Проблем с FM -сигнала

Съобщение
Автор
Аватар
audioslave
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Проблем с FM -сигнала

#1 Мнение от audioslave »

Ужас.На 100-на метра от нас започнаха голям строеж и още след третия етаж тунерът даде фира.Както и да въртя антената все бръжди.Пробвах и с усилвател за антена - все тая.Мамка му,за какво са всички тези лампови усилватели,хорни и колекционерски тунери ако трябва да слушам радио от компютъра.Някакви идеи.Мерси.

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ivo_Hristev »

Решението е едно - изнесена антена на покрива. И аз съм на същото доредже ама се назландисвам за прокарването на кабела до покрива...

D.Kolev

#3 Мнение от D.Kolev »

àêî èìà êðàí, çàðàäè íåãî å.ñ êàêâà àíòåíà ñè â ìîìåíòà, ìîæå äà ïðîáâàø ñ "çàåøêè óøè" èçíåñåíà íàâúí. ìàòåðèàëèòå ñà ïîä 10ëâ.

Аватар
audioslave
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#4 Мнение от audioslave »

Ами има кран.А в момента като антена ползвам около 1.5 метра антенен кабел,с който допреди месец се хващаше перфектно.Тунерът ми е най-красивото нещо на света Pioneer- от 1978 г.Даже понякога като е вече прекалено късно го пускам само да му се любувам как свети.За антенен усилвател ползвам една кутийка от ,,Техномаркет'',струваше към 45 лв.Пише че е ант.усилвател,но в случая просто не върши работа.Ще ме извинявате,ама какво е,,заешки уши''.Мерси.

D.Kolev

#5 Мнение от D.Kolev »

â áëîê ëè æèâååø è íà êîé åòàæ.
òîçè òèï àíòåíà å âúçìîæíî íàé-åëåìåíòàðíèÿ. òðÿáâà òè êîàêñèàëåí êàáåë 75 îìà è êàòî çíàåø äúëæèíàòà - îùå 3 ìåòðà îòãîðå ïðèìåðíî, ïðîôèë /êàíàë/ çà ñêðèâàíå íà êàáåëè 10/10ìì ñ êàïàê è ìàëêî ñèëèêîí. ïðîôèëà ãî ðåæåø ñ äúëæèíà 145ñì è òî÷íî â ñðåäàòà /72,5/ ïðàâèø îòâîð êîëêîòî äà âëåçå êîàêñèàëíèÿ êàáåë. íåãî ãî îãîëâàø íà 75ñì è ðåæåø øèðìîâêàòà êàòî îñòàâèø ìàëêî çà ñïîéêà. òàì ñïîéâàø íÿêàêúâ êàáåë ñ äúëæèíà 75ñì è ãî ïóñêàø ïî êàíàëà îò ñðåäàòà íàëÿâî ïðèìåðíî. ìàõàø ñòàíèîëåíèÿ åêðàí íà æèëîòî íà êîàêñèàëà è ãî ïóñêàø îò ñðåäàòà íàäÿñíî ïî êàíàëà.ôèêñèðàø äâàòà êàáåëà ñ íåùî òàêà ÷å äà ñà îïúíàòè â êàíàëà. ïúëíèø ãî â êðàèùàòà ñúñ ñèëèêîí è ñëåä êàòî èçñúõíå ñðÿçâàø êàáåë÷åòàòà òàêà ÷å äà íå ñòúð÷àò â êðàèùàòà. èçíàñÿø ÿ íà îòêðèòî íà òåðàñàòà èëè ïîä ïðîçîðåöà ïðèìåðíî è ïî÷âàø äà âúðòèø äîêàòî ïîñòèãíåø íàé-äîáðè ðåçóëòàòè. ïðè ìåí ñòîè âåðòèêàëíî ñ æèëîòî íàãîðå, âúçìîæíî íàé-âèñîêî. èçãëåæäà äîáðå è âúðõó ïâö äîãðàìà. òóê õâàùàì 17 ñòàíöèè íà ôì.
êàíàëè çà êàáåëè èìà â ïðàêòèêåð,íî êîàêñèàëíèòå èì êàáåëè çà ìíîãî çëå.

Аватар
ionko
Търговец
Търговец
Мнения: 1049
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от ionko »

Тук има няколко вида антени,които може да си изработиш;
http://radiohobby.hit.bg/ants.htm Аз ползвам J-антена и съм много доволен
много е проста за изпълнение.

Аватар
audioslave
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#7 Мнение от audioslave »

Мерси на всички за идеите.Ами в панелен блок живея на третия етаж а това новото срещу нас ще е поне 14 като гледам рекламата.Утре започвам да опъвам заешките уши.Ако не стане с тях,другите модели.Още веднъж ,,мерси'' на всички.

D.Kolev

#8 Мнение от D.Kolev »

êàêâî ñòàíà, èìà ëè ðàäèî èëè ïàê ñúùîòî.

Аватар
audioslave
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#9 Мнение от audioslave »

Направих модела абсолютно точно както ми го описа,но за съжаление поставейки я на терасата,се увеличиха броя на станциите но с тях и паразитните шумове.А имам чувството,че затова влияят най-много теловете на жена ми дето простира прането.А тях вече няма как да сменя.Малко по-добре е когато е в стаята но пак е дразнещо.Явно ще се чака да се махне крана.А иначе цялата тази звукова какафония която се получава въртейки копчето за станциите ме връща с носталгия в детството,когато въртяхме ВЕФ-а да търсим ,,Метронома" на румънската Свободна Европа или мачовете по ВВС.Но това по-младите от вас въобще няма да го разберат.Xора,няма нищо по-хубаво от детските спомени.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Stefan Stefanov »

Добре е антената да е на най-високото място, което можем да използваме.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта