Търся говорител със следните качества ->
Публикувано на: Сря Мар 11, 2009 12:55 pm
Търся говорител със следните качества ->
1. Да е на 4 Ома.
2. Честотен диапазон от 100-250 Hz до 5500-6000-6500 Hz
3. Висока чувствителност, над 90 децибела
Всички останали параметри са второстепенни.
Този тип говорител спада към mid-range bass но намирам само някакви нечувствителници или чувствителни на 8 ома. Ще го клатя с една лачпичка с неустановени параметри и затова ми трябва да е 4 ома и висока чувствителност. А честотната характеристика е съобразена с музикалния инструмент за който ще се ползва - китара. Говорителите за китари са до 6500 за да урязват "пясъка" който се чува във високите честоти поради особенността на гиъра... Има фирми като селешън които правят китарни говорители но продуктовата гама им е на 8 ома, за мое съжаление.
Ако някой е срещал подобно нещо нека да го сподели с мене, евентуално и откъде може да се купи.
Моля!
1. Да е на 4 Ома.
2. Честотен диапазон от 100-250 Hz до 5500-6000-6500 Hz
3. Висока чувствителност, над 90 децибела
Всички останали параметри са второстепенни.
Този тип говорител спада към mid-range bass но намирам само някакви нечувствителници или чувствителни на 8 ома. Ще го клатя с една лачпичка с неустановени параметри и затова ми трябва да е 4 ома и висока чувствителност. А честотната характеристика е съобразена с музикалния инструмент за който ще се ползва - китара. Говорителите за китари са до 6500 за да урязват "пясъка" който се чува във високите честоти поради особенността на гиъра... Има фирми като селешън които правят китарни говорители но продуктовата гама им е на 8 ома, за мое съжаление.
Ако някой е срещал подобно нещо нека да го сподели с мене, евентуално и откъде може да се купи.
Моля!