Страница 1 от 2

Open baffle

Публикувано на: Пон Ное 30, 2009 12:49 pm
от DRGeorgiev
Предлагам в тази тема за Open baffle,хора които са на нужното ниво,да дадът мнения за минуси и плюсове.Да посочат размери,готови проекти,снимков материал или каквото и да било.Темата би била полезна за всички хора които имат интерес.Примерно как се оразмерява една Open baffle ситема,какви материали се изпозват и така нататъка.

Re: Open baffle

Публикувано на: Пон Ное 30, 2009 1:35 pm
от Nanko Rusev
Няма как да ти се дадат размери, без да се знае говорителят.

Re: Open baffle

Публикувано на: Пон Ное 30, 2009 1:38 pm
от DRGeorgiev
Ахаа.Например за 12 инча,например за българският ВК.В последствие драйверът ще бъде заменен със по квалитетен 12''.

Re: Open baffle

Публикувано на: Пон Ное 30, 2009 2:29 pm
от Marian Lozev
Максимума от стаята и минимума на ОБ..... :D 42мм демелина.

Re: Open baffle

Публикувано на: Пон Ное 30, 2009 2:55 pm
от DRGeorgiev
Ок ! :) А от стъкло 10мм.каква е ситуацията там ?

Re: Open baffle

Публикувано на: Пон Ное 30, 2009 2:57 pm
от Marian Lozev
ОООООООО за мен това е губене на време.

Re: Open baffle

Публикувано на: Пон Ное 30, 2009 2:59 pm
от DRGeorgiev
Аха,значи да разбирам MDF 42мм. :D В Стара Загора така и няма Етер да чуя,най близкия човек е в Хасково.Хайде някой друг няма ли да се включи в темата :HMguit

Re: Open baffle

Публикувано на: Пон Ное 30, 2009 5:00 pm
от Ivo_Hristev
Като за начало си поиграй с този Ексел. Можеш да прочетеш и постовете на автора му в DIYAudio. Комай по-добра отправна точка няма....

Re: Open baffle

Публикувано на: Пон Ное 30, 2009 5:51 pm
от DRGeorgiev
:smt023

Re: Open baffle

Публикувано на: Сря Дек 02, 2009 11:19 am
от Ivelin Braikov
На мен много ми харесват тези 12-ки как свирят в затворен обем около 45 литра. Вероятно няма да са подходящи за ОБ, но ако така или иначе си решил да експериментираш с тях пробвай U вариант.

Re: Open baffle

Публикувано на: Сря Дек 02, 2009 11:40 am
от DRGeorgiev
Благодаря за съвета.Какво представлява U вариант ? :oops:

Re: Open baffle

Публикувано на: Сря Дек 02, 2009 11:52 am
от Ivelin Braikov
На първата и третата снимка, които си пуснал в началото. По-скоро на първата.

Re: Open baffle

Публикувано на: Сря Дек 02, 2009 12:14 pm
от DRGeorgiev
Ясно,значи на това се казва u вариант.

Re: Open baffle

Публикувано на: Сря Дек 02, 2009 12:26 pm
от Ivelin Braikov
Ми аз нарочно го написах така, та да поразровиш нета и да се запознаеш със спецификите, и да придобиеш собствен поглед върху проектирането. :wink:

Re: Open baffle

Публикувано на: Сря Дек 02, 2009 12:56 pm
от DRGeorgiev
Ясно,аз се ровя из нета,но исках да споделите и вие мнение,занимавам се с този драйвер поради парични затруднения :oops: