Lanzar HRW104D

Съобщение
Автор
Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

Lanzar HRW104D

#1 Мнение от Sylis »

имам в наличност две субчета:Lanzar HRW104D и Lanzar HRW124D.

http://lanzar.com/el.asp?model=HRW104D
http://lanzar.com/manuals/HRW104D.pdf

http://lanzar.com/el.asp?model=HRW124D
http://lanzar.com/manuals/HRW124D.pdf

искам да ги използвам вкъщи и да ги направя с фазоинвертори,обаче ми идва голям проблем...как точно да ги настроя тръбите.Имам характеристиките и на двата говорителя:


Много се чудя дали това са реални мощности (става въпрос за RMS-а),които са обявили от фирмата производител.Чувал съм ги как свирят в софия и останах впе4етлен,но искам да чуя и други мнения по този въпрос.
Последно промяна от Sylis на Пон Юни 27, 2005 10:41 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ivo_Hristev »

2 ома номинал 8O
С какво ще го клатиш туй чудо?

инак за сметките - BassBox
разрови из форума преди да питаш как се работи с него

Edit: http://www.lanzar.com/manuals/HRW104D.pdf
Там си има даже и препоръчителни обеми за затворен обем и басрефлекс, както и размери на самият басрефлекс.
Една молба от мене: за в бъдеще първо потърси малко - инфо в нета бол. :mrgreen: Най-лесно е да питаш!
Последно промяна от Ivo_Hristev на Сря Юни 22, 2005 2:09 pm, променено общо 1 път.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#3 Мнение от Sylis »

Преди време намерих една яка схема в нет-а и съм я реализирал и сега съм с нея,но не както и дават захранването +/- 56 v ами аз къпя на по малко (+/- 46 v),ама и по тоя въпрос ще се говори по нататък сигурно...ето я и схемата
http://www.amp2000.hit.bg/shemi/amp300W.gif
Последно промяна от Sylis на Сря Юни 22, 2005 2:43 pm, променено общо 1 път.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#4 Мнение от Sylis »

тези обеми които ми ги дават там за предназначени наваярно за изполване в кола,а аз искам да ги позлвам вкъщи,пък и малко налудничави ну звучи да сложа 12-ката с басрефлекс в обем 42 литра и с тоя ФИ които са го препоръчали там направо вятъра ще ме издуха...

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от Ivo_Hristev »

2 омов автоговорител за вкъщи....
освен някой дипол да спретнеш.....

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#6 Мнение от Sylis »

не съм компетентен в тази област относно усилвателите,но ката както е вмомента досега нямам проблеми,всичко е ОК..сигурно не е много подходяща тази схема но поради липса на друга съм с нея...събовете съм им направил кутии,но не е това което може да извлека от тях...знам че могат многоо повече от това което е сега,затова и питам дали могат да се донастроят ФИ.колоните са трилентови с пасивни филтри visaton.басите са на 2 ома стедите и пищялките на по 8.Филтура е уж смятан от специалист...

gps

#7 Мнение от gps »

42 литра за говорител с Vas 82 л е нормална кутия впредвид и Qts-а.За 10" ще ти изкара даже по-малка-към 20-25 л.Прав си обаче че тези резултати са за кола-при домашни условия обемите ще са малко по-големи.Но като ги гледам и двата са повече за затворен обем не че не може да се пробва и с фазоинвертор но не знам какво ще излезе на практика-програмите вадят прекалено оптимистични характеристики :D и нещо не им вярвам.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

Lanzar HRW104D

#8 Мнение от Sylis »

Между другото Lanzar HRW124D за него ми казаха че се справял по добре със задачата да клати обзавеждането в домашни условия от конкурента си Pioneer TS-W305C...някои ако има такъв Pioneer вкъщи може да направим едно надсвирване и да се убедим дали наистина е така...и двата са на една и съща цена до колкото знам 140 лв

http://lanzar.com/el.asp?model=HRW124D
http://lanzar.com/manuals/HRW124D.pdf

anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от anticop »

Ами прати ми лично да се разбереме нещо за надсвирването.Само че моя 305 C е във бандпас и го клатя със 100 ватов събуферен усилвател.
Guns dont kill pople, people kill people

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#10 Мнение от Sylis »

та има ли други желаещи да премерят сили...много бих искал да чуя някои херц ес300 но уви...има и още едно условие...собственика му да е от Горна Оряховица,Велико Търново,Лясковец и региона...за него поне се носят много обещаващи слухове и се надявам да свирне по добре от ланзара.Все пак са от един клас и цената им не е много различна...ако има такива хора обаждаите се.Ще се радвам :D

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#11 Мнение от Anakin »

Е аз имам едно бандпасче за кола обач съм от бургас а да ви кажа със FFEC A+B измислен от знайте кой дава странно обещаващи резултати а ампа не беше във оптимален вид както и входната мощност.

gps

#12 Мнение от gps »

Направих един експеримент-в кутията от TL по проекта с TBM226 сложихпърво кенууд KFC-S200 (с Fs 45Hz) а после бошман SW-88 (с Fs 48 Hz).Кутията не е оптимална и за двата-тя си е смятана за твм-а.Но въпреки това и двата говорителя които не са кой знае какво извадиха звук които в никаква друга кутия (затворена ,с фи ,бандпас) не могат да направят.Като се събирате да пробвате ланзара ,пайнера и други ако имате възможност сравнете ги с ТЛ-дори както в моя случай ,автоговорител в кутия ТЛ :wink: .

Аватар
Milenus
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#13 Мнение от Milenus »

Ами аз в къщи съм с 2бр. Pioneer TS-W305C (vented box) и въпреки че ги захранвам с един стар ЧасПром :oops: (които до 20 вата не изкривява) пак добре звучат. Според мен слизат доста ниско като честота. Ако беше от София можеше да направим някакво сравнение :wink:

Gavril Gavrilov

#14 Мнение от Gavril Gavrilov »

Така и така се заговори за авто събове, да споделя един рисънт експириънс.
Ходих до един аудио сервиз, да гледам терминани чашик, куплунги и прочее.
Въпросния магазин беше нещо като представителство на Тъндър, които присъстват солидно и в Техномаркет и Технополис.
Разгледах им кар събовете и след десетина секунди трудно подтисках писъците на ужас.
Като изхлючим 10мм цилиндрични кутии, които дори не заслужават коментар, всичко друга беше престъпно зле изпълнено.
15 инчов говорител, в поне три цвята, с изкусни надписи тъндър, от пластмаса директно върху капачката са само върха на сладоледа.
Окачването беше толкова грубо залепено, сякаш са правени в Труд и Техника 4ти клас. Самите материали вероятно са от рециклирани вътрешни гуми на тирове. От прост визуален и повърхностно контактен тест, си личи, че две седмици на слънце тази гума ще изчезне. Самата мембрана имаше повече пластмасове детайли от мембрана и на доста груб натиск хода беше не повече от половин сантиметър, след което се уплаших да не напукам пластмасовата светкавичка в центъра на мембраната, но дори тогава се усещаше леко пристъргване.
Естествено говорителя има и добри страни - поне 3кВата ще издържи, около 1000 градуса целзии, и с 96дб/в/м ще ръчка яко от посочените 20херца до 200.
Всичко това на скромната цена от 125 лева.

Аватар
Milenus
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#15 Мнение от Milenus »

sunderaubg написа:Така и така се заговори за авто събове, да споделя един рисънт експириънс.
Ходих до един аудио сервиз, да гледам терминани чашик, куплунги и прочее.
Въпросния магазин беше нещо като представителство на Тъндър, които присъстват солидно и в Техномаркет и Технополис.
Разгледах им кар събовете и след десетина секунди трудно подтисках писъците на ужас.
Като изхлючим 10мм цилиндрични кутии, които дори не заслужават коментар, всичко друга беше престъпно зле изпълнено.
15 инчов говорител, в поне три цвята, с изкусни надписи тъндър, от пластмаса директно върху капачката са само върха на сладоледа.
Окачването беше толкова грубо залепено, сякаш са правени в Труд и Техника 4ти клас. Самите материали вероятно са от рециклирани вътрешни гуми на тирове. От прост визуален и повърхностно контактен тест, си личи, че две седмици на слънце тази гума ще изчезне. Самата мембрана имаше повече пластмасове детайли от мембрана и на доста груб натиск хода беше не повече от половин сантиметър, след което се уплаших да не напукам пластмасовата светкавичка в центъра на мембраната, но дори тогава се усещаше леко пристъргване.
Естествено говорителя има и добри страни - поне 3кВата ще издържи, около 1000 градуса целзии, и с 96дб/в/м ще ръчка яко от посочените 20херца до 200.
Всичко това на скромната цена от 125 лева.


Да ти кажа аз нямам лично наблюдение от Thunder, но и аз имам предразсъдъци към тях. Това са най-евтините от предлаганите автоговорители и досега не съм чул добри отзиви за тях. Но не всички автоговорители са скапани (имам предвид суббасовите на други марки).

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта