Питане за subwoofer

Съобщение
Автор
Аватар
skynet
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Питане за subwoofer

#1 Мнение от skynet »

Здравейте,
Някой може ли да ми помогне със съвет как да си направя един subwoofer
за в къщи,като предварително казвам че нямам познания в тази област освен сръчност :D
Изчетох всичко писано по темата тук но вместо да ми светне още повече се заглавих :D Идеята ми е за sub който е минал през ръцете Ви и знаете че има приличен звук, с обем не повече от 50 литра /апартамента ми е малък/ и мощност до стотина вата, и най-вече да може да го понесе един скромен семеен бюджет :D .
Благодаря предварително.
Поздрави
Помогни на достатъчно хора да получат това, което те искат
и ще получиш всичко, което ти поискаш.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Бюджет

#2 Мнение от Kiril Kirilov »

Хайде дефинирай бюджета с цифри, защото от него тръгва всичко :-)
И освен това, сподели дали искаш и усилвател за този сабуфър в тази цена или имаш? :-) Ясно е, че ще влагаш собствен труд... Това хубаво, но е хубаво също да споделиш какво можеш да направиш от всичките неща? :-) Кутията я приемаме като минимум, с който би се справил :-)

Аватар
skynet
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бюджет

#3 Мнение от skynet »

kirilov написа:Хайде дефинирай бюджета с цифри, защото от него тръгва всичко :-)
И освен това, сподели дали искаш и усилвател за този сабуфър в тази цена или имаш? :-) Ясно е, че ще влагаш собствен труд... Това хубаво, но е хубаво също да споделиш какво можеш да направиш от всичките неща? :-) Кутията я приемаме като минимум, с който би се справил :-)

Благодаря Ви за поста г-н Кирилов
Радиолюбител съм и хобито ми е КВ дейност.Имам необходимите познания и сръчност да реализирам дадена схема със собствен труд като започна от печатните платки /двустранни по метода на принтера без метализация на отвори/, съживяване и стигна до механичната част.
В момента си правя трансивера,но тук нещата са по сложни особено в
приемната част и синтезатора.С предавателя съм на етап сглобяване - 3хGU50-250 вата.
Откакто попаднах тук на форума се зарибих много и от музиката и без проблем ще си докарам нещата от - до. :D
Затова молбата ми беше за някаква изпитана конструкция с размери,модел на говорител /и/ в порядъка на 100 лева. Усилвател за суб-а също ще ми е необходим във времето като бюджета за него не мога да определя,тъй като разполагам с много активни и пасивни елементи,но предпочитам да е лампов ако може :wink: Като споменах това си прегледах ламповото стопанство от едно време и наред с другите лампи се мъдрят и 4 бр.EL34 и 4 бр. 6C3C, 2 бр. 6Ц45С и 4 бр. Г-807.
За сега това,че закъснявам за работа :D
Поздрави
Помогни на достатъчно хора да получат това, което те искат
и ще получиш всичко, което ти поискаш.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от oceanman »

Е,тога...Активен искаш...Но със 100 ще можеш да се включиш май само за пасивен засега....А истинския суб,според мен трябва да е активен и с Линквиц филтри,задължително....И защо пък ламби за суб :?: :?: :?: :!: :!: :!:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Ivan Rachev »

:D estestveno 4e s lampi,izpolzvai-6C3C...moe mnenie
10 hz pri 0db s 16x18"-ki zahranvani ot 42 watt klas A...i tova e v studio ne v diskoteka
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Rado

#6 Мнение от Rado »

Когато си сглобих моя - като го чух хич не ми хареса, та специално при мен свирна прилично чак като му направих активен филтър. Затуй ти препоръчвам и ти да си направиш. Аз си реализирах това http://sound.westhost.com/project48.htm. Евтино е, а освен това щом си светнат по електроника ще можеш и да си го коригираш ако е нужно. Аз лично бих пробвал с http://www.d-s-t.com/vifa/data/m25wo-49-08c.htm - около 70 лв е , но когато реших да го купя го нямаха на склад и сега съм с два АРН. :D

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Съб...

#7 Мнение от Kiril Kirilov »

Дай първо да не се обръщаме на вие тук :-)
Аз съм Кирил. Кирилов ми е фамилията и потребителското име.
Просто така се получи :-)
Второ, относно ефтин проект, очаквам Демон-а да сподели някой с чешките АРН-и... те са в най-долния ценови клас от говорителите с достатъчен минимум параметри, за да бъдат подложени на симулация за начало.
Мога да ти споделя аз какво още не съм започнал...
4-ти месец в шкафа ми отлежава W200S на Visaton.
ТТ Данни на W200S
Той струва 76 лв. , 20 сантиметров е и иска много малък обем както за басрефлекс, така и за затворен обем. Минималните приемливи обеми са 17 литра басрефлекс и 9 (девет?!?) литра за затворен обем. Пиша ти за него, защото и той би се вместил в 100 левов бюджет, ако не броиш усилвателя :-)

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#8 Мнение от Teodor Gugulanoff »

skynet, защо не погледнеш продуктите на Eminence, например Beta 10 ... ~85 dB/W/m @ 30-35 Hz http://www.eminence.com/ .. и цени: http://www.pro-technica.com/home1/home1.htm ... или пък Alpha 10 :)

73 ;)
Теодор
Изображение

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#9 Мнение от Ivo_Hristev »

Ако се спреш на ТВМ - има готов проект
2 по 75 вата - 35 Херца
Мерено - доказано
конструкцията е бандпас - с всичките и предимства и недостатъци

Аватар
skynet
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от skynet »

Благодаря на всички за изказаните мнения и препоръки.
Ще се спра на предложението на Demon-a за готовия проект ако бъде така любезен да ми предостави тази информация.
Поздрави
Помогни на достатъчно хора да получат това, което те искат
и ще получиш всичко, което ти поискаш.

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#11 Мнение от Ivo_Hristev »

Изображение


Тръбите са :
фи 80 мм - дължина 320мм
фи 100мм - дължина 220мм
Горещо ти препоръчвам използването на тръби с тромпетовидна форма на изхода. Такива има в "Авител" на бул.Цар Борис 3.

АЧХ на системата я има в раздела статии, стаията за бандпас конструкциите.
Дерзай и сподели какъв е бил резултата.

Stefan

#12 Мнение от Stefan »

Здравейте.
Demon може ли да дадеш малко повече инфо за този бандпас (някакви характеристики, какъв ТВМ е използван и изобщо нещо повече за проекта)?
Мерси предварителн.

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#13 Мнение от Ivo_Hristev »

Стефане в раздел архив/статии има цяла статия отедлена на бандпаса. Въпросният суббас е изследван подробно и мижеш да видиш характеристиките му. а използваният говорител е ARN 226-05/8.

Stefan

#14 Мнение от Stefan »

Demon мерси много.
А някой може ли да даде някакъв проект пак за бандпас, но е 1 говорител ако е възможно ARN 226-07/8?
Мерси предварително.

Аватар
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

100

#15 Мнение от 100 »

От проекта на Демон, ако махнеш едната от крайните камери ще получиш бандпас с един говорител. Можеш да изправиш стената, която става външна, като при това запазиш малкия обем.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта