Съб с 10гд-30б

Съобщение
Автор
Аватар
EvergreeN
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Лясковец
Обратна връзка:

Съб с 10гд-30б

#1 Мнение от EvergreeN »

Попадна ми такъв говорител и ми се иска да си спретна събче с него. Чувал съм по-малката серия на радиотехника s-30 и за размерите си имаше изненадващо присъствие на ниски, до колкото знам 10гд-30б е от s-50, от която нямам лични впечатления. Проблемът е, че при обем от 27 литра колкото е оригиналната кутия на s-50 има доста групови закъснения а аз искам стегнат бас.
Вие какво бихте препоръчали по отношение на литраж и настройка на фи?
Ето и параметрите :
Qts - 0.3
Vas - 22
Fs - 34
Le - 0.75
Qms - 4.38
Qes - 0.33

aaleksandrov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 4:57 pm

Re: Съб с 10гд-30б

#2 Мнение от aaleksandrov »

Говорителчето до колкото си спомням беше с алнико, и алуминиев корпус, което е добре според мен!
Правил съм, преди много време, суб за такъв говорител на приятел. Изпозлваше го в кола! Но аз използвах готови размери от една кутия на оригинален суб Sony, който имах у дома на домашното кино! Просто копирах 1 към 1 и се полуи в пъти по-добре от оригиналната кутия! Ако искаш мога да се поразтърся и да ти пратя всичките размери?

Ако обаче искаш, още по-добър резултат не мисля, че с този говорител ще го постигнеш, и трябва да се изчислява доста по сложно!

Поздрави - Тони!

bilar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 2:25 pm
Местоположение: Девин
Обратна връзка:

Re: Съб с 10гд-30б

#3 Мнение от bilar »

Стегнат бас точно с тоя драйвер-за мене, лично е невъзможен без мод, но и мода му е малко......, цената му няма да е ниска, пък и темата кат/се загледах е вехта, може и да е продаден вече :mrgreen:
Induktors
induktor soft."T/S" parameters
0885 067 687
0878 627 135
Fixing speakers.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта