bandpass project

Съобщение
Автор
Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#16 Мнение от DLS »

С добре разстлано лепило никакъв силикон няма да трябва наистина.
Въпроса с видиите доста ме кара да се замислям, но ако оставим на една страна теорията, мога да кажа, че съм правил поне 30-40 кутии от
пдч с ц-200 и видии, 70% са били субове и никога досега не е имало проблем с хлопане или нещо подобно.

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#17 Мнение от wassilzaza »

Simonov написа:А задната част защо не е запълнена с вата?

Иначе като го пуснеш с активен филтър и подходящ апм, дай кометар за звука. Поздрави !!!
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#18 Мнение от Nikolay Kolev »

Ами аз съм правил точно един съб с видии, не беше кой знае какво ланзар макс 12. Точно след година бяха изяли всичко и от тогава никога не съм ползвал видии за постоянно.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

daylightt

#19 Мнение от daylightt »

Относно звученето:
получи се наистина суб колона, която допълваше фона на две TL-ки.
Според мен слиза два пъти по- ниско от тях ~ 30Hz,също така би била добро допълнение към домашното кино.

Специални благодарности на Мариан Лозев за предоставената техника(AF вграден в YMAHA DSP-E800 и транзисторно стъпало
с x 2 kd503 и 2 kd502 100w).

The_voice
чете и пита
чете и пита
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#20 Мнение от The_voice »

off

Като чуя видия, бургия и талашит и ми се доисква да... набия някой циганин :x

/off

Stilian Andonov

#21 Мнение от Stilian Andonov »

daylightt написа:Относно звученето:
получи се наистина суб колона, която допълваше фона на две TL-ки...


Не се засягай, ама да сложиш съб да допълва TL колони, не е ли малко като да сложиш на мотор помощни колела за по-добра стабилност?!? :D

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#22 Мнение от Nanko Rusev »

sken написа:
daylightt написа:Относно звученето:
получи се наистина суб колона, която допълваше фона на две TL-ки...


Не се засягай, ама да сложиш съб да допълва TL колони, не е ли малко като да сложиш на мотор помощни колела за по-добра стабилност?!? :D


И защо?

Stilian Andonov

#23 Мнение от Stilian Andonov »

Nanko Rusev написа:
sken написа:
daylightt написа:Относно звученето:
получи се наистина суб колона, която допълваше фона на две TL-ки...


Не се засягай, ама да сложиш съб да допълва TL колони, не е ли малко като да сложиш на мотор помощни колела за по-добра стабилност?!? :D


И защо?


Защото ако си чувал някога ТЛ - няма да питаш. На ТЛ-а не му е силата в ниските херци, а в стегнатия и добре дефиниран бас. Ако му пуснеш един съб от ~150Hz надолу да сири с него, може да достигнеш заветните 30Hz, но замазваш (или иначе казано "допълваш") цялата картина, това е. :wink:

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#24 Мнение от rusnache »

Може доста хора да ме нахранят, но при използване на 12", 15" или 18" говорители как да мина без видии. При първите си проекти правех боксовете и без оребрение, с лепило и без винтове, ефекта беше, че при някакви определени мощности плоскостите просто се разлепяха. После с оребрение и без винтове само 12" понасяха, 15"-ите просто се разтропваха за 2-5мин при 35Хз. Засега ползвам моя си технология, дупча дупка 8мм, в нея набивам метална тръба с резба и 4 странични държача които се впиват в плоскоста, всичко това бива доста добре залепено с епоксидна смола. Имам 2х12" в колата от дълго време направени по същия начин. Нито са изяли нещо, нито каквито и да било други проблеми да имам.
А по темата, няма ли да видиме завършен вид на бандпаса?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Stefan Stefanov »

Когато съм лепил плоскости с лепило и ми се е налагало да ги разлепям по-късно винаги са се чупели не там, където са залепени!
Това показва, че правилно залепените с добро лепило съединения са по-здрави от останалата част на конструкцията.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#26 Мнение от DLS »

Голото ПДЧ и аз лисля, че става изключително здраво особено при лепене на по-голяма площ. Дори в началото като се съмнявах в качеството на някои лепила съм правил тестове с 90 градусови сглобки и ако опън, убедих се вече.
Като че ли най-важно е обаче площите да са добре притиснати една към друга при лепенето, след това проблеми не би трябвало да има.

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#28 Мнение от Martin Krumov »

Това е много общо казано. Не става ясно без подробности какво и как точно си преправил. Колкото до винтовете и аз винаги ги ползвам по простата причина че нямам големи стеги. Не се е случвало да изпаднат в резонанс, но щом хората които разбират повече казват, че е по-добре без тях... явно има защо. Аз лично се сещам за това, че е хубаво материала да е с еднородна структура и еднаква плътност, което се нарушава от наличието на метал в конструкцията. Може и да греша за този пример. Нека ме поправят ако е така.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта