Visaton FRS 8 + 2 кутии от CD шпиндели = ?

Съобщение
Автор
Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Visaton FRS 8 + 2 кутии от CD шпиндели = ?

#1 Мнение от Stefan Stefanov »

Е, след като си купих споменатите говорителчета реших да ги чуя на усилвателя ми на компютъра и без много да му мисля взех първото, което ми попадна - 2 кутии от ЦД шпиндели. Получи се нещо като затворен обем, но през оста на шпиндела има малък отвор, през който минава кабела и не е уплътнен.

Изображение

Изображение

Резултатът го виждате. Жалко, че не може да го чуете.
Включих ги вместо сателитите на усилвателя ми ТЕАС.
Като за 15 мин работа свирят учудващо добре, а и в комбинация с оригиналния съб (който не е нищо особено) звукът впечатли всички около мен.

Zmej

#2 Мнение от Zmej »

8O 8O 8O 8O 8O
Много интересно.... 8O 8O 8O 8O 8O
Хайде сега за домашно пробвай да ги монтираш 'отстрани' на шпиндела... :wink: :wink: :wink:

Dman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 208
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

...

#3 Мнение от Dman »

Да ,отстрани на щпиндела ще свирнат доста по добре, поне от теоретична гледна точка :lol:
трябва да намалиш резонансите на "кутията" все пак,прекалено е
тънка..и пластмасова.. :)
аз лично съм виждал в една лаборатория на МИ-то доста по "advanced"
конструкция.
два стъклени големи бели абажура ,с монтирани в отворите некви широколентови говорителчета..яко..особено добре ще стоят отляво и оттдясно на монитора на копютъра..
ХА , хрумна ми страхотна идея !!!!!!!!!!
може и да се монтират електрически крушки в тях ,и да се ползват и
за осветление на бюрото...якоооооооооооооо....:))

D.Kolev

#4 Мнение от D.Kolev »

è àç èìàì åäèí åêñïåðèìåíò - ìèíè õîðí îò ÏÂÖ òðúáè , âñå ñå êàíÿ äà ïóñíà ñíèìêè îáà÷å âñå îùå íå ìîãà äà èçìèñëÿ êàêâî äà èçïîëçâàì çà ôóíèÿ òàêà ÷å äà ñå âðúçâà ñ ÏÂÖ-òî è ðàçìåðà äà å òàêúâ êàêúâòî òðÿáâà . èíà÷å äîñòà ñïîëó÷ëèâè è ó÷óäâàùî êðàñèâè èçëÿçîõà :wink:
îùå ìàëêî ðàáîòà ïî òÿõ è.....

Аватар
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

100

#5 Мнение от 100 »

Това с РВЦ тръбите ми хареса. Можеш да пробваш за фуния от същата тръба, като използваш подходящ дървен дорник да я нагрееш с пистолет за горещ въздух и да я нахлузиш върху дорника. След като изстине ще добие форвата на дорника. Само, че не става ако е много дълъг дорника или искаш много да разшириш тръбата. Успех

D.Kolev

#6 Мнение от D.Kolev »

:lol:
èäåÿòà ÿ âçåõ îò òóê ñ ìàëêè ïðîìåíè :
http://www3.ocn.ne.jp/~hanbei/eng-rear.html
ñàìî, ÷å íå ìîæàõ äà íàìåðÿ òàêèâà ïðåõîäíèöè , êîèòî ñå èçïîëçâàò çà ôóíèÿ , ñåãà ñè áëúñêàì ãëàâàòà , ñëîæèë ñúì íåùî âðåìåííî, èíà÷å ðàáîòÿò ó÷óäâàùî äîáðå è èäåÿòà å èíòåðåñíà 8)
ÿïîíöè , êàêâî äà ãè ïðàâèø :lol:
ìîèòå ñúì ãè áîÿäèñàë â ÷åðåí ìàò , à ïðåäíèòå äúðâåíè ïàíåëè ñúì ãè èçäàë ëåêî íàâúí è ñúì ãè ëàêèðàë . âúîáùå íå ìîæåø äà ñå ñåòèø ÷å ñà îò ÏÂÖ , à è äîñòà êðàñèâè ñòàíàõà :wink: .
Изображение

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от oceanman »

Биг ас,наистина споменатото говорителче е много добро...пробвай с него и мисля,че хорните ще станат много добре...А нещо по поръчка не могата ли да ти направят такъв преходник?А калъп да направиш...например от дърво,гипс и да направиш преходника от стъклотъкани напоени с полиестерна смола...пробвай,решения има много...

D.Kolev

#8 Мнение от D.Kolev »

1. òàÿ ñíèìêà ãîðå íå å íà ìîÿòà ñèñòåìà :P

ôèðìàòà êîÿòî ïðîèçâåæäà ÏÂÖ òðúáèòå ñå íàìèðà â ãàáðîâî (íà 40 êì îò ìåí) è ñå êàçâà "äåäî ...." íåùî ñè è ìàé å åäèíñòâåíàòà â Áúëãàðèÿ . ïðåõîäíèöè ïðîèçâåæäà , íî íå ñúâñåì òàêèâà , íÿìà êàê äà ãî îáÿñíÿ , òðÿáâà äà ñå âèäè . èìà è âíîñíè ÏÂÖ-òà , íî îùå íå ñúì âèäÿë òàêîâà íåùî .
ïîñëå ñå ñåòèõ äà èçïîëçâàì ñàêñèè :lol: , îáà÷å ôîðìàòà èì íå ñå äîáëèæàâà äàæå è ìàëêî äî òîâà êîåòî ìè òðÿáâà.
ïîñëåäíîòî çà êîåòî èçìèñëèõ , áåøå äà èçïîëçâàì ôàçåð êàòî ãî íàïîÿ ñòàáèëíî ñ åïîêñèäíà ñìîëà , òàêà ìàé ùå ñå ïîëó÷è . ìèñëÿ òàêà äà ïðîáâàì .
è ñ ïîñî÷åíîòî ãîâîðèòåë÷å ìèñëÿ äà ïðîáâàì.

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#10 Мнение от Teodor Gugulanoff »

В София има една фирма (Селтра, тел.: 944 94 26, 944 94 99), която също произвежда PVC тръби (D от 32 до 200) и фитинги; цените са същите като на Кап.Д.Никола.
Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Като стана дума за ВИК се сетих един позабравен проект на "канализационни" колони, които обаче са направени от пресован бетон.

Изображение

Ето го и целият проект:

http://www.speakerbuilding.com/content/1019/index.php

Малко с тази лъскава черна боя ги е окензал накрая, но иначе идеята има всички предпоставки за чудесен звук...

D.Kolev

#12 Мнение от D.Kolev »

àáñîëþòíî :)
è àç ñè ìèñëåõ ñ òàêîâà äà ãè ïðàâÿ è âñå îùå ñè ìèñëÿ . îáà÷å ìàé ñà ñêúïè÷êè òåçè òðúáè , íî áè òðÿáâàëî äîáðå äà ñå ïîëó÷è . à îòíîñòíî áîÿòà ,çà òîâà èçïîëçâàì ìàò , ñ ãëàíöà íå ñòàâà äîáðå.

Аватар
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

100

#13 Мнение от 100 »

А защо да не пробваме глинено гърне? Отдавна се каня, но все не ми остава време. Ако някой ме изпревари, с удоволствие ще се запозная с резултатите. Може да е затворен обем, фазоинвертор или бандпас.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Rumen Suvandjiev »

В мазето ми може би пета година чакат 6 бокса, опечени от специален шамот с дебелина на стената 40мм, обем 8 литра, предназначени за 120мм басче и пищялка.
За да открия най-добрия материал съм тествал 12 мостри от шамот (имаше и една порцеланова) на вибростенд Bruel & Kaer.
6-те бокса са опечени по 3 различни технологии (по един чифт от всяка).
И плачаааат плачат Румен да ги сглоби!
Срам ме е !!!

Аватар
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

100

#15 Мнение от 100 »

Срам-не срам, май е време да се действа, още повече, че и говорителите се променят. А аз още търся активен въглен. Маже би е добре да се комбинира пробата? Наскоро се уредих с добра апаратура на Брюел и Кер, но за мерене трябва или камера, или мерене отблизо (или вътре в обема-виж статията).

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта