Проекти за Суб с Peerless xls 12" 830500"

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ivo_Hristev »

Ако правилно съм те разбрал искаш да правиш затворен обем с активна екуализация ?
Ако е така изчети подробно това:

http://linkwitzlab.com/thor-intro.htm

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#3 Мнение от Sylis »

Аз преди няколко дни се сдобих с този говорител,даже вече съм го раздвижил и е готов за мерене,но не разполагам с апаратура с която да го мерна...По принцип съм намислил да му правя рупор,т.е. хорна.Целта ми е да сляза на 20 херца на -3 дб,като съответно чувствителността се запази около 98 дб 1 w/m
Получава се на симулациите обаче АЧХ не е много права и другото което ме притеснява е пик-а който се получава след 60-те херца нагоре (10 дб).Според мен ще трябва да се реже с активен преди усилвателя за да се избегне.Има и друг вариянт,но обема който се получава направо изяжда стаята...и съответно отпада. Ето до какво съм стигнал за сега:
Изображение
това е при обем 253 литра и дължина на рупора 5,3 метра.Приемам съвети...
Поздрави,Жоро :)
Последно промяна от Sylis на Нед Яну 15, 2006 2:34 am, променено общо 1 път.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#5 Мнение от Sylis »

Ако се наложи модераторите нека прехвърлят темата в раздела QUARTER WAVE,че мястото и май не е тук,но мисляне е необходимо да пускам още една тема за Пиърлес-а в рупор... :wink:
С удоволствие приемам критиките които имате към проекта,който засега планувам да е Front louded.Вмомента умувам как да намаля обема и същевременно това да не се отрази до голяма степен на АЧХ която е вмомента. :mrgreen:

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#7 Мнение от Sylis »

Изглежда голям проблем ще се окаже сгъването на рупора,защото досега не съм предприемал такова начинание.Приемам всякакви идеи и съвети относто как може да стане това.Някой ако има по добър вариянт от този,до който съм стигнал аз,моля нека сподели.Много ще ми е полезен.А ако има предложения за Back loaded Horn са добре дошли. :wink:
Поздрави,Жоро :mrgreen:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Ivan Rachev »

astor написа:Много е голяма кутията според мен, бих ти препоръчал моето решение
http://linkwitzlab.com/thor-intro.htm


Астор ..да те помоля преди да даваш съвети да почетеш още малко барем може да схванеш че затвореният обем е далечен беден роднина на хорната :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#10 Мнение от Sylis »

Astor самата схема я има на сайта който си написал...потърси малко и ще я намериш.Така на готово всеки може...вложи малко и от себе си.. :wink:.Неможе за всяко нещо да питаш и все да ти се отговаря.Ако постъпваха така с всеки един въпрос модераторите тук щеше да се повтарят само едни и същи неща и напредък няма да има кои знае какъв,а нали това е целта ни в крайна сметка,ако държавата ни е изостанала поне аудиото ни да е на по добро ниво ;)

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#11 Мнение от Teodor Gugulanoff »

sylis написа:.. принцип съм намислил да му правя рупор,т.е. хорна.Целта ми е да сляза на 20 херца на -3 дб,като съответно чувствителността се запази около 98 дб 1 w/m
Получава се на симулациите обаче АЧХ не е много права и другото което ме притеснява е пик-а който се получава след 60-те херца нагоре (10 дб)...това е при обем 253 литра и дължина на рупора 5,3 метра.Приемам съвети...

При този обем и дължина коничен рупор ли предвиждаш ? 253 литра ми се струват недостатъчни. Имаш ЛС.
Поздрави,
Теодор
Изображение

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#12 Мнение от Ivo_Hristev »


Astrall

#14 Мнение от Astrall »

Астор пак си чел през "просото" има си всичко което ще ти потрябва, и е обяснено много подробно с много изчисления, в случей че избереш друг говорител.
Ако не ти се чете или не ти се занимава защо изобщо си се хванал да го правиш !!!

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#15 Мнение от oceanman »

Астор,системата се смята в зависимост от избрания говорител и ход на честотната характеристика...при затворен обем...Има и програма за това:
http://www.trueaudio.com/st_lkxfm.htm

Тя ще ти даде конкретните стойности на елементите за филтъра....

Наистина трябва да се попрочете това-онова...

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта