проблем с феритите на повдигач

Съобщение
Автор
bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

проблем с феритите на повдигач

#1 Мнение от bojidar111 »

здравеите хванах се да си правя повдигач за quad 405 от дърт инструктор като повдигача е в следважия браи на списанието и е специално разработен за quad 405 поръчах си от списанието платките после си купих мощните транзистори които са IRFP150 и то намерих оригинални от канада иинтеграла намерих като и тои е добаро производство на НЕК купих и проводника за трансформатора които е 0.64мм чисто нов и немога да намеря феритите които ми дават в статията а те са 3 бр с външен диаметър 45мм вътрешен диаметър 26мм и височина 8мм кото тези трите ферита се слагат един върху друг да станат като един и се навиват с ПВС лента и после се правят намотките и един малък с размер 20х14х7 и него го няма по магазините единствено намерих ферити с размер 38х24х7 и 25х15х10 и 20х10х7.5 могат ли да ми свършат работа. проблемат е че съм от ямбол и тук всичко на всичко има 2 магазина за ел елементи ако някаи маже да ми намери тея ферити и да ги прати по пощата аз же му ги платя.ако пък могат да ми вършат работа тези които съм намерил тук в ямбол идеално.


същата тема пуснах преди два дни в кар амприфаири но там няма отговор а и днес видях в този раздел подобна тема и реших че като го пусна тук по маже някои да помогне.

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#2 Мнение от Nikolay Kolev »

В магазина на младконструктор има такав ферит ама е към 1.7 единия трите става доста .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#3 Мнение от bojidar111 »

знам колко струват и знам за интернет магазина на дърт инструктор ако става въпрос за него вътре продават ферити с подобни размери и малкия ферит го нямат аз питам до колко може да се променят тея ферити и какъв кезултата от тяхната промяна ако някои го е правил с тези ферити от дърт инструктор да каже да го прая и аз с тях.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Daniel Petrov »

Я вземи та качи схемата тука или дай някакво инфо,че нещо не мога да ти хвана замисъла на терминологията,която ползваш :-)
Щото ако е импулсно това,което се опитваш да правиш,повдигач не е най правилната дефиниция :idea:
Не за друго,ами имам работещо 500 ватово импулсно с доста евтини компоненти.
Специално за А+В е правено :lol:
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#5 Мнение от bojidar111 »

е това чакам да чуя човек които се е занимавал с такова нещо. искам да правя инпулсно за QUAD 405 200 вата от списани дърт инструктор а тея ферити се за изходния трансформатор и това питам мога ли да ползвам тези които съм намерил в ямболските магазини. а може ли да дадеш малко информация за тая твоята схема 500вата. а ако искате може да кача схемата но я няма в интернет и трябва да тъся някъде скенер за да стане качването.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Daniel Petrov »

Ами аз постнах схемата преди време.
Ферита е Кашке,има го на комет,струва 1 и нещо.
ПиВиЕм контролера е известната ЕсЖе3525.
Транзисторите са ИРФЗ44 - по три на рамо,корпус то-220.
Има авариен тригер допълнително,който задейства когато прегрее или има късо и претоварване по ток.
Отделно изходното напрежение нараства плавно,има и закъснително реле в изхода.
Даже платка качих!
Схемата работи стабилно с около 350 ватов амп.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#7 Мнение от bojidar111 »

ами добре че си я пуснал но аз къде може да я видя а та по моя проблем аз съм от ямбол и за това не мога да ги намеря тия ферити и за това питам има ли смисъл да пробвам с тези от ямболските магазини

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Daniel Petrov »

Не,няма,защото не им знаеш данните,за да избереш подходяща осцилаторна и оттам колко навивки за волт трябва да навиеш.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#9 Мнение от bojidar111 »

добре това с изчисленията наи вероятно няма да мога да го направа. може ли да пробвам по метода на налучкването първо да го навия както ми то дават оригинално ако не стане развивам и пак въпросът е просто може ли нещо от схемата да думне при експериментите?

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#10 Мнение от Dimitar Atanasov »

Принципно може.
Но само да спемена, че КОМЕТ работят и по интернет, или може да поръчаш по телефона, и те да ти го изпратят. Плащането става по много начини, например с платежно нареждане от някоя банка (после им го пращаш по факса), а може и чрез ePay.bg, където са регистриран търговец.
http://home.comet.bg/main/index.html
www.epay.bg

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#11 Мнение от bojidar111 »

проблем ли ти е да влезем в чата да се поразправа ме?

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Daniel Petrov »

Забрави за ТЛ494,това е най неподходящият избор!
Еднотактен изход с отворен емитер или колектор!
СГ3525 е с противотактни изходи и вързваш директно гейта за него,не се налага да слагаш допълнителен транзистор,който да разрежда гейта към маса.Освен това съм го правил много пъти и не съм имал никакви проблеми!А ТЛ494 си е проблем...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Daniel Petrov »

Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

bojidar111
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#14 Мнение от bojidar111 »

ново 20 не работи транзисторите започват плавно да греят и ако ги остая ще гръмнат а на някви келяви 5 волта с товар а когато махна товара и меря променливото на изхода на трафа 100 волта а като сложа товара пада на 60 волта на транзисторите много греят(IRF150).защо така не мога да разбера ?възможно ли е заради това че феритите са случаини гледах им само външния размер за наситеноста им въобще не я знам защото ги намерих на вторични от етна военна машинария.

можете ли да ми дадете някои аналог на тоя IRF150N за предпочитане някои евтин реснак защото докато го настроя тоя боклук маи доста тразистори ще се стопят. а и ако не ставам нахален и аналог на диод 2д213А

svabg

#15 Мнение от svabg »

bojidar111 мерси за насочването но аз не се интересувам от схема и вапроса ми е друг става въпрос за понижаващо импулсно захранване а по твоята тема НЕ !!! прави грешката да се занимаваш с тази тъпа схема ...... ако не се лъжа транзисторите бяха към 100А мос и са вързани ДИРЕКТНО към изхода на TL494 е това ако очакваш да заработи като хората.... виш ако я смениш с СГ3525 както казава widowmaker това вече е друга работа незнам тия от дърт инструктор как с я "изпробвали" тази схема можеби са я "пуснали от терасата " :lol: но ако все пак си държиш на тл-чето пробвай да я преработиш поне да замяза не нещо такова .... :wink:
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Полупроводникови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта