Помощ за трансформатори

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
sasbgsas
има опит
има опит
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: гр. Русе
Обратна връзка:

Помощ за трансформатори

#1 Мнение от sasbgsas »

Моля за помощ и инфо за тези два трансформатора:


Изображение

Изображение

И този който много оприличавам на руската ТС серия
но не съм сигурен точно?
Единствено цифрите до изводите са писани от мен!

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#2 Мнение от Svetlin Iliev »

Втория трансформатор е с магнитопровод от ТС-210 (на такъв ми прилича , но не съм много сигурен), но е бил пренавиван. Ккаво по-точно те интересува за тях. Измери му напреженията и ще ти стане ясно за какво е подходящ.

Аватар
sasbgsas
има опит
има опит
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: гр. Русе
Обратна връзка:

#3 Мнение от sasbgsas »

Идеята е да ги ползвам за захранващи за лампови усилватели

Първият:
Не мога да го определя от какво е. Като подам по-голямо напрежение от 8 волта на някой от изводите със 75 нав. трафа почва силно да бръмчи и грее.

За втория ме трудно да му определя реда на намотките. За ТС-180 и 210
инфото което имам е че трябва допълнително да се съобразявам и с начало и край на отделните секции.
Ако на някой му е познат от какъв телевизор е (предполагам че е от руски) ще ми е по лесно да се ориентирам.

Съжалявам че нямам друго инфо за тях особено за втория. Обикновено Руснаците са доста изчерпателни в етикетите, но в такъв вид успях да го спася от скрабаджиите!

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#4 Мнение от Vasil Nikolov »

sasbgsas написа: Като подам по-голямо напрежение от 8 волта на някой от изводите със 75 нав. трафа почва силно да бръмчи и грее.
С този траф може да се подпалиш, ако не му задействат евентуално някои предпазители, не е лошо да му сложиш една защита на желязото, която задейства над 130 градуса Изображение

a най добре е да го предадеш за скраб.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#5 Мнение от Marian Lozev »

Хора лампов амп не се прави с отпадъци ......... И нали на това наблягаме най-много а именно , да няма компромиси 8O ............
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
sasbgsas
има опит
има опит
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: гр. Русе
Обратна връзка:

#6 Мнение от sasbgsas »

Малко ОФФ
Мариан,
Напълно съм съгласен с тебе. Не съм тръгнал да си правя ламповия усилвател с боклуци
Купил съм ги за 5 лв двата. Идеята е да ги използвам в опитни постановки (ако стават):
За първия вече разбрах че е странен боклук. За втория - ясно е че е от лампов телевизор и ако успея да му определя намотките мога да изкарвам различни напрежения. Все пак един подобен траф ако го дам за пренавиване няма да ми стъпи на тази цена никога нали?

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от Svetlin Iliev »

Имаш мутимер нали. Измери коя намотка ти дава най-голямо съпротивление и същевременно започва от началото на макарат, т.е. най-близо до феромагнитната сърцевина. Това ти е първичната намотка. До колкото се сещам при тези трансформатори е разделена на две части, т.е. поравно и в двете макари. Но пак ти казвам този трансформатор ми прилича на пренавиван, ката че ли не е с заводките си намотки (съдя по косвени белези).
Последно промяна от Svetlin Iliev на Съб Май 02, 2009 8:54 pm, променено общо 1 път.

Аватар
lusi
има известен опит
има известен опит
Мнения: 169
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Panagiuriste
Обратна връзка:

#8 Мнение от lusi »

Трафовете не са боклуци.Това, че не можеш да се ориентираш
в тях не ги прави такива.Наистина вземи мултимер и ги замери.
Най-малкото сметни ги набързо и ще видиш горе - долу къде какви напрежения да очакваш/ подаваш/.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#9 Мнение от Marian Lozev »

...........нямаше да ги нарека отпадъци ,ако бяха боклци..... :D
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
diadoto
има опит
има опит
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 1:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

да видим сега...

#10 Мнение от diadoto »

тези първите два са мрежови за ниски напрежения.на 390 те навивки доколкото виждам пускаш 220 в мрежово и ще се увериш че са от трензисторни "респрома".Този другия е "руски"някякъв на щекерите пускаш 220в и на на цокъла трябваше да имаш капачка .а определяне на входното захранване(110-до 240 мрежово,като руснаците обичат и това 127в.така че как ще го пуснш без тази шунтираща капчка не знам?

Аватар
sasbgsas
има опит
има опит
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: гр. Русе
Обратна връзка:

#11 Мнение от sasbgsas »

:lol: :lol: :lol:
Благодаря на всички че ме пратихте по-бързо при НЕВОЛЯТА от колкото на мен ми се искаше да отида.
След празниците втория ще го меря, но на работа (че имаме пожарогасители :lol: :lol: :lol: )

А първият ако някой сметне че му върши работа - готов съм на някаква замяна.

Празниците продължават!!! Веселете се!!!

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#12 Мнение от Goro »

Магнитопроводите на някои такива невзрачни трансформатори се оказват безценни.
五郎

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#13 Мнение от Ivan Rachev »

Тази вехтушарска история с трафовете от радиа и телевизори за по 5 лева , е крайно време да престане поне при нас . Моля Ви не смазвайте и без това ниското аудиониво у нас.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#14 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Присъединявам се към призива!
Много хора се чудят защо толкова настойчиво в този сайт повтаряме едно и също.
Изходният трансформатор е решаващ елемент в схемотехниката на крайните лампови стъпала. Ниското му качество обесзмисля използването на лами въобще, дори и да става дума само за експерименти. Какъв ще е този експеримент, при положение, че не можем да преценим резултата нито на измерване, нито на слух?
Goro е прав, има забележителни руски магнитопроводи, но за да се превърнат в качествен изходен трансформатор, трябва някой да ги измери, да ги прецени, да създаде подходяща конструкция и да я изпълни прецизно. Това е по силите само на няколко души у нас.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#15 Мнение от VALMIG21 »

Човека иска да ги използва за да захранва лампов усилвател.Последните са от руски телевизори Темп6-7М.За целта са перфектни с 200вата мощност,но ги развиваш и оставяш само първичната.Оттам си донавиваш това което ти трябва.За изходни стават при определена технология,но е сложно и зависи от личния ти подход.В моя усилвател(МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ) има снимки на старата страница долу вляво и трите сърцевини са от Темп7М.,4 по 6П3С,2 по 25 вата.Правен през 2000г. и работи и досега почти без забележки.Трафовете съм ги взимал от руския пазар в Пловдив по 2лв и това въобще не ме притеснява.След това обаче вложих в тях труд и материали за сума ти пари.Успех.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта