Олово в колоните?

Съобщение
Автор
aaleksandrov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 4:57 pm

Re: Олово в колоните?

#16 Мнение от aaleksandrov »

По темата:

-пробвал съм с печатарски плаки, с размер 550х650 и дебелина около 1,2мм ( но не бяха оловни, а с алуминии, олово и незнам си какво още!?!)
-с разликата че, проекта ми беше много малък, и нямах основен дървен материал, просто направих сандвич около 1,5 см и после оформих кутиика /не произволна разбира се/ - ( затворен обем, беше), ползвах лепило на Бизон за метал, ако не се лъжа. След това сложих говорителя от тогавашната ми стерео-уредба Sony RX 55 ( драйверчето беше 6,5 инч. много читаво, и пуснато в оригиналната кутия без филтър)!

Ефекта в DIY кутията: странни хармоници ( определям го като метален звук, без отзвучаване, доста Некохерентен ми зучеше, като стиснат за гърлото) - после сложих басрефлекс, излезе кънтене, с подобие на бас! ( да уточня че съм правил същата конструкция ( с басрефлекс) от дърво, но там не си спомням да са били така нещата) ...

-както и да е - май отидоха на вторичните, тези железни опити:st

Моето мнение: Не си заслужава мъките, не мисля че ще се получи нещо, което да ни грабне сърцата!

Поздрави Тони!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Олово в колоните?

#17 Мнение от Rumen Suvandjiev »

kromuilis написа:Не ни пукаше особено от задушливият дим, който се отделяше при заниманието.
Дано да не сте вдишали много от този дим...
Печатарската сплав съдържа отровния антимон, който и придава твърдост.
Сплавта е крехка и в никакъв случай не е пластична като чистото олово или сплавите му с калай да речем.
Според мен това е причината за негативните резултати, които е наблюдавал (по-скоро чул) chinarski...

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Олово в колоните?

#18 Мнение от kromuilis »

Нанко, Маринов, доста теоритизирахме, дори малко поспамих темата за което се извинявам, но какво в крайна сметка стана с проекта?
С олово или без, колони надявам се ще има. Как решихте да действате?

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта