малко треининг преди голямото чудо

Съобщение
Автор
Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Stoqn »

Естесвено че преди усилвателя.Това е активен нискочестотен филтър който се връзва преди усилвателя.пасивните филтри се връзват след усилвателя, но направата ще ти излезне много скъпа поради ниската честота на срез което ще доведе до голямо количество мед и куп други проблеми.Затова за предпочитане е активния филтър.
Трудните неща правим веднага, а невъзможните малко по-късно.

Аватар
DragooNART
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#17 Мнение от DragooNART »

извиняваи че продължавам с тъпите въпроси,схемата понеже е активна изисква 12в които представа си нямам откаде да и ги подам,а колкото до усилвател както споменах смятам да храня говорителя на другия канал на колоните ми(Microlab solo 7 2x60@8ohm)или да го вържа вместо бас-а на 5.1-то ми за който странното е че или му е изгорял филтъра или няма защото свири сигурно до 5кхз ако не му се сложи дигитален кросоувър от пс-то.Така че и в двата случая ще ми е нужен филтър.Колкото до останалите работи говорителя пристигна днес пробвах да го тествам в една кутия на едни респроми(25,26литра затворен обем) но говорителя беше по зает да свири диапазона от 1-5кхз от колкото 20-200хз така че няма как да го тествам преди да го пусна през филтър.Утре най-вероятно ще започнем работа по кутията.Последните изчисления се получиха
височина:380
широчина:280
дължина:400
литри:41
ФБ:47
Ф3:44хз
Дампинг:минимал
бас рефлекс диам:75мм
бас рефлекс дълж:79мм
това е за сега утре ако започнем може и снимки да постна

Аватар
DragooNART
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#18 Мнение от DragooNART »

кутията е почти направена само едната странична част трябва да се залепи но преди това трябва да се залепи вата по стените.Филтър също си зех пасивен от един магазин за кар аудио продавача каза че на 4ома реже на 120хз но не беше сигурен.Проблема ся е че реших да се оттърва от визатонския говорител(което не ми е мн ясно как ще направя) искам да го продам за около 30лв(се пак е нов) и да зема един TVM ARN 226

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта