Продавам висококачествени тонколони MB Quart 650S

Съобщение
Автор
reader63
Търговец
Търговец
Мнения: 351
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Продавам висококачествени тонколони MB Quart 650S

#1 Мнение от reader63 »

Продавам висококачествени германски трилентови тонколони MB Quart 650S. Колоните са от първи собственик,изключително запазени, естествен фурнир,без никакви забележки по външния вид и техническото състояние.
Технически параметри:
Мощност - 100 W/ 4 Ohm DIN
Честотна лента: 35-32 000 Hz
Тегло: 20 кг. / бр.
Размери: Височина - 87 см; Ширина - 27 см.; Дълбочина - 29 см.

Реални снимки:
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

Цена: 430 лв.

Тел.: 0889 56 66 56, о878 99 34 44 или на ЛС.

reader63
Търговец
Търговец
Мнения: 351
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#2 Мнение от reader63 »

MB Quart 650S - продадени.

Аватар
dkyuchukov
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от dkyuchukov »

Честито на новия собственик, но защо и двете са десни ... (или поне на снимката така изглежда)

reader63
Търговец
Търговец
Мнения: 351
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#4 Мнение от reader63 »

Може би е било по-лесно да се произвеждат само "десни" колони. Аз поне не открих никъде снимка на "лява" колона от тази серия. А и ако не бяха и двете "десни", не би имало подходяща тема за спам по обявите. :)

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от toroid »

Десни са защото не са правени от леваци............. :lol: :D :P

shanko
Търговец
Търговец
Мнения: 197
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

...

#6 Мнение от shanko »

а при мен има 4 десни,гдето се слагат отляво,даже с различен цвят! :lol: :lol:
Shanko hi-fi club
http://shanko.alle.bg
----------------------------------------------------------------------------
"Не е важно какво точно чуваме, а какво е нашето очакване за това."
Д.Атанасов

Аватар
dkyuchukov
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от dkyuchukov »

То наистина какви ли не чудеса може да се намерят в продуктовите гами на някои прехвалени марки, но реакцията ви ми е малко странна ...

pioneer

#8 Мнение от pioneer »

Е тва с десните колони ме разби :lol: :lol: :lol: Чак сега разбрах ,че и моите Ямахи са десни и двете.
Явно десните по-се харчат.

Аватар
dkyuchukov
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от dkyuchukov »

Когато говорителите на колоните не лежат върху една ос (какъвто е случая) говорителите, възпроизвеждащи по-високи честоти е желателно да се намират в близката страна спрямо мястото на слушане - подробности и обяснения на това може да се намерят във повечето статии, дейташийти или тюториали засягащи темата за разположението на озвучителните тела в помещението (при това далеч не само за напреднала аудитория). В случая колоните не могат да се разположат дори така, че да се получава симетрия между разположението отляво и отдясно едновременно за различните честоти.

Мисля, че е безмислено да отивам по-далеч - който има желание да се информира по-въпроса ще намери къде да прочете, а който пренебрегва подобни препоръки едва ли ще бъде повлиян от това, което твърдя без значение колко технически подробности споменавам тук, така че няма да задълбавам повече.

Ако някой ме е разбрал погрешно - не съм имал намерение да се заяждам с когото и да било, нито да омаловажавам предпочитанията на някого към дадени тонколони - просто исках да отбележа, че ми се вижда странно, че говорителите са разположени по този начин.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от toroid »

dkyuchukov написа:То наистина какви ли не чудеса може да се намерят в продуктовите гами на някои прехвалени марки, но реакцията ви ми е малко странна ...
Не реакцията а въпросът ти е "странен"!Просто това не е някаква грешка или разменени колони а си има точна причина да бъдат така конструирани!Не случайно доста фирми прибягват до подобна концепция.Радиотехниките също са с такава конфигурация,JBL имат модели с асиметрично разполагане.И ако не знаеш защо или не си го обясняваш то не е в този раздел мястото да се пита и разяснява!!!Това дето си писал също е вярно и се прилага но само когато разположението на говорителите позволява.Но и тогава има изключения зщото на практика нееднократно се е явявал по-добър резултат при обратно разполагане.Тук обаче случая е съвсем друг.

Аватар
dkyuchukov
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от dkyuchukov »

Има нещо, за което съм съвсем съгласен - дискусията може би не е лоша, но не и е мястото в този раздел, тъй като от тук нататък, за да се аргументираме трябва да се обосновем с детайли, за които можем да изберем по-добро място във форума.
Последно промяна от dkyuchukov на Сря Ное 19, 2008 2:39 pm, променено общо 1 път.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от toroid »

Аааа,прочел съм го но ти май не четеш внимателно :lol: И никой не те обвинява,че си обидил някого а просто се чудят на непознаването на продукцията на различни фирми.А това нещо се прави от както се правят и колони.Другото е,че тук сме си доста шегаджии и се помайтапваме с това и онова да не ни е еднообрано и скучно аудиозаниманието :P

Аватар
dkyuchukov
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от dkyuchukov »

Съжалявам - явно си разминахме малко постовете и едитването - останах с грешно впечатление :)))

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от toroid »

Няма нищо,случва се.
Сигурно си виждал колони със стъпаловиден преден панел и говорителите са разположени на различни нива.Също и понякога се срещат конструкции с изнесени нискочестотни или по-дълбоко вкопани в панела високочестотни говорители.Както и такива монтирани върху колоната.Има какт е известно и "обърнати"колони,високите са под нискочестотния.Е,в случая се касае за нещо подобно.Но да не се увличам,че ще ми се карат и на мен.......... :lol: :D 8) :idea:

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Rumen Suvandjiev »

dkyuchukov написа:В случая колоните не могат да се разположат дори така, че да се получава симетрия между разположението отляво и отдясно едновременно за различните честоти...
Уместна забележка. Във всички случаи симетрията е за предпочитане, ако, разбира се, държим на реално звуково изображение.
Причината за "десните" колони е много по-проста - изработката на чифтове е по-малко технологична. Ако обърнем внимание на повечето съвременни слушалки например, ще забележим, че лявата и дясната са напълно еднакви. Следващата стъпка ще бъде изобретението на обувка, която става еднакво добре на левия и на десния крак... :-)

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта