Китосване или рязане ?

Съобщение
Автор
Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Китосване или рязане ?

#1 Мнение от e_manuele »

Пред дилема съм ... Имам да правя едно закръгление ( края на устата на едни хорни ) ... И по точно завоя преди устата ., и тук започва голямото но . Едната стъпка която смятах да правя беше да режа ... мммм около 27 парчета с доста сложна форма да ги залепя едно за друго и да се получи нужното закръгление , но опростих нещата малко , купих си 2 кг. кит за дърво , избрах оптималната права линия изрязах и залепих съответната и с помощта на 2 по малки парчета се получи нещо подобно на закръглението което исках ... само дето няма и едно заоблено място :lol: и тук идва ролята на кит-а ще запълвам желаните места ще шкуря и т.н докато се получи закръглението .
Въпросът ми е китът ще се напука ли ? И в допълнение върху него ще се боядисва . И ако да ( т.е. се напука ) има ли някой на територията на варна дето му се играе да реже :D . Идвам направо с бирата и (квото.. извинявам се за правописа ) каквото трябва :twisted: .
Последно промяна от e_manuele на Чет Май 14, 2009 8:34 pm, променено общо 1 път.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Китосване или рязане ?

#2 Мнение от Nanko Rusev »

St.Dimitrov ще ти свърши работата перфектно на CNC фреза.

Аз не бих се занимавал със "закръгления" на тези колони, които правиш - Visaton, нали

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#3 Мнение от e_manuele »

Визатон да , закръглението е за красота не за нещо друго :D .
Ще се напука ли кит-а ?

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от poseydon »

Най-добрият вариант, който може да се реализира е да се изрежат детайли на СНС или лазер и да се залепят един за друг, като по този начин получаваш каквото загръгление искаш.
Скъпо е, но си струва. По-големият въпрос е тези тонколони, които правиш заслужават ли го.

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#6 Мнение от e_manuele »

Ето снимка но от тази не се разбира много :D . Утре ще снимам пак . Май се прекарах защото си викам кит има бол дай да мацам и омацах едната хорна . Утре като се събудя ще къртя явно :D и после ще правя което ме посъветва begemot1 за което благодаря .

poseidon веднага ти отговарям на има ли смисъл , не няма голям смисъл просто съм решил да го направя утре ще постна и как трябва/ше да изглежда по първоначалния ми план .

снимката
http://www15.zippyshare.com/thumb/40662738/file.html

ЗАКРЪГЛЕНИЕТО Е ПРИ ОСТРИЯ ЪГЪЛ ПРЕДИ УСТАТА !

За другото по-малко закръгление ще се ходи на CNC.

Аватар
mano
има опит
има опит
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от mano »

още един глас за каквото е предложил bademot1, (първия вариант). Лично съм го пробвал, става много здраво и на практика е почти ПДЧ, (слепени парченца дърво). След това се шкури и става перфектно.
Аз бих посъветвал да вземеш лепило което съхне по-бавно, по-лесно е и не се налага да се бърза.

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Китосване или рязане ?

#8 Мнение от e_manuele »

Ето как трябва да изглежда . Чакам да изсъхне лепилото и утре сутринта започвам китосване и т.. ще дам и снимков материал .
Изображение

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Китосване или рязане ?

#9 Мнение от e_manuele »

Имам още 2 въпросчета.

1.Ако китосам страничните страни с тънък слой кит за дърво , той ще се напука ли , а също така ми каза едно приятелче че като чукнеш и ще падне ? До тук с китосването
2.По какъв начин да боядисам хорничките за да лъщят , с авто емайл лак ли ?

Благодаря за вниманието .

Аватар
begemot1
чете и пита
чете и пита
Мнения: 207
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 10:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Китосване или рязане ?

#10 Мнение от begemot1 »

1. Не виждам смисъл да китосваш страниците!
2. Авто-емайл лак или боя и лак.
Ако е боя и лак .Лакираш поне 3 ръце с междинно шлайфане с 220-300 шкурка БЕЗ ДА НАТИСКАШ
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Китосване или рязане ?

#11 Мнение от Dimitar Atanasov »

Като гледам материала е OSB. Той има неравности и затова трябва да се китне. Като ги завършиш ги китосай целите, но с автокит. Кита за дърво е голямо недоразумение. Другия тънък момент е боядисването. Най-добре ги дай някъде където боядисват коли и имат камера. Иначе ще станат леко на пршинки.

Аватар
begemot1
чете и пита
чете и пита
Мнения: 207
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 10:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Китосване или рязане ?

#12 Мнение от begemot1 »

за авто кит - да.
аз помислих че искате да ги китосате с кита от трици и лепило! :oops:
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд.

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Китосване или рязане ?

#13 Мнение от e_manuele »

Dimitar Atanasov написа:Като гледам материала е OSB. Той има неравности и затова трябва да се китне. Като ги завършиш ги китосай целите, но с автокит. Кита за дърво е голямо недоразумение. Другия тънък момент е боядисването. Най-добре ги дай някъде където боядисват коли и имат камера. Иначе ще станат леко на пршинки.
Вчера едно приятелче което се занимава с автоистории ме посъветва същото , купих 2 кутии влакнест кит , за боята не съм решил още кое е по добрият вариянт :
авто емайл или боя и лак , лак и пак лак :)

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Китосване или рязане ?

#14 Мнение от Dimitar Atanasov »

Има някакви лакове с които се пръскат мебелите (например втарички на кухненски шкафове). Мисля че с тях ще стане по-добре итколкото с автоемаил лак.

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Китосване или рязане ?

#15 Мнение от e_manuele »

Dimitar Atanasov имаш ли си идея как се казва този лак ?
Благодаря и поздрави .

Ето до къде съм в момента Изображение
Следва китосване ( вече с авто кит-а ), шкурене , смятам да запълня пространството под големия завой с пясък , а също така и по някакъв начин ( можеби с торбичка пълна с пясък над и под говорителя ) за да намаля колкото може повече камерата.

Имам още едно въпросче , имам 2 неодимови магнита в момента и чакам още 6 по големи , смятам да подсиля малко магнитната система ( по обясними причини , qts да се понижи ) , когато залепя с единият полюс магнита за магнитопровода , в единият случай се чува малко по-силно и (по-ясно) , а когато допра другият се получава обратното. Това което чувам вярно ли е или съм в грешна посока .
Благодаря и поздрави .
Последно промяна от e_manuele на Пон Май 18, 2009 9:45 pm, променено общо 1 път.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта