Мраморни кутии - въпрос

Съобщение
Автор
Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#16 Мнение от Sylis »

Басовите говорители със сигурност са с кобалтова магнитна система,за другите немога да кажа

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Sylis написа:Басовите говорители със сигурност са с кобалтова магнитна система,за другите немога да кажа
Дори и да са си отишли, от тях могат да се направят отлични драйвери. Да не говорим, че и здрави да бяха, пак би им бил нужен основен мод.
Не зная за коя модификация става дума, но има възможност и средите да са с AlNiCo. Нека приятелят ти ги снима и ги поствай тук. Мисля, че ще се намери кой да се позанимава с тях.
Каква стана тя ... вместо нови говорители за кутиите, май ще трябват нови кутии за говорителите:-)

Аватар
tan55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Апр 11, 2007 12:00 am
Местоположение: гр.Септември
Обратна връзка:

#19 Мнение от tan55 »

Радо! Чукни в списания " Радио,телевизия, електроника" от Татовото време. За тези ОТ имаше обширна тема от някаква "кака".

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от tino_tkd »

Sylis написа:Басовите говорители със сигурност са с кобалтова магнитна система
И сигурно са тези
Изображение

ВКН 12311 или 211 (8 или 4 ома).

Ама те имаха и едни 1233 с 2 инча намотка и мако по-добро шаси. Един мой познат беше се уредил с 2 такива срещу кашон Уиски :lol:

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

шаси

#21 Мнение от Kiril Kirilov »

Идеално!
Само са за основен мод!
Шасито е супер яко, лято с противоналягане, заслужава си да се преправи драйвера!

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от tino_tkd »

Тези от снимката са моите (ВКН 1231) и като ги получиш бяха "изкормени" представляваха две голи шасита с АлНиКо магнити. "Пълнежа" е подбиран и монтиран в лабораториата до МЕИ.

Ама това не е най-важното. Има някаква вероятност тези от мраморните кутии да са ВКН 1233, които са по-добри и ако човека ги дава съм готов да ги взема дори и повредени.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#23 Мнение от Sylis »

Най вероятно утре ще се срещна с човека и не направя фотки на говорителите.Ако се окажат наистина тези от които се интересувате ще има ощасливени :).По самите говорители липсват каквито и да било надписи

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от tino_tkd »

Audiomaster написа:
tino_tkd написа: Ама те имаха и едни 1233 с 2 инча намотка и мако по-добро шаси. Един мой познат беше се уредил с 2 такива срещу кашон Уиски :lol:
Ти имаш предвид тези:

Те са на 50 мм шпула наистина и ако се пренавият както трябва, подобри им се трептящата система и им се подобри визията, стават доста качествени НЧ драйвери. За съжаление имам само един чифт от тях.
Да именно за тях иде реч. Ако се чудиш какво да ги правиш пиши ми да лични и може да си стиснем рацете.

Бях набарал едни алноко магнити от СЧ говорители за 50мм шпула с мойте хора направихме един хибрид - шаси 1231 с 50мм. То се получиха едни говорители, че Коко и Жоро (хората, които ги правеха) ни искаха да ми ги дадат. Това с хибрида го пробвахме защото шасита от 1233 е почти невъзможно да се намерят.

Sylis, осещам, че ти оспамих темата за, което се извинявам и чакам да покажеш снимки.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта