ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
gibson58
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#1 Мнение от gibson58 »

Здравейте,
първо да поясня че изчетох задължителните теми за постове като този,но след като ще питам за говорители купувани отдавна и с друга цел ,смятам че ще е уместно да постна темата си.почти нищо не открих в нета като характеристики за тях :(
Имам няколко говорителя които ми се мотаят из шкафа и реших да ги направя на 2бр. колони,защото в момента нямам какво да боцна в ресивера си.Целта основно е да мина с минимум разходи(криза е все пак ;) ) ,като разбира се не очаквам брилянтен звук като от студийни монитори :) .Знам че правенето и изчисляването си е цяла наука (от която не разбирам) и за това пускам темата си.ето с какво разполагам:
за басите тези 4 ома 60вата
http://www.vissokogovoriteli.plc.bg/pro ... 023_33.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
за среди и високи имам това ,като се чудя между 2 вариянта:
Изображение
вариянт 1- 12 сантиметровите да ги орежа да свирят средите и високите,без да ползвам пищялките
вариянт 2- 12 сантиметровите да свирят само среди ,а за високите да ползвам пищялките от снимката
Друг въпрос:какви трябва да са кутиите и филтрите ?знам че изчисляването си е цяла наука и аз немога да ги изчисля,затова питам евентуално дали няма някакви примерни модели,които биха ми свършили работа?Ще съм благодарен на всчкакви съвети.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

http://bgaudio.org/modules.php?name=New ... cle&sid=39" onclick="window.open(this.href);return false;

Това, което си снимал, го вземи както е в комплект и го метни в контейнера за отпадъци.

gibson58
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#3 Мнение от gibson58 »

с пари всеки може,ако имах пари нямаше да си правя труда да пиша тема ,а щях да последвам съвета ти и да тичам в магазина.но все пак благодаря за вниманието.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#4 Мнение от Ivan Rachev »

.....и ако имаше 50 000 лв , каква система щеше да сглобиш ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

gibson58
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#5 Мнение от gibson58 »

по илиянци мернах една чудно-хубава система "crown" двд с 5 колонки -мммммм ,направо страхотия...да и се ненарадваш.
Пуснал съм темата не за да си мечтаем взаимно,а ако някой има възможност/желание да помогне,но като гледам предпочитате да се ебавате...

Аватар
kalitin
чете и пита
чете и пита
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2009 12:37 pm
Местоположение: stara zagora
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#6 Мнение от kalitin »

Никой не иска да те /ебева/ Просто не си струва да се опитваш да правиш тонколони с тези железа. Сега има голям избор на втора употреба качествени тонколони и ще се сдобиеш с такива за малко пари.Успех!
Sapere aude - Осмели се да бъдеш умен.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#7 Мнение от Marian Lozev »

...... 8O малко повече почивни дни и форумите почват да въшлясват от подобни шегобийци.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

gibson58
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#8 Мнение от gibson58 »

мерси за съвета kalitin.
Просто на "големите разбирачи" тук,(а те са наистина много големи),толкова са големи че чак не им се обяснява на глупавите като мен, че не си струват усилията,труда и вложените средства да се занимавам с тези говорители.И че по удачно би било да се купят на старо фабрични...както и да е,приключвам темата.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#9 Мнение от Rumen Suvandjiev »

gibson58 написа:чак не им се обяснява на глупавите като мен, че не си струват усилията,труда и вложените средства да се занимавам с тези говорители.И че по удачно би било да се купят на старо фабрични...както и да е,приключвам темата.
Никой не иска да те изкара глупав и ако се замислиш малко, ще разбереш, че съветът да не се захващаш с тези говорители е правилен.
Преди всичко ще са ти необходими кутии. Дърводелецът ще ти вземе едни и същи пари, независимо дали ще монтираш в тях скъпи или евтини говорители. В ниския клас най-често цената на кутията значително надхвърля цената на говорителите. Ако се запознаеш с цените на компонентите за филтри (бобини и кондензатори) в магазина, окончателно ще се убедиш, че начинанието не си струва.
Ако захванеш да си правиш кутии сам, особено ако нямаш опит в това, работата ще ти отнеме много време, за което, ако се захванеш с нещо друго, ще изкараш достатъчно пари за чифт прилични колони.

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#10 Мнение от haralanov »

gibson58 написа:с пари всеки може,ако имах пари нямаше да си правя труда да...
С пари може всеки.... но само в мечтите ти :lol:
За 20 кинта може да си вземеш чифт 8 инчови широки ленти, изкарани от стари радиоапарати, които мога да се обзаложа, ще превишат стократно най-добрия резултат, който би постигнал с горния ти проект.

gibson58
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#11 Мнение от gibson58 »

Rumen Suvandjiev написа:
gibson58 написа:чак не им се обяснява на глупавите като мен, че не си струват усилията,труда и вложените средства да се занимавам с тези говорители.И че по удачно би било да се купят на старо фабрични...както и да е,приключвам темата.
Никой не иска да те изкара глупав и ако се замислиш малко, ще разбереш, че съветът да не се захващаш с тези говорители е правилен.
Преди всичко ще са ти необходими кутии. Дърводелецът ще ти вземе едни и същи пари, независимо дали ще монтираш в тях скъпи или евтини говорители. В ниския клас най-често цената на кутията значително надхвърля цената на говорителите. Ако се запознаеш с цените на компонентите за филтри (бобини и кондензатори) в магазина, окончателно ще се убедиш, че начинанието не си струва.
Ако захванеш да си правиш кутии сам, особено ако нямаш опит в това, работата ще ти отнеме много време, за което, ако се захванеш с нещо друго, ще изкараш достатъчно пари за чифт прилични колони.
от поста на kalitin (и от твоя) разбрах че наистина няма смисъл от тая гимнастика,човека просто си направи труда да обясни на бързо че не си струва ,и предложи по смислен вариянт.Това имах в предвид в предишният ми пост,когато някой не разбира дадено нещо ,ще си му от полза като му обясниш защо не може,а не "хвърляй ги на боклука"???!!!

gibson58
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#12 Мнение от gibson58 »

haralanov написа:
gibson58 написа:с пари всеки може,ако имах пари нямаше да си правя труда да...
С пари може всеки.... но само в мечтите ти :lol:
За 20 кинта може да си вземеш чифт 8 инчови широки ленти, изкарани от стари радиоапарати, които мога да се обзаложа, ще превишат стократно най-добрия резултат, който би постигнал с горния ти проект.
ти май изобщо не си в час...

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#13 Мнение от DRGeorgiev »

gibson58 Еййй ! Човеко неук в аудио сверата,я бягай от този форум !Ще казваш на хора които са прекарали години в аудиото че не били в час,не се излагай повече,отивай на битака и си купи за тънка лайсна колонки за рецейвера.Пак достатъчно възпитано се държаха с теб !

gibson58
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#14 Мнение от gibson58 »

:lol: с това че не е в час имам предвид не че не разбира от аудио,а че не чатка за какво говорвя.никога не съм казвал че ще сглобя с тези говорители колона която ще свири по добре от "купени За 20 кинта чифт 8 инчови широки ленти, изкарани от стари радиоапарати".В началото съм написал че не очаквам брилянтен звук,и целта е да се направят с минимални средства,тъй като разполагам с говорителите,плоскости пдч инструменти и време.И ако не беше чел през ред темата щеше да забележиш професоре,че тези които са се държали с мен възпитано,съм се държал и аз с тях така.А с другите "каквото повикало-такова се обадило"

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ще станат ли колони от тези говорители? давйте съвети

#15 Мнение от haralanov »

Stefan Stefanov написа:Това, което си снимал, го вземи както е в комплект и го метни в контейнера за отпадъци.

Заключено

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта