Страница 1 от 1

Мнение за тези говорители

Публикувано на: Вто Дек 05, 2006 9:58 pm
от Svetlio70
Здравейте аудиофили :!:
Искам ви мнението за тези говорители :
:arrow: http://i.data.bg/06/12/05/144385_orig.jpg

:arrow: http://i.data.bg/06/12/05/144388_orig.jpg

Кажете свестни ли са или напротив :?:
Мисля да ги използвам за сателитните (задни) колонки за дом.кино

Мисля че са тези:

http://www.visaton.com/en/chassis_zubeh ... 00s_8.html

http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=1 ... 191&catg=5

Публикувано на: Чет Дек 07, 2006 11:22 am
от Ivan Dimov
Ползвал съм пищялката. Много е приятна са слушане, звукът е мек и не-натрапчив. Минусът и е, че е доста насочена :(

Публикувано на: Чет Дек 07, 2006 12:46 pm
от Sylis
дали това и е минус...хорната и тя е доста насочена... :idea:

Публикувано на: Чет Дек 07, 2006 1:18 pm
от Ivan Dimov
Ако ще седи на 1 място (както е и нормално) и от там ще слуша ок, но тези пищялки наистина са прекалено насочени, със сигурност доста по-насочени от един широколентов говорител (в момента слушам Monacor sp-200x, който е доста насочен, но тази пищялка е по- )

Но в никакъв случай не е лоша, на мен лично звукът и много ми допада, дори мислех да подкрепям с нея Монакора, но има спад точно там където трябва да подкрепя :wink:

Публикувано на: Чет Дек 07, 2006 1:28 pm
от Stefan Stefanov
[quote:d7b895e706="Sylis"]дали това и е минус...хорната и тя е доста насочена... :idea:[/quote:d7b895e706]
Това е минус и на широколентовия говорител.

Публикувано на: Чет Дек 07, 2006 4:43 pm
от Ivan Rachev
музика се слуша най-добре само на едно място- sweet spot ...мястото където вектора почващ от върхъ на фазовият палец свършва в центъра на тъпанчето ти (грубо казано) ...при всички останали начини на слушане наистина е недостатък... :wink:

Публикувано на: Чет Дек 07, 2006 5:24 pm
от Sylis
Явно правилно съм разбран,какво исках да кажа...
"музика се слуша най-добре само на едно място- sweet spot" ;)