Помощ за избор на говорители за двулентово ОТ

Съобщение
Автор
Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на говорители за двулентово ОТ

#16 Мнение от kromuilis »

woofer написа:Направо фостекса в някоя къса хорна върху басовата кутия ииии вземииии :mrgreen:
Не, точно това не. :)
Ако ще правиш хорна за този говорител, тя не трябва да е късе, по-скоро може да се направи къса хорна за баса.

Аватар
woofer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на говорители за двулентово ОТ

#17 Мнение от woofer »

Някакви други предложения за басов говорител освен монакор-а който предложи Румен?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на говорители за двулентово ОТ

#18 Мнение от Nanko Rusev »

oceanman написа: Моя "мидбас" е този:
https://www.madisound.com/store/product ... ts_id=8638
Седят си в кашончетата и им чакам времето. Трябва да се превърнат в 100-150 килограмова (едната.. в зависимост колко ще откачА)...ТЛ настроена на 27 херца.
Нека не се заблуждваме обаче. Звуковата му сигнатура не е на фулрейндж, но ако се получи без филтър ще се запази "живота". Пищялката (Н87) е с 38 мм звукова бобина и алнико магнит и надолу се държи като среднотонов ...в средите ..т.е. няма го типичното за насилена отдолу пищялка "изтънявае" на тембъра... :D Ако е сполучлив опита Ще има един много класен резистор и подобаващ кондензатор на високотоновия.
Развитието на идеята в този случай(при мен) е качествен флрейндж в ОВ и отделен усилвател (задължително идентичен)..
Макар напълно подходящ за 'стандартна' двулентова конфигурация, може би ще е добър и за такъв проект. Аз си мисля, че е добре да е "отворен отгоре" говорител, а не някой "глух". Не обичам и еднокилограмовите мембрани, а тази не е такава :twisted:

Отново напомням, че аз си мисля че 126 не е най-оптималния говорител за отгоре.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта