

#3 Мнение от Nikola Krivorov »

Благодаря Момчиле!

Като още един бонус предлагам тройка Audio points 1.5AP-AINT и съответни APCD2-A:

http://www.starsoundtechnologies.com/shopping.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Това дава възможност да се инсталират и вътре в Денон-а или да се ползват като крачета с връх нагоре(така ги ползвах аз). Разликата си заслужаваше парите.

Аватар
Nikola Krivorov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Продавам Exemplar audio 3910

#4 Мнение от Nikola Krivorov »

Едни малко уточнение - нека офертата да се разглежда като за много висок клас CD плейър, максимум от възможностите му се чуват при директен режим, който изключва дори диспея. Другите формати и възпроизвеждане на видео дискове е само бонус към машината, лично аз съм го ползвал само за просвирване на музикални дискове, затова и беше закупен. Отворен съм и към оферти, бих се радвал и сериозен купувач да го чуе.

Аватар
Nikola Krivorov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Продавам Exemplar audio 3910

#5 Мнение от Nikola Krivorov »

Продаден

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта