Kappa Perfect 12.1 @ домашен SUB

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
botor
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#91 Мнение от botor »

Поздравления, супер изглежда. Може ли да споделиш как си постигнал това матово покритие.

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#92 Мнение от Martin Krumov »

Пръскана е с компресор, но не чрез пистолет а с някаква джаджа, която се състои от 2 тръбички. Когато през едната се вкарва въздух под налягане в другата се създава вакуум и се засмуква боята. Някои го наричат просто духалка. Номерът е че като боята не е разредена до неузнаваемост, чрез въпросната духалка се получава този ефект. Тя пръска боята на по-едри капчици всяка от които под определен ъгъл блести и се получава този ефект. Доста непрофесионално изпълнение, но пък седи доста интересно. Боята също не е кои знае каква - автоемайл лак за 9 лв. Когато напредна още малко смятам да поканя Стефан, който да покаже отново на какво е способен с апарата и да имам по-детайлни снимки.

Аватар
BotsRevenge
има опит
има опит
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#93 Мнение от BotsRevenge »

Аерограф май се наричаше.

:):) Предупреди ме да си помъкна всичко де що имам, за да си поиграем като хората

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#94 Мнение от Ivo_Hristev »

Браво!!
Ето така се прави сериозен суб! Темата може да се ползва като наръчник от начинаещите уастници!
Още веднъж поздравления за търпението и мерака!

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#95 Мнение от Ivo_Hristev »

Разкажи за смущенията - пребори ли ги и ако да - как?

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#96 Мнение от Martin Krumov »

За смущенията мисля, че ти бях споменавал. Може би от многото кондензатори вързани последователно на галетата? Мисля си, че там е проблема, защото преди това бях запоил на нейно място направо кондензатори с необходимата стойност, за да се получи желаната честотна корекция и нямаше смущения. Кабелите до галетата за по 10см. и са екранирани, самата галета я вкарах в цилиндър от поцинкована ламарина (ползвах капак от компютърно захранване който огънах като цилиндър), закачих маса на ламарината и на оста на галетата - смущенията намаляха но още ги има. И да допълня, че не е брум ами нещо като свирене - висока е честотата и се появява дори когато доближа филтъра. Това са неща които съм направил преди няколко месеца. Скоро, когато кутията стане и монтирам в нея всичко ще проследя с осцилоскопа от къде идва това неприятно смущение. Хич не ми се иска да отпада този вариант на филтъра с промяната на капацитетите, не само защото е по-добър, но и заради парите, които съм дал за кондензаторите...

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

:oops:

#97 Мнение от Martin Krumov »

Направо ме е срам... Става дума за смущенията по филтъра. Оказа се, че при два от многото кондензаторите, вързани последователно на платката точно перди галетата, с цел да се получи най-ниската честота на срез при първата и позиция имам пропсуната спойка. :oops: Просто 5-я и 6-я кондензатори не бяха свързани по между си! Хем съм оглеждал платката няколко пъти за грешки... Кьорав, карти не играе ;)
Скоро следва продължение ;)

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#98 Мнение от Martin Krumov »

Момчета, да ви попитам как е по-добре. По кабелите между кутията на захранването и кутията на филтъра, и стъпалото да е изправеното напрежение или променливото??? Чудя се къде да слагам изправителите? Предвиждам 2-3 метра кабели между двете кутии. Дайте предложение.

D.Kolev

#99 Мнение от D.Kolev »

èçïðàâèòåëíèòå äèîäè äî òðàôà,ôèëòðèðàùèòå êîíäåðè áàéïàñíàòè è ïîñëå îùå åäíà ôèëòðàöèÿ â êóòèÿòà ñ ïî-ìàëêè êîíäåðè ïàê áàéïàñíàòè ìîæå áè.

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#100 Мнение от Martin Krumov »

Окей. :) Благодаря!
Значи, предвидил съм 6 кв. кабели за +/- напреженията, 10 кв. за средната точка и по 2,5 кв. за другите напрежения (за филтъра и вентилатора) Предполагам ще са достатъчни при тази дължина, която предвиждам.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта