Лакиране след фурнироване

Съобщение
Автор
Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Лакиране след фурнироване

#1 Мнение от Ivan Dimov »

Фурнировах ТЛ-ите си, отне ми ми 3 дни с подготовката и шлайфането, но резултата е убийствен. Много пипкава работа, но следвайки прекрасната статия на Владо всичко стана перфектно, за което искрено му благодаря. Е и много старание и желание си трябва :wink:

Та сега ми предстои лакирането, само че искам да не си личи много, че е лакирано, т.е. лаковото покритие да е много тънко и матово. Понеже не обичам лакираните повърхности, а фурнира от своя страна е много крехък, та ще трябва да се покрие с нещо.

Ако някой знае за такъв вид лак, който остава много тънък слой и не "лъска" нека сподели.

P.S. Ще кача снимки на колоните днес, мисля че добре се справих, тъй като всички ръбове станаха перфектни, навсякъде се залепи много добре и никъде не излезе лепило :D

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#2 Мнение от Simonov »

Има матови лаковес дълбоко покритие. За твойте нужди обаче, според мен ще трявба и компресор :roll:
Изображение

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Ivan Dimov »

Мерси, ще търся такъв вид. Останаха ми някои по-големи парчета фурнир та ще пробвам с дунапреново валяче върху тях как ще стане. Ще търся някакъв много "рядък" лак така че да не остават мехурчета от валячето.
Ако не се получи ще търся пистолет.

Не искам цвета на фурнира да стане "по-ярък" заради лака, но май е неизбежно :?

А някаква марка лак да ми препоръчаш?

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#4 Мнение от Simonov »

Ами не съм голям специалист в тази област, а и предпочитам лаковете с "голямо" влияние върху дървото :D На твое място бих отишъл в някой специализиран магазин. Като им обясниш какво ти трябва, ще те насочат към вида на лака.

Поздрави :)
Изображение

realstereo

#5 Мнение от realstereo »

Пробвай Sadolin. Аз го нанасям с четка и нямам никакви проблеми. Гъстотата се регулира с разредител. Успех :)

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Ivan Dimov »

Благодаря за съветите. Ще видя какви варианти имам по магазините, дано да си знаят работата продавачите, че именно от некомпетентност ме е страх :wink:

D.Kolev

#7 Мнение от D.Kolev »

ñåãà òè õàðåñâàò , ñëåä êàòî ãè ëàêèðàø ùå ñòàíàò îùå ïî-äîáðå. êàêúâ å ôóðíèðà , âèæ êàê èçãëåæäà äúðâåñèíà ñ ÿõòåí ëàê :wink:

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#8 Мнение от Angel Dimitrov »

И аз се намествам към темата понеже и аз съм пред избор на лак за вече фурнировани плоскости. Колебая се за мат или гланцов лак. А за яхтен лак не съм се сещал , как изглежда , някой може ли да покаже снимка. Предпочитанията ми стоят към мат лака понеже изглежда по естествено. Фурнира е дъбов - естествен . Не ме питайте как го лепих ... няма такова чудо като дъба, особено ако е бил рязан суров.

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Ivan Dimov »

Фурнира е технически обработен "Зебрано", та затова ми харесва по-матов.
Довечера ще кача малко снимки, че сега съм на работа.
Бях забравил за яхтения лак. Преди лакирах с него едно бюро. Много е здрав, но малко жълтее.

Svi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Svi »

Може да опиташ и с паркетните лакове на водна основа. Най-лесно е ако имаш някой познат паркетчия да ти даде малко количество за проба.

Аватар
vladobmd
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#11 Мнение от vladobmd »

Ако търсиш матово покритие /максимално/ ,те съветжам да си купиш матов лак opu77g10 италиански на sirca дистрибуира се от "дана биси" . Магазина им се намира на ул. Яна Язова ,пресечка на симеоновско шосе.
Нанася се с пистолет .Преди това се нанася един ,или два слоя полиуретанов грунд/fpu 13/има го и него там.След което правиш едно шлайфане с шкурка номер 280 ,желателно с трупче или вибро шлаиф,следва добро обеспрашаване и нанасяне на лака.Грантирам ти едно безупречно сатенено покритие ,невероятно на пипане и визия .Устойчиво на алкохол , вода и до 90 градуса температура.Но ,какъвто и лак да избереш винаги след нанасянето на първия слой прави шлайфане

Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Dgd »

Добре, де, ще ви кажа и лесния начин: Срещу зала "Универсаяда" има магазин за бои-" Areggini", или "Arregini ", или нещо такова, абе , некви големи зелени букви :D . Та там искате "еднокомпонентен полиуретанов лак за дърво"- има лъскав и матов.
Ако лепилото е контактно, не разреждайте лака много :o
В никакъв случай не използувайте дълбоко проникващи импрегнатори на петролна основа!
Ако чувсвувате някаква вътрешна неувереност- работете с акрилни лакове!

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Ivan Dimov »

Много ти благодаря за безценната информация. Ще помогне на доста хора тръгнали по трудния път на фурнироването :D
Аз лично отивам още днес да си взема от този лак.

Ето малко снимки от фурнироването. Правени са с 6-годинишния ми 1-мегапикселов апарат, така че са малко кофти :)
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=145449&photo=1
Последно промяна от Ivan Dimov на Сря Юни 20, 2007 10:09 am, променено общо 1 път.

Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Dgd »

А къде намери толкова широко Зебрано?

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Ivan Dimov »

В Соларис-М, имаха 4 ширини - 30, 40, 50 и 75 см, с дължина 2,15 см.
Цената бу беше 6,90 без ДДС на кв.м., но ми дадоха 10% отстъпка, защото това е цената на най-широкият лист, а всички останали са с 10% по-евтини. Това важи за всички технически обработени фурнири.

Преди 30 мин. бях пак, за да взема за един приятел, но всичкото зебрано беше свършило. Ще докарат в началото на юли.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта