Страница 1 от 1

10 ГДШ-102

Публикувано на: Съб Дек 13, 2008 4:27 pm
от aleksandurg
http://5122.ua.all-biz.info/cat.php?oid=12919
За този говорител става въпрос взех ги от еин приятел смених им гънките защото бяха изгнили . Звучат наистина много добре но както се вижда са малки ватове (въпреки че ги прослушах до 40вата без никакъв проблем )
Мислех си да намеря още 2 такива и да ги свържа серийно , мислех си също да ги одрежа на някаква честота между 150-400 а за ниските да използвам ТВМ 226 с който единствено разполагам . За това пиша тук да ми кажете кое е най - удачно , а може би някой друг вариант ? Защото говорителчетата найстина звучат много чисто и дедайлно :roll:

Публикувано на: Съб Дек 13, 2008 5:29 pm
от Rumen Suvandjiev
Нямаш ли път към София, може да измерим тези говорители.
Ако написаното от производителя е вярно, според мен може да им измислим по-интересно приложение...

Публикувано на: Съб Дек 13, 2008 6:55 pm
от aleksandurg
какво например, хорни ли имаш впредвид ? Но едва ли ще имам път .
Малко подробности: бяха комплект във едни кутии със заден капак шпертплат със един руски усилвател ако не се лъжа маяк ,бащата на моя приятел го бил спечелил на търг на времето , но с времето гънките им са се разложили и им дадох 10лв за двата ... Въпреки че съм и променил качествата със слагането на други гънки продължават да звучат много по-добре от моите 3лентови ОТ

Публикувано на: Съб Дек 13, 2008 7:18 pm
от Rumen Suvandjiev
aleksandurg написа:какво например, хорни ли имаш впредвид ?
Напълно е възможно. Измерванията ще дадат насока за разсъждения...

Публикувано на: Нед Дек 14, 2008 3:41 am
от aleksandurg
Изображение
Изображение

10гдш

Публикувано на: Сря Фев 11, 2009 6:40 pm
от pepi01
aleksandurg написа:Изображение
Изображение
Щом толкова ти харесват, все пак ги прати при хората да ги измерят, от това само ще спечелиш.Прегледах сайта , но от личен опит знам : ориг. гънка е от тънък дунапрен жълта, има сно сна трептилка, и стандарт. целулозна шпула. Мембраната е слаба но за20в. бива.Какъвто и да е филтър, буквално ще кастрира пасивния излъчвател.( фунийката) Поздрави.

Публикувано на: Сря Фев 11, 2009 11:56 pm
от aleksandurg
Да, не е добър вариант да се реже с филтър , това го установих :lol: , но не ми се занимава с този говорител вече ... насочвам се към дълбоките води. :roll: