Мнение за две чудовища!!!

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Аватар
Николай Григоров
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 7:51 pm
Местоположение: Разград,България
Обратна връзка:

Мнение за две чудовища!!!

#1 Мнение от Николай Григоров »

Здравейте! Искам да помоля за вашето мнение и съвет относно два усилвателя?
1.Yamaha AX1050
2.DENON PMA-2000
Според вас кой е по-добър и в какво по точно се изразява "по"......
Благодаря предварително и ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ :st
Amps.Primare I30,SONY STR-DA2400ES,loudspeakers-JBL Ti2K,Transonic LIFE 400,Tape deck Technics RS-BX727(Modded),Technics M270X,Tuners Technics ST-GT550(Modded)Interconects EINSTEIN,Real Cable,Optical cable-Cambridge Audio 300 series,loudspeaker cable-Real Cable TDC OCC500,SONY CDP-X33ES(Modded);ARCAM DV88(Modded),

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение за две чудовища!!!

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Ако става въпрос за това, кой ПО-лесно изгаря озвучителни тела, Yamaha са ненадминати в тази дисциплина.

Аватар
Николай Григоров
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 7:51 pm
Местоположение: Разград,България
Обратна връзка:

Re: Мнение за две чудовища!!!

#3 Мнение от Николай Григоров »

Здравейте отново! За изгарянето на ОТ конкретно за тази YAMAHA, мога да кажа въобще, че не съм съгласен и го казвам напълно отговорно, понеже ползвам конкретния модел и макар че е със доста сериозна мощност смея да твърдя за домашни условия съм го жегвал доста сериозно за колонките които имам и нямам никакви проблеми от каквото и да било естество!Само за сравнение да спомена допреди това бях със ONKYO Integra A8650-при мощност от порядъка на поне 80W и слушане 10минути и бобините на басите се стопляха,а при този амп такова положение не съществува,а да не говорим по отношение на звука,нямат прилика!!!
Пращам някоя снимка от преди и сега и отново да задам въпроса си,според вас коя машинка се справя по-добре със звука!
Благодаря и поздрави
Прикачени файлове
P1150691.JPG
P1160231.JPG
P1160230.JPG
Amps.Primare I30,SONY STR-DA2400ES,loudspeakers-JBL Ti2K,Transonic LIFE 400,Tape deck Technics RS-BX727(Modded),Technics M270X,Tuners Technics ST-GT550(Modded)Interconects EINSTEIN,Real Cable,Optical cable-Cambridge Audio 300 series,loudspeaker cable-Real Cable TDC OCC500,SONY CDP-X33ES(Modded);ARCAM DV88(Modded),

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение за две чудовища!!!

#4 Мнение от kromuilis »

Кое те кара да наричаш тези усилватели чудовища?
Загряването на бобините ли? Добрият звук от това ли се определя, кой усилвател ги стопля по-бързо!?

Решението да замениш Yamaha с Denon си остава изцяло лично твое, понеже никой не знае какво ти харесва като звук точно на теб.
А аз не разбирам защо си заменил Onkyo-то с Yamaha, понеже Yamaha е марката, която може да прави мотоциклети, и музикални инструменти, но не и аудио апаратура (лично мнение).

Аватар
Николай Григоров
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 7:51 pm
Местоположение: Разград,България
Обратна връзка:

Re: Мнение за две чудовища!!!

#5 Мнение от Николай Григоров »

Здравей и от мен!
1.Относно така наречените от мен чудовища имам предвид основно габаритните им размери и мощноста която те отдават!
2.Добрият звук аз лично го определям от:прозрачността на музикалната картина,а именно яснотата и детайлността на вокалните и музикални изпълнения,изразителна и фокусирана сцена,дълбок фундамент и присъствие на басите(а повярвайми това при конкретното онкио спрямо ямахата не съществуваше)
3.А за загряването на бобините имах предвид че щом усилвател който е два пъти по-мощен може да пази колоните при по-голяма мощност едва ли бих го наредил в графата-горящи ОТ, е както се и досещате всичко зависи и от това какво разбираме под усилено! Ако решим да окотим ОТ едва ли има особено значение какъв усилвател използваме-въпрос на разбиране:)
4.Смисълът на моето допитване беше дали си струва да се озъртам за DENON PMA-2000 и себеподобните му или да си карам с YAMAHATA?
П.С. А по темата ONKYO смятам че съм приключил,да той не е лош усилвател и аз лично си го харесвам,но просто вече остава във графата "имах но го смених"!
Би ме заинтригувало да чуя единствено ONKYO ама да е GRAND INTEGRA :)-понеже моделите от рода на:A8650,A8670,A8850,A8870 не отговарят на това което очаквам на този етап във моето разбиране,относно аудио звученето!


От модератора: Прочети точка 6 от правилата!
Amps.Primare I30,SONY STR-DA2400ES,loudspeakers-JBL Ti2K,Transonic LIFE 400,Tape deck Technics RS-BX727(Modded),Technics M270X,Tuners Technics ST-GT550(Modded)Interconects EINSTEIN,Real Cable,Optical cable-Cambridge Audio 300 series,loudspeaker cable-Real Cable TDC OCC500,SONY CDP-X33ES(Modded);ARCAM DV88(Modded),

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение за две чудовища!!!

#6 Мнение от kromuilis »

Чудесно!
Значи имаш ясни критерии за това какво ти харесва в един усилвател и какво не.
Защо тогава мислиш, че някой може да прецени по-добре от теб дали денона ще ти хареса повече от сегашният ти усилвател?

пп
На Ямаха съм слушал три усилвателя и един ресийвър. Няма по-сплескан звук и по-запушено свирещо нещо.
Ресийвъра, не му знам модела, но човека си го купи за 1300лв и от колоните се чува едно ссссс по време на тихите пасажи, все едно, че слуша касетофон.

Аватар
Николай Григоров
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 7:51 pm
Местоположение: Разград,България
Обратна връзка:

Re: Мнение за две чудовища!!!

#7 Мнение от Николай Григоров »

Здравей и от мене!
Запитването беше с ясната насока дали някой е имал възможността да чуе двете машини и ако е как би описал наблюденията си,понеже денончето също е сериозен модел и има много добра визия и изработка от това което съм виждал за съжаление само на снимка.
Относно ресийвъра не мога да кажа нищо но всички сме запознати че домашно кино и HIFI STEREO са две непонятни неща които изпитват алергия едно към друго:)А за усилвателите ако не ти представлява трудност бих помолил да споделиш какви модели са понеже аз съм слушал AX596 и да макар и по нов модел наистина не се справя толкова блестящо колкото тази!
Ако моделите които си чул са в този клас мога да си отговоря предполагам защо си на това мнение!(това е лично мнение)
Поздрави и много приятни емоции със любимата си музика!

От модератора: Прочети точка 6 от правилата!
Amps.Primare I30,SONY STR-DA2400ES,loudspeakers-JBL Ti2K,Transonic LIFE 400,Tape deck Technics RS-BX727(Modded),Technics M270X,Tuners Technics ST-GT550(Modded)Interconects EINSTEIN,Real Cable,Optical cable-Cambridge Audio 300 series,loudspeaker cable-Real Cable TDC OCC500,SONY CDP-X33ES(Modded);ARCAM DV88(Modded),

Аватар
Николай Григоров
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 7:51 pm
Местоположение: Разград,България
Обратна връзка:

Re: Мнение за две чудовища!!!

#8 Мнение от Николай Григоров »

Между другото забравих да спомена че сравнението беше правено и на още два усилвателя-DENON PMA 700 i Pioneer A616 и те се оказаха доста по-надолу във класацията,като всеки от тях се характеризираше със конкретни разцветки и поснота във картината!

П.С. Извинявам се за допуснатата грешка
Последно промяна от Николай Григоров на Нед Яну 30, 2011 12:42 pm, променено общо 1 път.
Amps.Primare I30,SONY STR-DA2400ES,loudspeakers-JBL Ti2K,Transonic LIFE 400,Tape deck Technics RS-BX727(Modded),Technics M270X,Tuners Technics ST-GT550(Modded)Interconects EINSTEIN,Real Cable,Optical cable-Cambridge Audio 300 series,loudspeaker cable-Real Cable TDC OCC500,SONY CDP-X33ES(Modded);ARCAM DV88(Modded),

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение за две чудовища!!!

#9 Мнение от kromuilis »

Здравей.
И сега ако някой ти напише, че Denon pma2000 свири по-добре от твоя ще изтичаш ли да си го купиш?

Аватар
Николай Григоров
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 7:51 pm
Местоположение: Разград,България
Обратна връзка:

Re: Мнение за две чудовища!!!

#10 Мнение от Николай Григоров »

Определено ако някои сподели мнение ще се постарая да направя така че да го чуя понеже знам за една бройка която се продава макар че ми е малко надалеко,а във нашият град тази тема за съжаление не е на нужното ниво!!!
Amps.Primare I30,SONY STR-DA2400ES,loudspeakers-JBL Ti2K,Transonic LIFE 400,Tape deck Technics RS-BX727(Modded),Technics M270X,Tuners Technics ST-GT550(Modded)Interconects EINSTEIN,Real Cable,Optical cable-Cambridge Audio 300 series,loudspeaker cable-Real Cable TDC OCC500,SONY CDP-X33ES(Modded);ARCAM DV88(Modded),

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение за две чудовища!!!

#11 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Николай Григоров написа: Добрият звук аз лично го определям от:прозрачността на музикалната картина,а именно яснотата и детайлността на вокалните и музикални изпълнения,изразителна и фокусирана сцена,дълбок фундамент и присъствие на басите
Това вече е нещо съвсем друго!
Заглавието на темата може да обърка четящите, че основен приоритет са габаритите и мощността, а излиза, че държиш на съвсем други качества.
Аз бих формулирал въпроса като "Най-подходящ усилвател за JBL Ti2K в ценовата граница $$$".
Наистина, озвучителните ти тела не са с висока чувствителност - 88dB/W/m, но лично аз не бих ги определили като "power-hungry". Аз бих ги прослушал с усилвател с доказана добра резолюция и контрол. Посоченаия от теб Yamaha за съжаление не бих причислил към тази категория, за субективната оценка се присъединявам напълно към kromuilis.
Лично аз съм слушал добра комбинация между JBL Ti2K и Revox B750 например. Струва си да се пробва с някоя английска класика - Cyrus II например (ако харесваш "топлината" в звуковата картина) или пък Musical Fidelity A1 (ако търсиш "бързина"). Въобще много важен е личният вкус, така, че чуждите мнения повече ще те объркат, отколкото ще те насочат...

Аватар
Николай Григоров
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 7:51 pm
Местоположение: Разград,България
Обратна връзка:

Re: Мнение за две чудовища!!!

#12 Мнение от Николай Григоров »

Искрено Благодаря за посоченият пример!
Да може би грешката е моя за това че не съм се изразил правилно и може би по правилно щеше да е ако бях пуснал така темата(което и не пречи да опитам)
Благодаря за насоката!
Слушъл съм JBL-ките при покупката им със ARCAM-CD & amp. и там определено си личеше за какво говорим,явно технологията на насока трябва да е с ясно изразен английски характер :D
Amps.Primare I30,SONY STR-DA2400ES,loudspeakers-JBL Ti2K,Transonic LIFE 400,Tape deck Technics RS-BX727(Modded),Technics M270X,Tuners Technics ST-GT550(Modded)Interconects EINSTEIN,Real Cable,Optical cable-Cambridge Audio 300 series,loudspeaker cable-Real Cable TDC OCC500,SONY CDP-X33ES(Modded);ARCAM DV88(Modded),

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта