Информация за немски говорители RFT L 2323

Съобщение
Автор
Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Информация за немски говорители RFT L 2323

#1 Мнение от Rusin Atanasov »

Привет на всички,
днес се сдобих с 2бр. чисто нови говорителчета /d=13cm/ от Димитровградския пазар за скромните 6лв на парче :D произведени на 22.09.1988г. Метално щамповано шаси с хартиена мембрана и изцяло гумено окачване, екраниран магнит, мощност 10вата при 8 ома товар. В момента свирят на акустическо късо и обаждат добре. Може ли някой да даде мнение ако е срещал такива антики или да ми препоръча линкове, от който да търся инфо. Чичко гугъл нещо не се сеща много, но аз продължавам да търся.
Ето така изглеждат

http://store2.data.bg/rusin/RFT%20L2323/ - направих папка за по лесно преглеждане Р. Атанасов

Поздрави
Русин Атанасов
Последно промяна от Rusin Atanasov на Нед Юни 03, 2007 6:06 pm, променено общо 1 път.

Аватар
antonix
има опит
има опит
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 12:00 am
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

RFT

#2 Мнение от antonix »

Имам същия чифт, от същото място съм ги купил , но преди 2 месеца...доста се рових по нета но не намерих никаква информация. Направих и доста проби..говорителя свири направо перфектно за цената. От същия човек взех и изцяло хартиени широколентови пак RFT но 8 инча 8 ома. Според мен ще е проблем закрепването за тези малките с гуменото окачване, в момента ги слушам в кашон от хартия А4..около 15 литра затворен обем :)
Но инфо наистина не намерих, ще се радвам някой от по -опитните да е виждал в какво са ги монтирали тия чудеса Гедерейците :)

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#3 Мнение от Rusin Atanasov »

Ползва ли са се точно в затворен обем тези гворителчета. Мисла си за оупън бафъл конструкция с нискочестоен говорител. От към среди и високи са си добре.

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nikolay Kolev »

А от къде точно на пазара могат да се купят тези говорители, аз не съм срещал никъде аудио техника, но и аз ходя все към пазара за домашни любимци
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rusin Atanasov »

Nikolay Kolev написа:А от къде точно на пазара могат да се купят тези говорители, аз не съм срещал никъде аудио техника, но и аз ходя все към пазара за домашни любимци


На автопазара е.

D.Kolev

#6 Мнение от D.Kolev »

Rusin Atanasov написа:Îò êúì ñðåäè è âèñîêè ñà ñè äîáðå.


ñúìíÿâàì ñå, íå çíàì äàëè çàñëóæàâàò òîëêîâà âíèìàíèå. âèæ íàä 16êõç äàëè èìà íÿêîé.

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#7 Мнение от Rusin Atanasov »

Сега качих в папка новия ми опен-бафъл с размери 860х600х170 от двойно ламинирано ПДЧ. Промених линка от първия ми пост за по лесно разглеждане. На първо слушане високите и средите са си много добре. О чудо има и бас 8O :D :supz: ,макар с не толкова тяга както двулентовия ми бас рефлекс но достатъчно за да не сложа нискочестотен говорител / поне за сега/. Харесва ми как свири зверчето мъничко е ама свири. Нещо насоченоста му, ме притеснява, но поставянето на фазов палец се надявам да оправи нещата.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nanko Rusev »

Rusin Atanasov написа:Сега качих в папка новия ми опен-бафъл с размери 860х600х170 от двойно ламинирано ПДЧ. Промених линка от първия ми пост за по лесно разглеждане. На първо слушане високите и средите са си много добре. О чудо има и бас 8O :D :supz: ,макар с не толкова тяга както двулентовия ми бас рефлекс но достатъчно за да не сложа нискочестотен говорител / поне за сега/. Харесва ми как свири зверчето мъничко е ама свири. Нещо насоченоста му, ме притеснява, но поставянето на фазов палец се надявам да оправи нещата.


Чудно . Чувстителни ли са? Искам такива "буклуци" за офиса - място има, пък по-екстравагантно от OB просто НЕМА.

Колко е qts?

Някой предложение за широка лента 4.5-8" за OB? И ниска цена. B200 не ме урежда :lol:

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#9 Мнение от oceanman »

Учудващо е как такива невзрачни нещица могат да свирят така завладяващо а :D :wink:
Понякога такива "находки" ни карат да се замисляме накъде сме тръгнали 8) :lol:
Наскоро преживях такова "отрезвяване". :wink:

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#10 Мнение от Simonov »

Вкъщи имам два броя от ТЕЗИ и мога да кажа, че имат изключителни среди. Единият обаче се различава малко от другия и има сериозен спад във високите.
Изображение

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rusin Atanasov »

oceanman написа:Учудващо е как такива невзрачни нещица могат да свирят така завладяващо а :D :wink:
Понякога такива "находки" ни карат да се замисляме накъде сме тръгнали 8) :lol:
Наскоро преживях такова "отрезвяване". :wink:


Да прав си, още си ги слушам и много ми харесва реализма с който озаряват стаята. Лошото е че с повечето слушане изпъкват недостатъците. Големия ход на мембраната и не добрите ниски. За опън бъфъл нещо не ми харесват, но в затворен обем са жестоки. В една двулентово ОТ подпрени в нискочестотната област биха се представили много добре. За хорни или тл -там са дебели нещата поне за мен, а за сега нямам необходимото веме да се занимая в тази насока.

Anonymous

#13 Мнение от Anonymous »

Аз моите ги сложих в едни кутийки Universum, 300х220х110мм, задния капак е от тънък надупчен фазер. Свирят отлично без капаци, като сложа капаците баса придобива ударност. Предполагам че ако са в напълно затворен обем ще свирят доста по-добре.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#14 Мнение от Nanko Rusev »

Todor Kovachev написа:
Имаш две възможности, ARZ6604 или6608 на TVM, другата е нашенския ВК 201БF4/8 след сериозен мод.

Цени от 18 лева и 13 лева за парче съответно, по бюджетно зраве му кажи. :wink:


Мерси :) Точно това е идеята ... за "Без пари" да има ;) в Офиса няма да съм на ламби :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта