Мод от 4 на 8 Ohm. Как?

Съобщение
Автор
Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Stefan Stefanov »

Към много по-лошо, да не говорим за разсейваната в резистора мощност!

Аватар
sanitara16
чете и пита
чете и пита
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 12:00 am
Местоположение: русе
Обратна връзка:

#17 Мнение от sanitara16 »

Намали захранващото напрежение на СТК-то, ако е възможно имам предвид.
Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте.......

Lx1

#18 Мнение от Lx1 »

Е не това с резистора ще оплеска и мощността и качеството и всичко.. А и много чудно какъв ще да е резистора,че да издеяни на цял ден опън като консуматора след него е 100В.. той колегата си е прав за бързовара :lol: вече съм го измислил- още 2х4омови ОТ- последователно и СТК-то заспива :) По скоро бях съгласен ако имаше вариант за направа на някаква схема преди колоната която да преобразува 4 на 8 ома но щом няма начин здраве да е :)

Lx1

#19 Мнение от Lx1 »

Ами сега.. искам да ви споделя един експеримент който направих..само моля да не ми се смеете много :) реших да пробвам следното- намерих 2 12V/70W крушки и вързах последователно по една на колона при което СТК-то започна да работи с доста по ниска температура а звука остана същия без да се промени. Обаче след 2 часа опън на 70% волуме забелязах че почва да пече.. Реших да пробвам друго- вързах последователно 2-те крушки на минуса на ОТ-тата (минуса е 1 и за 2-те ОТ). От доста време вече свири почти на 100% и стигна една температура на радиатора от 30-ина градуса от която не мърда. Добре се представя,няма никакво кривене, колоните са читави.. та даже и на цветомузика го докарвам с тия крушки :D

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Stefan Stefanov »


Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта