Tri Amp : Under Construction

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Emanuil_Georgiev
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 12:00 am
Местоположение: София, Люлин
Обратна връзка:

Tri Amp : Under Construction

#1 Мнение от Emanuil_Georgiev »

Здравейте

Закупих си "Червено Хапче" кит от Аспарух и сега му мъдря дизайна стигнах до някъде и исках да покажа за да видя какви са отзивите :) и най-вече критиките.

Ето сегашният варянт :

Изображение

Изображение

Захранването ще е отделно и ще го мисля по-късно, но то що годе е ясно.

Стъклените триъгълници като цяло са основата на идеята и не подлежат на промяна, но всичко друго ДА :) Основата най-вече!

Засега Входа е отпред вижда се къде, Изхода отзад :). Чудя се дали входният селектор да е в др. конструкция + галетата за ниво на звука или някак си да ги вместя в тази. В момента както се съди от Врътката има само Галета за ниво.

Сивото което е под лампите е подложка (метал можеби) която ми казаха че била задължителна, защото не можело без подложка ами направо върху дървото.

Ще се радвам на всякакви мнения и съвети, от какъвто и да било характер :)
Довиждане и благодаря за рибата!

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Angel Gekov »

Измислил си доста нестандартен и оригинален дизайн, но ми се струва, че можеш да обмислиш отново следните въпроси:
- двойните триъгълни ограждения от стъкло са доста трудно изпълними и непрактични от гледна точка на почистване;
- подчертано геометричните, изострени и изчистени форми на триъгълниците са в известно противоречие с плавните извивки на дъгите в основата;
- комбинацията от дърво, стъкло и метал предполага внимателен подбор на цветовите решения за всеки от мателиалите;
- входните терминали могат да се разположат на по-удачни места;
- надвисналите над галетата остри ъгли и ръбове на стъклените триъгълници са доста рискови.

Съзнавам, че мнението ми не е особено тактично, но за сметка на това съм напълно откровен. :wink:

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от velinski »

Ангел е казал повечето проблемни положения, но и на мен ми се "бият" 2 момента - правите ъгли на стъклената конструкция и фрезованите обли ъгли на дървенията. Извивките на лявото и дясното чело ми арабеят някак си и то не в добрия смисъл на думата, нагазват в територията на кича леко и мязат на евтина мебел :)

Като се работи с геометрични форми и ъгли, те трябва да са идентични или производни - ако стъклото ти е с прави ъгли, то дървенията също трябва да е с прави ъгли или най-много фрезовани под ъгъл 45 градуса. Дървенията носи и на леко заобляне, но задължително с прави страници и без извивиките на челата.

Трите остри ъгъла отпред (стъклата + копчето) се "бият" и стоят неприятно. Както спомена Ангел - стъклата стърчат опасно. Според мен е добре да се отрежат предните ъгли на стъклата и да станат ромбоиди. "Лицето" на един уред трябва да е приятно за погледа и на допир, а не да посреща юзъра с 3 остри ъгъла :)

Също бих направил стъклата като една цяла петоъгълна конструкция, а не като 2 отделни парчета с тази безсмислена "канавка" в центъра на усилвателя, която ще ти събира прах.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Разстоянието между стъклата може да го напълниш с вода и да пуснеш рибки! :wink:
(извинявай, не се сдържах, но ми прилича на аквариум малко)

Аватар
Emanuil_Georgiev
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 12:00 am
Местоположение: София, Люлин
Обратна връзка:

#5 Мнение от Emanuil_Georgiev »

Благодаря точно такива мнения се надявах да получа :)

Основата като цяло я направих набързо и не съм си играл със други форми, това ще ми е първата работа като седна пред солида.

Врътката със острите ръбове май въобще няма да я има там, а триъгълниците ще пробвам как ще е ако ги дръпна навътре и/или заобля върховете.

Челото ако няма врътки мисля да декорирам с емблемка на "етер аудио"

Засега идеята ми е да се издълбае канал за триъгълниците в основата и те де легнат в него. Така почистването става елементарно, махаш чистиш слагаш :)

Определено ще е тегаво с цветовете но това малко по натам

Терминалите ги сложих там еи така на хрумване и все повече и повече ми се вижда непрактичен този начин на свързване. Идеята беше входа да е макс близо до входните лампи.

тази вечер ще си поиграя със солида и ще постна резултата :)
Разстоянието между стъклата може да го напълниш с вода и да пуснеш рибки! Wink
(извинявай, не се сдържах, но ми прилича на аквариум малко)
ихихихихих Абе и ти имаш право :) :D
Довиждане и благодаря за рибата!

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост