Visaton FRS8 или FRS8M ?

Съобщение
Автор
McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

Visaton FRS8 или FRS8M ?

#1 Мнение от McBright »

Имам за задача да подобря малко звука на една система Logitech Z-5500. Че е зле, не е нужно да си повтаряме, знае се. Ще я "пенсионирам" към сестра ми (съвсем непретенциозен слушател), а аз ще се мятам (след време като досъбера парите) директно в музиката с широколентов, хорни и лампи.

Това обаче не значи, че не ми се ще преди да ги пенсионирам тия боклучета, да ги пооправя що-годе и да "заразявам" с болестта и сестрата.

Та искам да им сменя "сателитите" с такива, но се чудя кой говорител би бил по-подходящ, дали да е 8М или чист 8мак.

8м съм ползвал дълго и имам добри впечатления от него като такъв с много ясни среди и доста прилични високи, че и в ниските се справя в подходящо оформление на кутията. Но чист FRS8 не съм чувал и не знам дали и при него са също такива добри средите (смисъл дали са така детайлни, чисти и резки).

Гледайки голите графики, предпочитам чист FRS, защото няма този пик при 9-10,5к херца, т.е. пак има, но не така голям.

Сега пък се заглеждам, пък че над 10к пък чистият е с доста голям спад.

Не че не мога да пооправя нещата с еквалайзер, но макар кофти системата, все пак ми се иска да има максимално малко гадости по пътя на сигнала.
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#2 Мнение от Simonov »

Отчиташ ли факта, че и двата не са магнитно екранирани?
Изображение

Аватар
Kosio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 106
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Kosio »

Мисля че каквито и говорители да сложиш няма да постигнеш кой знае какво тъй като ще трябва и не да "модваш" а директно преправяш електрониката вътре, съответно кутиите на сателите са ти и пластмасови и.... така че май по-добре да не се занимаваш... :?

McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

#5 Мнение от McBright »

Мнее, те че не са екранирани не ми пречи, защото не седят никъде около CRT, така че това изобщо не ме притеснява.

Също така електрониката е що-годе ОК - съб-а е на 0дб до 100хз на 150 е на към -12, а при 200 вече на -24. "измерванията" са на слух, но мисля са що-годе верни. В тая насока на мисълта смятам, че много добре ще си паснат с ФРС-а, за това и него имам като идея да използвам.

В никакъв случай не се претендира за Hi-Fi, просто да се покажат нормално средите, които в момента направо ги е хванала липсата :D. Както и да не са такива дразнителни високите (баш най-високите 15кхз - чуваеми от смотано Лайв 5.1).

Тука пускам сигнали, правя струвам, е не съм мерил с техника, но на слух мисля, че ще си паснат идеално, за туй питам дали да е чист 8мак или с М (М-power (rofl)) ?

Eстествено идеята не е да оставя ФРСите в тея кутийки гадни пластмасови, ами да им направя новички техни си от МДФ, със вата затворен обем. (за ударност [smilie=to funny.gif])
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !

D.Kolev

#7 Мнение от D.Kolev »

ëèïñàòà íà ñðåäèòå å îò åëåêòðîíèêàòà.ïðîáâàé ôðñ áåç ì.

Аватар
Kosio
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 106
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Kosio »

Eлектрониката ти е с честотна корекция на високите и това идва не от крайните стъпала а от филтрите в нея!

McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

#10 Мнение от McBright »

@Ioan

Благодаря ти за предложението, но имам приятел с тях (8М), ще го помоля той да ми услужи, че ми е и почти квартален.

@Kosio

Казваш значи че електрониката преебава среди и високи - пфу, те направо са зачезнали тотално, ще пробвам все пак с ФРС-ите, надявам се да се поизбистри, че то иначе е мамата си джаса.

@D.Kolev

Благодаря и за твоето мнение.
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !

McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

#12 Мнение от McBright »

Да, сългасен съм с мнението на Бот-а.

Свиреха в пъти по-добре от колкото оригиналните сателити от комплекта на лоджи-то, но в никакъв случай не това което съм свикнал да чувам от ФРСите.

Явно има агресивни корекции от усилвателят на системата, но тя скоро ще бъде черна страница в удоволствието от музиката и бяла в страницата с опитът (махам системата - продавам я), така че всичко ще се реши.

Събирам сега усилено пари за нещо мъничко, светещо и топличко, заедно с подходяща конструкция и говорители (там най-вече знания събирам :D).
Само онова което те накара да трепнеш, то засужава да бъде наречено хубаво !

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта