Избор на задни колони за следния усилвател Sheerwood AI-1110

Съобщение
Автор
andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#16 Мнение от andrian.ivanov »

Мерси за отговора. Под източник не съм сигурен какво имахте предвид има CD Technics и цифров тунер JVC. Отностно кабелите взех възможно най дебелите тогава. иначе си имам Д. Кино на компютъра просто исках да си подобря звука на системата, защото наистина ме дразни. До край не я пускам за да не изгърми нещо чува се бас (но не е това, което искам - прелива с музиката), но от високите честотои започва да ме боли главата. Независимо в каква обстановка си звука се усеща дали е добър или не др. си е вече подобравяне на акустиката за мен

@foggi, ако ти кажа повечето, които познавам колко са назад с всичко идея си нямаш, като изключа някои DJ

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#17 Мнение от Simonov »

Ако правилно съм разбрал ти искаш да изградиш система за домашно кино, така ли? Защото на мене на това ми прилича. Ако предпочитанията са ти към слушането на музика, то тогава те съветвам да се ориентираш към два канала. Многоканалното аудио има вродени пороци, които никога няма да бъдат изчистени, такаче да се получи истинско реалистино звучене са музиката.
Изображение

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#18 Мнение от Dimitar Atanasov »

Според мен трябва да започнеш отначало с техниката.
Не съм чувал конкретните колони, но по твоето описание съдя, че каквото и да им сложиш няма как да ги подобриш. Високите винаги ще те дразнят, независимо от това колко бас има. та затова първо трябва да се сменят колоните. За музика ня е много оправдано да се прави система 5.1 или нещо подобно, просто звуковата картина става много омазана.

Вземи някакви прилични колони, може и DIY, стига да ти харесват на звук, после ще трябва и усилвателя да се сменя със някакъв стерео.

Аватар
warlord
има известен опит
има известен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от warlord »

Вярно, че тоя човек въобще не знае какво иска и си няма и представа как да се изразява, ама вие пък къде видяхте домашно кино споменато някъде?
Усилвателя от първия пост си е Чисто стерео, като вместо Б колони на задните пише Съраунд! (А и B = main и remote = main и surround) не е задължително да са 16Оhm. просто поставянето на още чифт колони няма да реши проблема.
andrian.ivanov аз въобще не знаех с какви колони си, защо си мислиш, че някой е длъжен да помни точно на теб каква ти е системата?
Според мен проблема ти е точно в тях, смени ги, нали си музикант - отиваш слушаш, знаеш какво трябва да търсиш - купуваш/поръчваш/правиш.
И въобще какво толкова си тръгнал да се жалваш - имаш колонки техникс и супернисък клас усилвател - ами нормално е да не ти харесва, но е чудесно начало да започнеш изграждането на една прилична системка.(поне вече знаеш как не трябва да звучи :) ) С тия компоненти толкова.

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#20 Мнение от andrian.ivanov »

Ще видя какво ще направя по-въпроса наистина звука не ми харесва, който не разбрал имам домашно кино отделно от това за, което пиша и то е към компютъра ми и няма никаква връзка с темата споменах го предвид това, че някои си мислят, че искам нещо подобно да правя. Въпроса беше със задните ще се подобри ли звука, но мисля, че не, както и казах те ...имам приятел с двулентови и звука му е много по-добре от моя въпреки, че са DIY с руски усилвател от не знам си коя г. и с нисък W

Аватар
icko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 1:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#21 Мнение от icko »

andrian.ivanov написа:...... и с нисък W
Мощноста няма нищо общо с правилния звук.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#22 Мнение от Nanko Rusev »

andrian.ivanov написа:Ще видя какво ще направя по-въпроса наистина звука не ми харесва, който не разбрал имам домашно кино отделно от това за, което пиша и то е към компютъра ми и няма никаква връзка с темата споменах го предвид това, че някои си мислят, че искам нещо подобно да правя. Въпроса беше със задните ще се подобри ли звука, но мисля, че не, както и казах те ...имам приятел с двулентови и звука му е много по-добре от моя въпреки, че са DIY с руски усилвател от не знам си коя г. и с нисък W
Повечето DIY колони в този форум са по-добри от твоите Техникс :D

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от tino_tkd »

Nanko Rusev написа:
andrian.ivanov написа:Ще видя какво ще направя по-въпроса наистина звука не ми харесва, който не разбрал имам домашно кино отделно от това за, което пиша и то е към компютъра ми и няма никаква връзка с темата споменах го предвид това, че някои си мислят, че искам нещо подобно да правя. Въпроса беше със задните ще се подобри ли звука, но мисля, че не, както и казах те ...имам приятел с двулентови и звука му е много по-добре от моя въпреки, че са DIY с руски усилвател от не знам си коя г. и с нисък W
Повечето DIY колони в този форум са по-добри от твоите Техникс :D
Абе не знам защо ама и Аз си мисля че ако разкараш Техникса и си вземеш по-сериозни тонколони твоята система и твоите очаквания ще се срещнат :D .

И Аз бих те посъветвал да се ориентиаш към DIY.
Тук можеш да намериш доста проекти. Избери си един и се захващай за работа. Пък ако не можеш да си ги изработиш сам може да ползваш Жокера "пиши на съфорумец" и срещу съответното заплащане все ще се намери някой да ти спретне един чифт.

Успех,
Радостин

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта