Снимки Naim-пред 72 и стъпало 180.

Съобщение
Автор
Аватар
Ivailo
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Снимки Naim-пред 72 и стъпало 180.

#1 Мнение от Ivailo »

Последно промяна от Ivailo на Чет Фев 16, 2006 3:35 pm, променено общо 8 пъти.

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам пред и стъпало Naim Audio

#2 Мнение от Nikolay Savov »

Качествена марка ,много добра със качество близко до това на DYI разработките.

Който още не е готов да премине към истинският звук ,това е Фирмата ,която прави перфектно осъвместяване между дизайн звук и е една перфектна подготовка ,за тези ,които са готови да се разделят с виждането за лъскавият и "красив" дизайн в полза на звука ,практичноста и истинската концепция на HI-END ,за колкото се може по-просто и специализирано устройство доставящо пълна наслада и отдаване в музикалното изкуство.

NAIM e марка ,която е подходяща за хора ,които имат възможности ,но със стремеж към истинските неща ,осъзнавайки истинската идея ,зад която е направено устройството ,а не разсейвайки ни ,за да не забележим недостатъците му.

Супер подходящ избор ,за хора които искат да опитат последното ниво на разумна купешка покупка ,преди да направят разумният избор и да преминат към някой DYI проект.

Приветствам обявата ти ,тя е за истински разбирачи ,които са на път да станат РЕАЛНИ Познавачи на музиката и ценители на ръчната изработка и любовта вложена и извираща от там ,както тази от ръцете на майстора в концерната зала и емоцията му ,която дирекно се влива ,гледайки го в ръцете и усещайки със сърцето !

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от velinski »

Не съм съгласен с казаното за Naim - за мен винаги са били символ на студен, "безвкусен" и бездушен звук.

Но това си е мое мнение и не искам да преча на човека да си продава апаратурата, още повече, предполагам, е открил правилния път. Успех!
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

mitaka
има опит
има опит
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 1:00 am
Местоположение: гр.Чирпан
Обратна връзка:

#5 Мнение от mitaka »

Ivailo, кажи нещо за тази концепция, която те накара да погребеш тоя наточен NAIM и да влезеш в "правя път" - както предположи Велински ...

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#6 Мнение от oceanman »

Трябва да има повече такива обяви...на истински неща...Колкото за DIY там е ясно...Но не всеки може да е в "отбора"...поради личен избор...Затова....нека да има и смислени обяви като тази, на добри неща от комерсиалните продукти...
Лично аз харесвам Неим, особено ЦД плеърите им...За всеки влак си има пътници...Макар, че некои коловози са задънени... :wink:

Аватар
Ivailo
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от Ivailo »

Съжалявам че не можах да отговоря навреме,но работата изисква жертви.
По темата NAIM ще ви кажа следното:
1.За да слушате оптимално е необходимо системата да е "затворена".
2.Окабелена със системни кабели.
3.Настроена според помещението в което слушате.
Системата от която остана преда и стъпалото съдържаше: CD/CDS,колони SBL,захранване HiCap.
Видно е че всичко посочено по-горе е продадено,защото не само според ревютата в списанията,но и според мен CDS е един от най-аналогово свирещите плеари.И това е факт.
Драмата при Naim е че свири брилянтно R&B,Rock (хард,прогресив),оркестрови пиеси,но в опера(студенее),класически джаз(няма емоция) не и достига лекота и ефирност на звучене.Е,няма пълно щастие!
Това е причината поради която я продадох(продавам).
В заключение ще ви кажа,че Naim e единствената компания,която предлага такова качество и звук на цена до 10000USD.Нашите предстви и бюджет са други,но който не е минал през Naim,трудно би могъл да има база за сравнение.Аз не вярвам на думи казани от набедени гуру-та.Вярвам само на ушите си и не съжалявам.Като всеки етап от живота си,човек узрява и за музиката.Това е търсене за цял живот.Различни нюанси на страст,надежда,мечти.Техниката е един посредник към тях.Винаги съм казвал,че няма лоши системи,стига слушателя да изпитва удоволствие от музиката.Това е най-важното!

Аватар
Ivailo
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от Ivailo »

47 Laboratory Shigaraki Model 4715 Digital-to-Analog Converter+Integrated Amplifier Model 4717.
Това обърна представите ми за звука.
Сега и системата ми е друга.[/img]

Аватар
Ivailo
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#9 Мнение от Ivailo »

Има малка промяна в системата,но това са последните снимки.
Последно промяна от Ivailo на Пон Фев 13, 2006 10:18 am, променено общо 1 път.

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#10 Мнение от Bojo »

Ивайло, поздравление за системата.

ПП Напълно със съгласен с думите ти за Наим, както и с тези на Оушънмена.

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост