Страница 1 от 1

Търся говорител със следните качества ->

Публикувано на: Сря Мар 11, 2009 12:55 pm
от a_panov
Търся говорител със следните качества ->
1. Да е на 4 Ома.
2. Честотен диапазон от 100-250 Hz до 5500-6000-6500 Hz
3. Висока чувствителност, над 90 децибела

Всички останали параметри са второстепенни.

Този тип говорител спада към mid-range bass но намирам само някакви нечувствителници или чувствителни на 8 ома. Ще го клатя с една лачпичка с неустановени параметри и затова ми трябва да е 4 ома и висока чувствителност. А честотната характеристика е съобразена с музикалния инструмент за който ще се ползва - китара. Говорителите за китари са до 6500 за да урязват "пясъка" който се чува във високите честоти поради особенността на гиъра... Има фирми като селешън които правят китарни говорители но продуктовата гама им е на 8 ома, за мое съжаление.

Ако някой е срещал подобно нещо нека да го сподели с мене, евентуално и откъде може да се купи.

Моля!

Re: Търся говорител със следните качества ->

Публикувано на: Сря Мар 11, 2009 5:49 pm
от Kiril Kirilov
Ако второстепенен параметър ти е и цената, както личи от поста ти, веднага ще ти предложа говорител, надхвърлящ посочените от теб параметри... Така, че мисля, че е коректно да я посочиш...

Re: Търся говорител със следните качества ->

Публикувано на: Пет Авг 21, 2009 9:01 pm
от dzwer
http://www.madisound.com/catalog/produc ... cts_id=846" onclick="window.open(this.href);return false;
92dB, +/-2dB, 50Hz-7kHz
Не знам дали става за китарно кубе...
По-скоро някой фулрейндж с висока чувствителност и на 8 ома.
Просто като идея: http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=95" onclick="window.open(this.href);return false;
за обхвата 1kHz-8kHz чувствителността му е над 94 децибела.
BG13P, BG17 и BG20 на Visaton са с ясно подчертани среди и според мен са подходящи за китарни кубета.
Ето сравнение:
92dB@30W = 106,7dB SPL
96dB@15W = 107,8dB SPL
С един и същи усилвател фулрейндж-а даже ще свирне повече, макар че е на 8 ома ;)

Re: Търся говорител със следните качества ->

Публикувано на: Съб Авг 22, 2009 11:22 pm
от Rumen Suvandjiev
a_panov написа:1. Да е на 4 Ома.
При ламповите усилватели няма проблем изходният трансформатор да е на 4,8, 16 или колкото си искаме Ома.
Във всички случаи изходната мощност се определя от режима на крайната лампа.
Иначе има голямо разнообразие от говорители за китарни кубета - както каза Кирилов, преди всичко трябва да определиш ценова граница...

Re: Търся говорител със следните качества ->

Публикувано на: Пон Авг 31, 2009 9:32 am
от Стефан
Искаш ли два броя Monacor SP-60/4ohms? Пиши едно ЛС.