Активен суб, бюджет: 500лв. Hertz ES 380 купен

Съобщение
Автор
Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Martin Krumov »

Ами това ми харесва повече.

Единственото нещо, което печелите (ако това може да се нарече печалба) със този HERTZ е по-високия SPL. Но да не забравяме, че човек се учи от грешките си..
Аз преди 4-5 години се кефих, като имах 2 посредствени съндъка с по един 12" във всеки, които на 50-60 Hz можеха да ти откъснат главата от налягане. Сега дядо ми си държи картофи в тях! :D
[/url]

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#17 Мнение от wassilzaza »

myst3 написа:Ами това ми харесва повече.

Единственото нещо, което печелите (ако това може да се нарече печалба) със този HERTZ е по-високия SPL. Но да не забравяме, че човек се учи от грешките си..
Аз преди 4-5 години се кефих, като имах 2 посредствени съндъка с по един 12" във всеки, които на 50-60 Hz можеха да ти откъснат главата от налягане. Сега дядо ми си държи картофи в тях! :D
[/url]

Това е Пиърлес все пак.

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#18 Мнение от wassilzaza »

Здравейте имаме вече купен Хертз ЕС 380 Няколко снимки накрая. След седмица ще доидат и плоскостите за кутята и започваме работа по нея - 2х22мм ПДЧ предния панел 3х22мм. Имаме малко проблеми с ФИ, защото стандарта за пвц тръба е 110мм(дали ще е малко) и после 160мм (което е много), но ще измислим нещо. Остава само въпроса за усилвателя този на биема за сега сме на него 300вата на 8 ома така че на 4 ома може и да е повече вата. Има и вградеен крос в него и може да се регулира среза от 50 до 1000хз. Сигурно като започне работа по кутията ще излизат въпроси и се надявам да помагате. Ето линк към усивателя: LINK
Ето и няколко снимки:
Изображение
Това е гордия собственик на драйвера
Изображение
Изображение
Изображение

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#19 Мнение от Sylis »

С този усилвател ще видите сметката на говорителя за отрицателно време.Внимавайте с него.Намотката на говорителя не се охлажда много добре и доста загрява/прегрява което води до изсипването и или прегаряне ;)

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#20 Мнение от wassilzaza »

Sylis написа:С този усилвател ще видите сметката на говорителя за отрицателно време.Внимавайте с него.

За това съм съгласен, понеже усилвателя е наистина мощен, но:
Sylis написа:Намотката на говорителя не се охлажда много добре и доста загрява/прегрява което води до изсипването и или прегаряне ;)

За това незнам имаш ли някъкъв опит с говорителя и случвало ли ти се е това, за което говориш ?

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#21 Мнение от Sylis »

Абсолютно Да...само че в кола,на всичко отгоре и на качествен усилвател + кондензатор.Говорителя сдаде багажа на вторатата седмица.Последва смяна на намотката и пак същата работа след седмица.Преди време бях доста позитивно настроен към тази марка,но след опита който натрупах покрай Херцовете доста негатив се натрупа...Говорителчето си свири прилично за парите си,но в колата.За вкъщи.... :evil: му трябва много обем,а оттам нещата тръгват на зле...големи преходни характеристики голям ход на мембраната,картината се замазва...Опитайте все пак.Няма лошо.Най-малкото ще натрупате ценен опит и няма да повтаряте грешки.Още веднъж внимавайте с мощностите които ще му пускате и УСПЕХ.

lamar_bb

#22 Мнение от lamar_bb »

Според мен този усиловател ще свърши по добра работа само трябва да намерите някой който разбира да би го направи
http://www.constructor.bg/mk/Amp.htm
200вата напално достатачен и добър.Поздрави.

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Martin Krumov »

Този усилвател на 4 ома каква ли мощност ще изхвърли :?:

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#24 Мнение от Sylis »

...(200W е пиковата мощност на усилвателя). В случай, че правите само един канал (например при използване на усилвателя като субуфер) можете да използвате трансформатор 100VA. (Подходящи захранващи трансформатори, можете да намерите и в раздел .......


Дааа може и 50 VA траф да се ползва даже... :mrgreen: тогава 300 вата ще изкара :twisted: :evil:

Аватар
BotsRevenge
има опит
има опит
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от BotsRevenge »

wassilzaza, защо вместо да ползваш ПВЦ тръба не направиш порта част от кутията с отделна плоскост от материала, който ще ползваш?

Имам предвид така:
Изображение

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Martin Krumov »

Честно казан първата ми идея, когато започвах да правя моя суб беше именно такава. И незнам защо се спрях на ФИ насочено надолу. Може би това, че някои хора тук споделиха опита си и казаха, че така ниските се разпространяват по-равномерно или нещо от сорта.
Мисля, че тожа което е предложил BotsRevenge ти решава проблема с дължината на тръбата.

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#27 Мнение от wassilzaza »

И аз четох много добри отзиви за ФИ насочен надолу и благодаря за съветите, но нека да дойде ПДЧ-то и да започнем работа и тогава ФИ, но за сега ще е ПВЦ тръба насочена надолу 110мм.

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#28 Мнение от Ivan Dimov »

Ако можеш да намериш стругар поръчай си да ти направи басрефлексната тръба/и от дърво като края да е много добре заоблен. Няма да ти струва много пари, а ефекта е много силен - не се чува така натрапчивото "фучене" - един от недостатъците на тази конструкция.
:wink:

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от Martin Krumov »

dimakcho написа:Ако можеш да намериш стругар поръчай си да ти направи басрефлексната тръба/и от дърво като края да е много добре заоблен. Няма да ти струва много пари, а ефекта е много силен - не се чува така натрапчивото "фучене" - един от недостатъците на тази конструкция.
:wink:


Едва ли някой стругар ще се наеме да направи цяла тръба от дърво. Просто много трудно се намира подходящ материал за целта, а и трудно ще се работи. Лично аз съм си правил подобно нещо на струг, но само разширението. Във форума има тема как да се направи подобно разширение и то без струг.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#30 Мнение от Sylis »

Един лесен вариянт е да се купи ПВЦ тръба от Бриколаж или от магазин в който продават такива тръби...Ф110 ги водят,но в действителност вътрешното им Ф104 съм измерил аз.Тръбата е с доста солидна и дебела стена (2-3мм).Погледнете темата на Момчил за събуфера му с Peerless XLS и ще видите такава тръба,идеално заоблена в двата края.Заоблянето го правихме с помощта на пистолет за горещ въздух и един 3л. буркан,като тръбата се нагорещява равномерно,заедно с нея и буркана (Добре е да има втори пистолет за по бързото нагряване).Натиска се отгоре тръбата и придобива много плавна и без ръбове форма.След изтиването може с фина шкурка да се изшкури ръба за да няма повод за завихряния на въздуха.За резултата можете да попитате Момчил дали е доволен.

п.п.Трябва непременно да се съобразите и с височината на шпайковете на които ще стъпва събуфера,защото оказва влияние на честотата на настройка на ФИ.5-6 см са достатъчни по принцип.Зависи и от настилката отдолу ;)
Дерзайте
Поздрави,
Жоро ;)

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта