Избор между 3 нискочестотни драйвъри

Съобщение
Автор
Аватар
vlado_genchov
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Избор между 3 нискочестотни драйвъри

#1 Мнение от vlado_genchov »

Де да бях малко по-дърт, и да бях поживял още малко, може би нямаше да се стига до тази тема, но уви... Ta престой покупка на съб говорител. Парите са ограничени около 300 лева, нямам точно конкретни изисквания, целта ми с този проект, е нещо което ще свири прилично ниско и достатъчно КАЧЕСТВЕНО. Направато му е по скоро да добия още опит. Ето на какво сам се спрял и какво искам да дискутираме:
I избор- http://www.madisound.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=143&products_id=708 та относно този говорител и серията на Peerless е изписано доста, и проекти не липсват, както за басрефлекси и пасивни мембрани така и за хорни. Лично този говорител е с малко по-ниска чувствителност около 87 децибела, и доколкото знам, доста трябва да го разработвам :( Също така и цената му е по голяма от дружките му.

II избор- http://www.madisound.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=121&products_id=79 Хващам и намалението :santagrin: , за него учи не успях да намеря много проекти :? Дали не е по нов и недоказан модел незнам. Плюсове според мен са по-големия xmax, ако това е плюс при качествено звучене(то тия 20 мм са от крайна долна позиция на звуковата бобина, до крайна горна май..). Неодимовата магнитна система май идва като плюс. Минусите са ниската чуствителност, което май се дължи отчасти на по тежката мембрана (поне да слизаще по-ниско.. :roll: ), по-малката мощност, друго в момента не се сещам. Спомянм си че се обсъждаше друг модел на Aurasound 18 инчов, който имаше доста апетитни предпоставки за добър и качествен съб, но е извън бюджета.

III избор (дъ звер) Lab 12- http://www.adamhall.com/de/AH_K--LAB-12-Sub-Woofer-12__l--de__p--project_27__b--ELAB12 Самият говорител се слави, че е направен със спецификации специфични(как го казах само) за хорна, но естествено и затворен обем и такъв с фазоинвертор са възможни :lol: . Двоен феритен магнит, ниска долна честота (ниска горна) 6 ohms :shock: , висока мощност и добра чуствителност. Сравнително ниска цена, а и е 10 кила туч :twisted: Някъде прочетох, че във хорна можело да надсвири 4 по 18 :lьge: Еми това е което сам избрал, чакам добросъвестни съвети :lol:

ByD

#2 Мнение от ByD »

Аз бих добавил и 4-ти избор: BMS 12S330
От известно време съм с този говорител като sub за домашното кино и впечатленията ми са повече от добри.
Освен това е сравнително лесно достъпен, а цената му е много атрактивна, на база това, което предлага драйвъра.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#3 Мнение от Marian Lozev »

...........както и на 8ohm :D така и на 4ohm поздрави
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
vlado_genchov
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от vlado_genchov »

Сериозно се замислям :lol: Целта да поясня е да се направи за добиване на още опит, по-рядко ще се слуша :) А и цената една такава апетитна :twisted: Но дайте да обсъдиме предимствата и качествата на другите говорители, да ги сравним. Това ще е полезно на други съфоромци, според мен. Ако реализирам проект с бмс след това ще сравняваме с другите марки :D

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор между 3 нискочестотни драйвъри

#5 Мнение от Nikolay Savov »

Ако наистина искаш да добиеш опит ,учи се с по-евтини драйвери.

Аватар
vlado_genchov
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от vlado_genchov »

Да, но все пак целта е да се правят неща с качествено звучене.

ПП С евтини говорители сам си имал работа, със по скъпи не сам имал.

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Martin Krumov »

BMS е с по-голяма звукова бобина, което мисля, че е предимство.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#8 Мнение от Marian Lozev »

vlado_genchov написа:Да, но все пак целта е да се правят неща с качествено звучене.

ПП С евтини говорители сам си имал работа, със по скъпи не сам имал.




.......... :D ако пожелаеш мога да корейгирам цената към по висока. :?:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Rumen Suvandjiev »

vlado_genchov написа: Целта да поясня е да се направи за добиване на още опит...

Ами тогава най-добре се спри на някаква определена конструкция и след това при зададен бюджет ще потърсим най-добрия драйвер за нея. В момента е твърде общо някак...

Аватар
vlado_genchov
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от vlado_genchov »

Значи относно конструкций съм правил, всичко от open bafful, затворен обем, с фазоинвертор и се стигне до хорна. Може би не съм пробвал все още Трансмисионни линий. Но според мен по-добрият вариант за опит е тоя, в който параметрите ще са такива, че да не ме ограничават само за една конструкция (то за някой са специфични параметрите но...). Така най- малкото ще мога да съпоставям говорителя в различни конструкций :roll:

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rumen Suvandjiev »

vlado_genchov написа: Но според мен по-добрият вариант за опит е тоя, в който параметрите ще са такива, че да не ме ограничават само за една конструкция ...


Това за съжаление няма как да стане. Или по-скоро има, но и за двете (или повече) конструкции говорителят няма да е с оптимални параметри. С други думи няма да можем да получим всички плюсове, които даден конструкция дава и можем лесно да решим, че тя е неудачна по принцип.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта