Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

Съобщение
Автор
Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#1 Мнение от Nikolay Savov »

Браво за успешната продажба.
Адаш, лошо ли се отразиха хипер туитерите на етерите,че така ги засили :)))))))?

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#2 Мнение от EmilRachev »

Не виждам смисъл да се добавят подобни туитъри към ОТ с Етери.
Между другото, няма да е зле Ники да сподели как точно ги е връзвал и отрязал.
Звука също няма да е зле да сподели с тях. :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#3 Мнение от Nikolay Savov »

Да,хайде адаш включвай се ;)

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#4 Мнение от Nikolay Kolev »

Супър туитърите бяха в нас за няколко дни. Още от първото пускане стана ясно, че напасването на моята система ще е трудно. Резнах ги само с един кондензатор 1.2uf (срез около 16.5khz -6db) и ги окабелих със сребро към Литъл37. Леле тия високи ми избиха глава, ужас беше просто. Свалих кондензатора на 0.47uf ( срез около 42khz -6db). Вече ставаха за слушане, но пак високите ми идваха в повече и сложих 0.33uf ( срез около 60khz -6db). Нивото вече беше добро, но пак леко дразниха и смених сребърното окабеляване с офц мед и нещата се поукротиха. Не успях да пробвам междинна стойност кондензатор, 0.33uf с офц медта ми идваше като леко по-ниска стойност, а 0.47uf прекалено висока. Смятам, че при около 0.39uf нещата ще заспят. Сцената се обърка тотално, стана по-тясна, но инструментите дефинира по-добре. Преместих туитърите назад около 4 сантиметра и успях да си понаместя нещата. Спечелих по-добра локализация на инструментите, определено по-широка честотна лента отгоре и умекване на високите среди. Като недостатъци се получи леко размазване в цялата звукова картина. В началото бях разочарован от резултатът при положение, че струват 4000 лева. Ако имах повече време да си поиграя с напасването им и пробата на различни кондензатори смятам, че можеше да се получи доста интересен резултат. Лично на този етап аз продължавам да слушам без супер туитър.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#5 Мнение от Fenkiller »

ОФФ...........
Мисля че незадоволителния резултат който си получил се дължи на тази характеристика на ВЧ-тата:
110dB sensitivity at 1w/1m
демек само с кондензатор няма да стане (смяната на кабели макар да добавят сигнатура също не решават проблема...)...винаги ще изпъкват високите и то толкова повече колкото по ниско ги отрязваш (до този извод и сам си стигнал)...На първо място трябва да изравниш чувствителността с тази на основния ти говорител (резистор, 2 резистора , L-Pad...) и чак тогава да търсиш оптимална честота на срез и позиция........
Поздрави!
Митака.
ОФФ............
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

bat vanio
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 11:44 am
Местоположение: Пловдив

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#6 Мнение от bat vanio »

Има доста ВЧ драйвери,които стават за супертуитър,като се резнат на 20-22kHz.Примерно http://exproject-bg.com/index.php?cat=2 ... product=26 мен ме задоволи напълно,като допълнение към широколентов.Беше резнат само с един кондензатор 1,5uf.Работеше доста дискретно и наистина се получи добре,въпреки,че аз лично не чувам много нависоко.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#7 Мнение от Rumen Suvandjiev »

bat vanio написа:Има доста ВЧ драйвери,които стават за супертуитър...
При положение, че широколентовият (widerange) говорител има завал във високите и е необходима корекция, това е вярно.
Когато имаме широколентов (fullrange) говорител, целта на супертуитъра е друга - общо казано баланс на звуковата картина. Ефектът е най-осезаем в средночестотната област на АЧХ и стерео резолюцията.

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#8 Мнение от Nikolay Savov »

Тук идеята наистина е баланс и ако го нарушим се обезмисля всичко.
Трябвало е уеднаквяване на нивата на чувствителността на говорителите и много слушане.
L-pad при този клас високочестотен не е за препоръчване, защото убива от динамиката и качеството на сигнала,който този говорител може да възпроизведе и, заради което плащаме тези пари:)
Иначе аз бих използвал филтър от първи ред - голям резистор и малки стойности кондензаторчета около 1.5;1мф ,като точните стойности се напасват по слух.
Не че е невъзможно да се напаснат,но по-било лесно ако фулранджа е по-голям или са няколко по-малки,но няма да робуваме на високочестотника я :)
Карай си с Етерчетата.. достойни са за една наистина добра система, която притежаваш ти :)

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#9 Мнение от Stefan Stefanov »

Отцепих темата.

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#10 Мнение от Nikolay Kolev »

И аз си мислех, че са 110db децибела, но явно са се объркали нещо. Нанко ме светна, че на сайта на производителя са 103 db и станаха доста неизвестни около тях, кое и как :mrgreen: . Във форума има хора като Владо, Нанко и други, които слушат със супер туитери. Добре е да изкажат мнение и те по въпроса :)
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

bat vanio
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 11:44 am
Местоположение: Пловдив

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#11 Мнение от bat vanio »

Аз мисля,че който и да е супертуитър,особено от такъв клас,като въпросния,е перфектен...но единствено сам за себе си :) В момента в който му се сложи висок ред филтър или каквато и да е компенсираща ел.верига,моментално му се отнема възможността за коректно сработване с фулрейнджа!Просто обертоновете се разминават и изгубват времево спрямо сигнала :( ...не е само до децибели.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#12 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Nikolay Savov написа: L-pad при този клас високочестотен не е за препоръчване, защото убива от динамиката и качеството на сигнала,който този говорител може да възпроизведе и, заради което плащаме тези пари:)
Иначе аз бих използвал филтър от първи ред - голям резистор и малки стойности кондензаторчета около 1.5;1мф ,като точните стойности се напасват по слух.
Да, филтърът трябва да бъде единствено от първи ред, в противен случай ефектът се губи.
L-пад аз ползвам единствено за да установя подходящото затихване. След това - качествени резистори или още по-качествен понижаващ трансформатор. Във втория случай оптималните стойности на кондензатора са други, разбира се...

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#13 Мнение от velinski »

bat vanio написа:Аз мисля,че който и да е супертуитър,особено от такъв клас,като въпросния,е перфектен...
Какво разбираш под 'перфектен', че аз търся перфектен супертуитър за моята концепция от години? Силно насочена вълнова характеристика не ми се покрива от понятието 'перфектен'.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

bat vanio
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 11:44 am
Местоположение: Пловдив

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#14 Мнение от bat vanio »

bat vanio написа:Аз мисля,че който и да е супертуитър,особено от такъв клас,като въпросния,е перфектен...но единствено сам за себе си :)
Имам предвид,че дори да е перфектен по характеристики и конструкция,самото му интегриране към системата ще бъде неуспешно,ако се използва висок ред филтър.

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам Super Tweeter Fostex T500AmkII

#15 Мнение от Nikolay Savov »

Така е и за това адаша ги е продал.
Интеграцията на различни високоговорители от различен материал е по-пипкава и не гарантира успех.Това не значи,че човек не трябва да експериментира понеже именно така се раждат новите неща и наистина най-важно е системата да се харесва на този,за който е правена. Не на жената,не на приятеля аудио корифей,нито на групичка слухари :)
Със всички тях обаче може да сондираш мнения на сладка приказка и човек може по-добре да разбере какво иска и начините да го постигне... за това трябва поддържане на добър тон и желание за развитие ,за което поздравявам адаша и много от тук присъстващите съфорумци :)

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта