Съвт за избор

Съобщение
Автор
bo666

Съвт за избор

#1 Мнение от bo666 »

Здравейти, не за пурви път пиша и се нуждая отново от съвет за избор на по-добър ресивър.В момента имам Pioneer VSX-515s ,а комплекта колони ми е на JAMO E8-ма серия.Колебая се между 4 модела и мисля ,че са наистина сполучливи.Те са следните:YAMAHA RX-V559T ; HARMAN KARDON AVR 3500 ; DENON AVR-1706 ; JAMO AVR-693S. Това са моделите, но имайте в предвид че трябва да направя възможно най-добрия избор и за стерео режим:) Вероятно всички са добри в многоканалното представяне,но искам най-добрия за тези пари ресивър ,който да се представя добре и в стереото:) от това което вече прочетох се оказва ,че JAMO AVR-693S ,въпреки че не е марка утвърдена в павенето на ресивъри или усилватели ,се представя отлично както в многоканалното озвучаване ,така и в стереото:) Вероятно това се дължи на факта ,че датчаните са го оборудвали с торойдален трансформатор:))
Но,оставям на вас да му обърнете жнимание и да кажете преценката си
Мерси предварително!!!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

С четене не става. Иска се слушане.

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#3 Мнение от Boqn Nikolov »

Stefan Stefanov Пуснато на: Чет Мар 22, 2007 5:08 pm Заглавие:

С четене не става. Иска се слушане.


Абосолютно вярно,само с четене нестава.По мой наблюдения JAMO-то или YAMAHA-та са най-добрият избор.Harmon-Kardon в стереото има какво да се желае,а за DENON-a нямам наблюдения :( .Но послушай Стефан.Отиди в магазина и слушай докато избереш :wink:

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#4 Мнение от Simonov »

@bo666

А защо не си инвестираш парите в някой качествен СТЕРЕО усилвател плюс чифт истински колони? Jamo отдавна са се ориентирали към домашното кино и едва ли могат да демонстрират реалистично звучене само с две колони в ценови клас под 2000лв ;)
Изображение

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвт за избор

#5 Мнение от Nikolay Savov »

Ресивър и стерео е като Порше с Ремърке :)
само някой кренети би ползвал конете му ,за да теглят товар ,вместо да Хрърчи като пеперудка :)
Но това няма как да се случи защото в нашият форум няма такива образи.

Винаги съм го казвал. За стерео Лампи за кино система всичко в едно.
Просто не си струва влагането на пари в огромни кщтуци ресиври ,с цел фукня :) Е.. всеки израства с времето и разбира неразбраното .

bo666

#6 Мнение от bo666 »

Мерси, ще отида да ги прослушам,но съм убеден ,че сте прави по отношение на това ,че няма ресивър правещ качествен стерео звук,може би най-добре е да се слушат на DIRECT MODE ,така поне няма да оцветяват звука допълнително,но дори и при отази опция има по-добри и по-лоши ресивъри и май единствения начин да разбера кой се представя най- добре е да отида и да прослушам всички.Проблема е ,че не знам дали ще има възможност да ги прослушам с Колони като моите или поне да чуя всички ресивъри с едни и същи колони.
Между другото благодаря на boobyhatch ,защото и аз съм се ориентирал към тези марки и най-вече към JAMO-то.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#7 Мнение от Simonov »

Човеко, не си хвърляй парите на вятъра :!: :!: :!:
Изображение

Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Дек 31, 2006 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#8 Мнение от Boqn Nikolov »

Абе хора,нече оспорвам казаното от вас, но мисля че bo66 не е такъфв аудиофил сравнение с вас.Булшинството в Б-я предпочитат готовото от магазина,отколкото DIY :).Мисля че той иска добър звук,но не до такава степен.Или по-точно нещо което да вдига голяма гириолтия и да не блести с кой знае какво качесвто на звука.Ако не е така поправете ме,това са лично мой наблюдения :).Jamo-то не свири чак толкова зле,но май е доста претенциозно от към тонколони,така че bo66 отиди в Техномаркет(там го има) и ги помоли да ти го пуснат на различни марки тонколони.Приятел,който рабоше в техното,каза че има разлика.Внимавай,защото там те много добре знаят как свири този recirver и са си го пуснали на подходящи тонколони за него.Не и се вразваи на номерата :)

D.Kolev

#9 Мнение от D.Kolev »

è êàêâî ÷óâàòå â òåçè ìåòàëíè õàëåòà ìè å ìíîãî èíòåðåñíî.
ùîì çà òåá ñâèðè áðèëÿíòíî, âçèìàé ãî, àêî ñà òè òàêèâà êðèòåðèèòå.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:2ce124d31c="bo666"]
И между другото може да не съм вманиачен аудиофил,но мисля че имам отношение към качеството на звука, и въпреки всичко мисля ,че фабричното е най-добро за парите си.Това ми мнение е непоколебимо.За DIY колони съм по-склонен да кажа,че не са лоши,но за усилватели или още повече за многоканални ресивъри няма второ мнение за мен.[/quote:2ce124d31c]

Мисля, че в такъв случай си сбъркал сайта!

kobri

#11 Мнение от kobri »

Сред ниският клас ямахата са най-сполучливи, казвам го от собствен опит защото в момента съм с RX-V459 а преди да го купя преслушах какви ли не чудеса на техниката. Този модел специално е с характеристики като на по-големите си събратя като разбира се му липсват разни ненужни глезотийки като авто-калибрация и т.н.

leo__
чете
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Дом кино

#12 Мнение от leo__ »

Ето и предложение от моя страна:
Ресивер DENON 3802 най-високия средн клас и/или средно нисък от най-високия.
Стерео без да минава през процесорите, т.е. СТЕРЕО!
Цена: 1150 кинта и съм търговец и съм отворен на пазарлък...

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Stefan Stefanov »

Защо? Домашно кино с лампи си е супер!

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост