Въпрос за усилватели..

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Въпрос за усилватели..

#1 Мнение от pantera »

Здравейте,нов съм във форума и признавам 4е почти не разбирам от усилватели,но съм с 1 ниво по-просветен от тези,който казват "една уредбичка за 200 лева ми стига" (от тези дето има си4ко в тях,и нищо не работи като хората,и дето на колоните пише 100 вата,а всъщност са не пове4е от 15..),или пък от феновете на ДВД системите,при който е същата работа относно силата и качеството на звука...с други думи на 0.

спрял съм се на няколко модела на няколко фири,а молбата ми е да ме светнете дали съм на прав път,тъй като не искам да си дам последните пари на вятъра...

става дума за следните неща:

SONY STR-DE 400 http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027291
SONY STR-DE 598 http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013999
PIONEER VSX-4165 http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025498
YAMAHA HTR-6030 http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029630

Както виждате съм се насочил към усилвател с изходи за 5 или 6 колони,за да мога освен да си слушам музика,да гледам филми.
Не ме разбирайте грешно,знам че има много по-качествени неща отвсякъде погледнато,но разполагам с едни 4-500 лева с който искам да си зема възможно най доброто.Моля светнете ме кой от тези модели е най-добрия като цяло,дали си заслужава покупката,и ако не си заслужава какво да си купя.отделил съм и някакви пари за колони,но това е за друга тема...въпреки това ако ми кажете повече неща ще съм ви безкрайно благодарен... :oops:

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#2 Мнение от Simonov »

Многоканалното аудио е компромисена вариант, неподходящ за сериозно слушане на ИСТИНСКА музика на СТЕРЕО.

Вземи най-тежкия. При 90% от продуктите, икономиите са именно там - захранването, респ. недостатъчно мощен трансформатор.
Изображение

pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от pantera »

Аз имам един бас,дето аз съм си го правил,200 вата реални е...няма зна4ение,та мисълта ми е какви колони да сложа към такъв усилвател,при положение 4е искам сичките 5 да са среда и високи и отделно да си вържа баса...къде да го вържа акто само един модел от тези има отделно за бас изход...или акто цяло по-добре да си сложа колони с бас говорители и да зарежа моя бас..?

другото което е(тъй като се занимавам малко с изработка на колони)
кой е по-добрия вариант,да си купя готови 5 говорителя от голмите магазини за не повече от 200 лева или да си направя,и като цяло по-силни или по-слаби колони от усилвателя да си намеря...юе съм ви благодарен ако ми разясните и това.. :?

А,и още нещо,искам да слушам добра музика,знам че няма да е най добрата,а и искам да си вържа ДВД-то към усилвателя,сиреч да си гледам филми и да си слу6ам ПРИЛИЧНА музика...заслужава ли си многоканалния усилвател,и заслужава ли и да го зимам нов ?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nanko Rusev »

Така. Да започнем наново. Имаш 600 лева и искаш да слушаш музика.

Според мен отдели до 200 за втора употреба стерео усилвател. С останалите пари (400+) си купи говорители и материали за колоните, щом ще можеш да си ги сглобиш ...

pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от pantera »

а какво стана с филмите, с други думи искам да си пускам DVD-та и да се кефя на Dolby Virtual, инъче стерео мога д аси гледам филми и на компютъра.... :cry:

с други думи,това което разбрах от вас е че да слушаш музика КВАДРО не е работа....СТЕРЕО му е майката....ще го запомня,благодаря :)

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#6 Мнение от Simonov »

pantera написа:а какво стана с филмите, с други думи искам да си пускам DVD-та и да се кефя на Dolby Virtual, инъче стерео мога д аси гледам филми и на компютъра.... :cry:

с други думи,това което разбрах от вас е че да слушаш музика КВАДРО не е работа....СТЕРЕО му е майката....ще го запомня,благодаря :)


Квадрофоничните записи ги няма от бая време насам ;)
Можеби е добре да дадеш и повече инфо за събуфера, щом и той ще играе роля в бъдещата система :roll:
Според мен най-доброто домашно кино се получава, ако всички колони са еднакви и възпроизвеждат ЦЕЛИЯ честотен диапазон.

Поздрави :)
Изображение

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Rumen Zografov »

GTI_PoWeR написа:И четерите горе посочени ресивъра са добре насрани!
:arrow: 420лв в грешна насока!


...а правилната е?! :lol: :lol: :lol:
Изображение

D.Kolev

#8 Мнение от D.Kolev »

àêî èñêàø ìàðêîâî êîåòî äà ñâèðè, âçåìè ñè íÿêîé òåæúê àìï èëè ðåñèâúð îò 70-80 ãîäèíà . ùå òè èçëåçå ïîíå äâîéíî ïî-åâòèíî è íÿêîëêî ïúòè ïî-êà÷åñòâåíî è êðàñèâî :wink:

Аватар
mafiota
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 12:00 am
Местоположение: Козлодуй/Бяла-(Русе)
Обратна връзка:

#9 Мнение от mafiota »

GTI_PoWeR написа:И четерите горе посочени ресивъра са добре насрани!
:arrow: 420лв в грешна насока!


колега, нали не говориш на изуст
АЕЦ "Козлодуй" - Енергия за чиста природа!

pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от pantera »

а защо са насрани ?
обяснете ми моля,щото не схващам....
a бе направо ако може ми кажете за 400 лева кво да си зема...
къв усилвател 5.1 ...по скоро ми кажете стабилна фирма и ще се ориентирам...
заглеждам наи много ямахата..Яамаха стават ли ?

rudiem

#11 Мнение от rudiem »

Моят съвет е да отидеш в някой магазин, където знаеш, че ще ти обърнат внимание и да прослушаш няколко ресивъра на едни и същи тонколони и с еднаква музика, и от там нататък ще решиш сам за себе си.
Успех!

pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от pantera »

Имам още един последен въпрос към вас,и няма да ви занимавам повече с глупости.Разбирам че форума е за напреднали...

Забелязах че на повечето 5.1 А/В ресийвъри,има изходи за всички колони освен за субуфера.( Фронтални лява и дясна, задни (съраунд) лява и дясна и цянтър).
Ето снимка на един такъв...
http://store1.data.bg/gravi/vvv.JPG

На снимката,при групата от жълти жакове(видео входове и изходи)отзад на усилвателя,най долу в дясно на тях има един,който не е жълт а е черен и пише SUB WOOFER PRE-OUT.Мисля си че това е изхода за уфера,но ЗАЩО не е там,където са изходите за другите колони,и защи на него пише PRE-OUT,да не би да има нужда от още един усилвател за субуфера(пре-усилвател) ???? :cry:

pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от pantera »

Активен локомотив ще рече буфер с пре-усилвател в него ли ?
Моя буфер е само кутия и говорител....идея как да го включа към усилвателя ???

D.Kolev

#14 Мнение от D.Kolev »

"ðúêîâîäñòâî íà ïîòðåáèòåëÿ"
òàì ïèøå, èìà äàæå è êàðòèíêè.
ñòèãà ñ òèÿ áóôåðè.

pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от pantera »

А къде е въпросното ръководство,търсих го но не го намерих..във форума ли е или във сайта ?

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта