Разлики

Съобщение
Автор
Heretic

Разлики

#1 Мнение от Heretic »

Каква е разликата между говорителите за кола и домашните говорители?Говорител за кола в домашни условия става ли?

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#2 Мнение от Zlatan Kitanov »

Изискванията са различни, доколкото знам. Моят суб е с говорител за кола, но на симулациите се показа добре, консултирах се и с производителя. Но това са редки случай - акустиката в кола и стая е различна, това се отчита при направата на съответния модел говорител. По-добре си търси нещо нормално, иначе ти трябва пълен набор T/S параметри, за да можеш да си направиш сметките.

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от Dreamer »

ами най-очевидната разлика е по-голямата резонансна честота на говорителя за кола. другия очевиден, но не задължителна разлика е по-малкия Vas на говорителя за кола (все пак имаш около 400 литра багажник, шъ требе да го сместиш некъде)

Heretic

#4 Мнение от Heretic »

Ами смятам да използвам Boschmann ALX-122SP със Fs=34.42 Hz и Vas=45.87 liters.Такива 2 за стерео.Смятате ли че стават за хоум.И рабоата не е само да правят "Гюфта-Гюфта",а да вадят задоволителен звук.Смятах кутиите със BassBox и ги изкарах към 80 литра със резонанс на кутията около 34Hz.

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#5 Мнение от Zlatan Kitanov »

Дано са мерени, защото аз имам същия говорител и производителят му дава резонансна честота 32,4, а еквивалентен обем - 70,19 литра. Не съм го мерил, направо го сложих в един 100 литров сандък и сега се чудя, добре ли е, зле ли е? Иначе кърти фаянса...

Heretic

#6 Мнение от Heretic »

Параметрите съм ги взимал от спецификации.Кутията ще е с два вента и пак по спецификации Qts=0.36.Само се чудя дали на такъв говорител на който му дават Pe=700w дали 80 литра не са малък обем.

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#7 Мнение от Zlatan Kitanov »

Bез майтап, наистина толкова дават :roll: . Но тези ватове са интересно нещо. Чета стандарт на Маранц от преди 20 години. Мощността, която дават е за един час, без да настъпят каквито и да било изменения. А новите стандарти за домашно кино дават мощност за една минута, на един канал, без да са натоварени другите. Е, за какво става въпрос тогава?! Сещам се за филма "Пропадане" с Майкъл Дъглас и си мисля, че наистина ни лъжат като потребители :evil: !

Zmej

#8 Мнение от Zmej »

Абе то мощността всеки си я приема както си иска... Аз си я приемам тая, за която хода не надвишава линейния такъв... Все пак там ще да слушам... Ама това си зависи и от конструкцията предимно... Та точно с мощността - мамата... Имам една статийка от АЕС-а точно за мощностите на говорителите и за камарите влияния от протичането на ток през бобината... Изображение. Някой ден, ако я сканирам, ще я кача...

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

статийка

#9 Мнение от Kiril Kirilov »

Ще сканираш, ама не си познал! Или превеждаш...или :twisted:

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта